Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym kryte łożyska bębna? Koniecznie musi być ta blacha?

05 Mar 2006 17:11 6120 9
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czy łożyska do bębna muszą być kryte koniecznie blaszką? Przecież kryte plastikiem są szczelniejsze. A jakiś ekstremalnych temperatur, które mogłyby zniszczyć uszczelniacz tam nie ma. Więc czy koniecznie musi to być blacha? I jakie są jej zalety w porównaniu do plastikowego krycia?
  • Specjalista AGD
    PLastik jest wg mnie lepszy(tylko nie made in china)

• Specjalista AGD
    Błażej napisał:
    Czy łożyska do bębna muszą być kryte koniecznie blaszką? Przecież kryte plastikiem są szczelniejsze. A jakiś ekstremalnych temperatur, które mogłyby zniszczyć uszczelniacz tam nie ma. Więc czy koniecznie musi to być blacha? I jakie są jej zalety w porównaniu do plastikowego krycia?

Witam.
    W przypadku łożysk zakrycie plastikiem, czy metalem nie ma nic wspólnego ze szczelnością o której Ty piszesz. Szczelność przed wodą na łożyska ma zapewnić simering czy inny uszczelniacz, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zastosował łożyska RS, a nawet będzie plus bo mogą być ciut cichsze ale droższe od ZZ.
  • Specjalista AGD
    Jak siemmer puści, to nie pomoże najcudowniejszy plastik, co najwyżej zaczną łożyska huczeć miesiąc poźniej, a w tym czasie wytrze sie wałek.
    W takiej sytuacji niech zaczynają szumieć jak najszybciej.
  • Poziom 31  
    Chyba że tuleja w której tkwią łożyska ma otworek odwadniający to wtedy jak najbardziej 2RS ;)
  • Specjalista AGD
    PS 663S BIO napisał:
    Chyba że tuleja w której tkwią łożyska ma otworek odwadniający to wtedy jak najbardziej 2RS ;)

Też źle, bo dlaczego woda ma się lać po termostatach i takich tam. A z resztą i tak zawsze jest zatkany. Dajmy już spokój śp Wiatkom :)
  • Poziom 31  
    ano, to już niedopatrzenie producenta pralki nie moje :?
    a poza tym nie tylko Wiatka ma ten otwór ;)
  • Specjalista AGD
    Łożyska RS są stosowane wtedy gdy pracują w wysokim zapyleniu np. elektronarzędzia. W pralkach wszystko jedno czy kryte zz czy rs czy nie kryte.
  • Poziom 31  
    jpserwis napisał:
    W pralkach wszystko(...)czy nie kryte.

No wiesz :D niekryte zupełnie to chyba nie bardzo do pralki :?
    Po krótce: ja stosuję tak:
    -bębny pralek -2RS
    -silniki klatkowe -2RS.C3
    -silniki komutatorowe -ZZ.C3

:!:
  • Specjalista AGD
    Oczywiście chodziło mi o bęben. Do silników komutatorowych koniecznie z luzem, a najlepiej wysokoobrotowe.