Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

obudowa dla trojdroznych glosnikow

I_MoTo 05 Mar 2006 19:02 1050 11
  • obudowa dla trojdroznych glosnikow

Poziom 11  

Witam jakos tak wyszlo ze wpadly mi wrece dwa trojdrozne glosniki DBS o impedencji 4ohm mocy maksymalnej 180watt:|:?:,model glosnikow WS-cos tam nie ma co tego pisac bo wiadomo ze super sprzet to to nie jest,dlatego tez postanowilem sobie poeksperymentowac z nimi i zamiast montowac je w tylenj polce samochodu chce zrobic dla nich obudowy ktore postawie sobie z tylu na polce,i tutaj mam pytanie ilu litrowe paczki byscie mi doradzali:?:,obudowa raczej na pewno bedzie zamknieta bo na bass reflex to te pierdolki sie nie nadaja...

0 11
    Poziom 28  

Kolego to nie ten dział.

Prosze z tym pytaniem do AKUSTYKI.

0
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Własne Konstrukcje DIY

0
    Poziom 11  

zagapilem sie i wrzucilem temat nie tam gdzie trzeba sorry ;)

Dodano po 32 [minuty]:

zapomnialem dodac ze glosniki maja po 16cm

0
    Poziom 15  

dobrze rozumiem to sa glosniki samochodowe? Jesli tak to robienie do nich jakichkolwiek paczek mija sie z celem gdyz glosniki samochodowe sa raczej projektowane to zabudowy otwartej typu drzwi lub tylna polka. Wsadzajac je w jakiekolwiek paczki przyniesie Ci duzo gorszy efekt niz montaz we wspomnianych miejscach.

0
    Poziom 35  

Drzwi nie są do końca otwarte. Ja bym je wsadził do zamkniętych paczek, a wielkość dobrał eksperymentalnie.

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
    Poziom 33  

wloz w 10-15 litrow i mocno wytlum. to tyle ile mozna powiedziec bez znajomosci parametrow...

0
    Poziom 43  

mocno wytłum tylko nie przesadzaj z upychaniem waty, czy gąbki do skrzyni (zmniejszy to obudowe) ma być w miare możliwści luźno. . Nie ma się czego spodziewac po takim zestawie. Można z tyłu zrobić nawet otwartą obudowe...

0
    Poziom 11  

dzieki za rady jednak mam problem dzisiaj zmierzylem polke i zorientowalem sie ze nie mam ta miejsca na obudowe pod glosnik 16cm,wiec bede musial go upchnac z tylu w drzwiach a na polke zrobie chyba dwie kolumny z 10cm niskotonowcow,co o tym myslicie?,jakby gral taki 10cm w np 2 litrowej obudowie?:?:

0
    Poziom 15  

wszystko zalezy od tego jakiego niskotonowca 10cm wezmiesz. To parametry decyduja o wielkosci obudowy a nie wielkosc glosnika. A co do robienia obudowy do glosnikow samochodowych to sam sie kiedys w to zabawilem z dwoma glosnikami Buszmena mb83-ct i szczerze mowiac nic dobrego to nei przynioslo oprocz tego ze sie nauczylem ze glosniki samochodowe to inna bajka niz domowe przeznaczone do obudowy. Graly o wiele lepiej w polce tylnej niz w tych obudowach.

0
    Poziom 43  

A co z resztą częstotliwości? gdzie wysokie? Lepiej zalatwić sobie jakiś szerokopasmowiec - TVM wypuścil parę takich głosniczków.

0
    Poziom 11  

moze te trojdrozne DBS-y zamontowac w stojaku z plyty mdf?(kwadrat 20x20cm na srodku dziura z jednej strony nozki nizsze z drugiej wyzsze zeby glosnik byl skierowany do przodu) co o tym myslicie?,w polke nie moge ich wmontowac nawet jakbym chcial bo jest z cienkiego plastkiu i w ogole zegotalaby cala gdyby glosniki troche glosniej zagraly,ogolnie to sprawa wyglada tak ze kupilem sobie stare autko i chce zrobic w nim jako takie audio nie zeby mnie bylo slychac na calej ulicy tylko zeby ladnie muzyczka grala z jakims lekkim basem jak bede sobie jechal do pracy,z samochodu wymontowalem juz stare radio pioniera ktore mialo chyba z 25 lat ,niestety wtyki tez maja gdzies tyle i nie moge podlaczyc nowszego radia ale z tym jakos sobie powinienem poradzic,z przodu aktualnie sa zamontowane glosniki philpsa 15 watt 4 ohm dziwne ze graja chyba glosniej od tych 180 wattowych DBS-a,stwierdzilem ze nie ma sensu zamieniac tych philipsow na nowe glosniki bo te graja w miare ladnie i maja nawet jako taki przyjemny dla ucha basik,dokupic chce do nich do przodu dwa sykacze bo ten philips to taki nisko-sredniotonowy z sykaczem powinno to sie ladnie zgrac :D, no i dla uzupelnienia chce dac z tylu te dwa DBS trojdrozne ktore okazjonalnie dostaly sie w moje rece,zastanawiam sie teraz jak to podlaczyc,bo jesli od radia wychodza dwa kable na glosniki to jak mam podlaczyc pod te dwa kable 6 glosnikow?,rownolegle czy prostopadle odpada bo z tego co wiem nie mozna ze soba tak laczyc roznych glosnikow :| wiec tutaj mam kolejne pytanie jak to zrobic zeby graly wszystkie 6 glosnikow??

0