Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zepsuty telewizor? Próba podłączenia komputera do TV. Czarny ekran.

05 Mar 2006 17:29 1615 14
  • Poziom 21  
    Witam
    Wczoraj u mojej dziewczyny usilowalem podalczyc wyjscie TV z karty, tak aby moc ogladac obraz z komputera na ekranie TV(jakis universum).
    Na pocztaku nie umiales zzlapac normalnego obrazu, jednak DVD podlaczane do euro zlacza normalnie dzialalo, to tez stwierdzilem ze chyba wina kabla, probowalem jeszcze pare razy podlaczyc i w penym momencie wylaczylem tv aby poodlaczac kable i po wlaczeniu TV jest tylko czarny ekran, bez glosu bez niczego, jak wyciagne kabelek antenowy to nawet "mrówek" niema :(

Czy ktos ma pojecie co moglo sie stac i czy ew. naprawa bedzie droga??

plis, help :(
  • Poziom 15  
    Witam.Oczekując na jakąś radę musisz podać więcej szczegułów ,jak tv się zachowuje ,czy pracuje odchylanie i czy coś wtym pudełku działa
  • Poziom 21  
    No wiec tak jak mowie, jak sie wlaczy tv, to jest caly czas czarny ekran, tv pracuje, jednak nic nie wyswietla, teoretycznie jak odlaczy sie kabel antenowy powinny byc "mrowki", jednak dalej jest czarny ekran...
    Glosu brak...
    Slychac ze pudlo pracuje, lampa swieci...

Co to jest odchylanie?? :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Prawdopodobnie przy podłączaniu komputera do TV uszkodził się układ przełącznika sygnałów AV/głowica. Tam należy szukać usterki. Podaj też dokładny model TV (nalepka z tyłu obudowy).

Ale skoro nawet nie wiesz co to jest odchylanie, to sugeruję zanieść TV do serwisu -> tak będzie taniej i bezpieczniej. Aby naprawić TV trzeba niestety posiadać jakąś wiedzę z tego zakresu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Niby studiuje elektronike, ale dopiero poczatki...
    W temacie TV nie siedze...
    Droga moze byc taka naprawa??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zależy od serwisu i usterki - w granicach 35 - 90 zł, tak mi się wydaje.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Szkoda ze sam nie jestem taki zdolny zeby to zrobic :D

Btw. macie tu jakies FAQ zeby mozna sie dowiedziec o podstawowcyh pojeciach?? :)
  • Poziom 25  
    Witam, jeśli kinol swieci, i jak mówisz tv sie włancza i pracuje to spróbuj
    potencjometrem - ( screen ) na trafopowielaczu lekko podkręcić i zobaczysz co jest grane na ekranie,przypuszczam że może być tylko niebieskie tło,., A jeśli chodzi o serwis to raczej na dzieńdobry od 90 zł w wzwyż.Możliwe że to wina Twojej dziewczyny.:D Pozdro.
  • Poziom 12  
    a wyłączyłes AV ? :D:D:D:D
  • Poziom 21  
    No AV wylaczone ;P

A wina to chyba bardziej moja, hihih :]
  • Poziom 12  
    a może telewizor był dośc stary i siadły kondensatory - przważnie to jest przyczną braku obrazu na telewizorze

mozliwe że sygnał z komputera był innej częstotliwości niż sygnał telewizyjny i uszkodził już wczesniej powypalane kondensatory

wymiana kondensatorów w serwisie to koszt około 70-120 zł ale to też zależy jakie kondenstatory i ile ich jest
  • Poziom 18  
    gżechó- ciężko się wczytać w Twoje posty (przeczytaj sam, co napisałeś w pierwszym poście). Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy!
    A tak pisze zawsze z prawej strony.
    Ok., Jeżeli chodzi o odchylanie kolega miał na myśli czy świeci cały ekran, tzn. czy układy H i V są sprawne. Jeżeli brak odchylania V - masz na ekranie tylko cienką poziomą linię grubości ok 3mm. Natomiast, jeżeli niema H pozostaje tylko pionowa linia. Jeżeli cały ekran masz ciemny, podkręć powoli z zachowaniem szcz. ostrożności potencjometr bledera na trafopowielaczu. Jeżeli masz żarzenie i wysokie napięcie podczas podkręcania musisz coś zobaczyć. Opisz efekty postaram ci się pomóc. Pozdrawiam.

Dodano po 5 [minuty]:

zastosuj się właściwie do pierwszej części postu Pana ogryz.
  • Poziom 25  
    [quote="zdzislaw2"] Jeżeli cały ekran masz ciemny, podkręć powoli z zachowaniem szcz. ostrożności potencjometr bledera na trafopowielaczu.
    [size=9][color=#999999]
    Kolego zdzisław2 a niby o czym to ja pisałem?
  • Poziom 18  
    No rzeczywiście powtórzyłem Pana sugestię - bardzo słuszną. Uważam że nie zaszkodziliśmy tym naszemu zainteresowanemu. Proszę zajrzeć na PW.
  • Poziom 21  
    Super, widac naprawde panuje tutaj wysoki poziom wiedzy ;)

Postaram sie w wolnej chwili pogrzebac w TV i opisze efekty ;)