Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer i pierwsze własne nagłośnienie auta

Martinesss 05 Mar 2006 19:27 11903 28
  • Witam. Chcialbym przedstawic wszystkim moje 2 konstrukcje ;] pierwsza to subwoofer (moj pierwszy wiec prosze na niedociagniecia patrzec z przymruzeniem oka ;), a druga to moje audio z bzyka dawne (musialem wymontowac bo za duzo szarpalo pradu ale bylo baaardzo glosno :)))
    Prosze o pozytywne i niegatywne komentarze :)
    Pozdrawiam
    Marcin :)
    aha bylbym zapomnial o najwazniejszym ;] link do suba: http://www.martinesss88.republika.pl/sub.html

Link do audio z bzyka: http://www.martinesss88.republika.pl/audio.html

Jeszcze raz pozdrawiam
    Marcin :)

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    Martinesss
    Level 12  
    Martinesss wrote 117 posts with rating 2, helped 1 times. Live in city Strzegom. Been with us since 2005 year.
    Martinesss
    Level 12  
    Kiedys to byl masaz i to niezly jak sie volume dalo wyzej ;) ale prad robi swoje i niestety musialem sie pozbyc masazyku :]
    Pozdrawiam i czekam na dalsze komentarze :)
    Gibon007er
    Level 22  
    daj fotki tutaj do tematu....
    albo zrob upload ;)
    Martinesss
    Level 12  
    wiem ze stronka co godzine traci transfer ale to nie moja wina, a fotek nie bede wrzucal bo po co mam zasmiecac forum duza iloscia zdjec... i na dodatek jest tam film kltory najlepiej przedstawia audio wiec prosze o uzbrojenie sie w cierpliwosc :)
    Pozdrawiam
    Martinesss
    Level 12  
    sMaD
    Level 22  
    a ja bym chciał coś więcej o głośniku usłyszeć bo kiedyś chciałem sam go kupić to ten z allegro za 80zł?? miałem na nim komuś suba zrobić ale jakoś nie chciałem ryzykować i zrobiłem na STX, rozpisz sie na temat głośnika, jak gra, przy jakiej muzie testowany, czym zasilasz itepe
    Martinesss
    Level 12  
    Witam. Tak to jest glosnik z allegro dalem za niego wwalsnie cos kolo 80pln. W pudle gra bardzo dobrze jak dla mnie elegnacko bo brakowalo mi basu w pokoju :) Ja kupilem go do skutera ale ze rozmontowalem z bzyka audio to tak lezal bezuzytecznie i zrobilem sobie pudlo i mam suba ktory jak na pierwsza konstrukcje wyszedl chyba calkiem calkiem....testowalem do przy muzyce DnB (kto sluchal wie jaki tam jest bas ;)) i dawal rade spokojnie z baaaardzo szybkim bassem podobnie bylo w muzyce do testowania car audio nisko schodzil co baaaardzo lubie :D glosnik wart swojej ceny wg mnie....napedzam go wzmakiem 80wat firmy WEGA + do tego wspomagacz w postaci karty SB live basem ladnie lupie a o to mi chodzilo :)
    Pozdrawiam
    Marcin
    blade13
    Level 14  
    Skuter t opewnie Piaggio NRG model z ok. 1996 roku :D Tez taki mam, audio bylo napewno glosne i fajnie to miales zrobione ale sub to mogles moze troszeczke dokladniej obic :D Ale jest oki, wazne ze Tobie sie podoba...
    Martinesss
    Level 12  
    tak piaggio nrg 96 :) a sub wiem ze moglem dokladniej ale pierwazzy raz w ogole cialem plyty i w ogole pierwszy raz sie zabralem za zrobienie czegos takiego wiec wiesz...wg mnie na pierwszy raz nie jest zle moglo byc gorzej ;] pozdro
    elektronik_tk
    Level 26  
    no początki zawsze trudne ;)
    w skuterku fajny pomysł, a co do obicia to tak na przyszłość jak będziesz chcial obijać to zrób tak:
    uszyj na maszynie 4 boki i góre i potem tylko zszywkami od spodu. ładnie się naciągnie i nie będzie marszczyć, jak to dobrze zszyjesz;) Ja mam tak zrobione kolumny 80l ale mam skaje ;) I całkiem dobrze to wygląda i nie widać żadnych zszywek ;)
    Martinesss
    Level 12  
    heheh na poczatek chcialem go obic tak dziadowsko aby tylko jakos wygladal bo bez obiacia (jest fota) wygladal paskudnie blee jak bede miec furke to zrobie drugi sub z 2 glosnikami i wtedy postaram sie zrobic cos porzadniejszego :)
    Dzieki za uznanie za audio w bzyku :)
    Pozdrawiam

aha jak ktos jest ciekawy to mam na starej stronie http://www.martinesss.republika.pl/ zakladka skuter foty starego audio i filmik ;) takie brzydkie ale jak kogos ciekawi to moze wejsc i zobaczyc ;]
    Pozdrawiam
    madmax126
    Level 13  
    może trochę się spóźniłem ale chce przestrzec przed kupnem tego głośnika jest to tania tandeta która ładnie wygląda ten niby radiator jest plastikowy a nie aluminiowy nigdy więcej tego g...na nie kupie grałem nim może ze 2 godzinki i co najlepsze cewka się nie spaliła tylko połączenia padły co za szrot kupiłem sobie stxa 30cm 100w i lepie grał niż ta padaka wogule ciężko coś z tego VOICE KRAFTa wyciągnąć (nie dajcie się zwariować )

po za tym kto ze skutera robi tubę basową chyba żeby zasilić ten głośnik to musiałeś za sobą kabel ciągnąć hehehhe

dobra na razie szkoda słów
    Martinesss
    Level 12  
    madmax126 wrote:
    może trochę się spóźniłem ale chce przestrzec przed kupnem tego głośnika jest to tania tandeta która ładnie wygląda ten niby radiator jest plastikowy a nie aluminiowy nigdy więcej tego g...na nie kupie grałem nim może ze 2 godzinki i co najlepsze cewka się nie spaliła tylko połączenia padły co za szrot kupiłem sobie stxa 30cm 100w i lepie grał niż ta padaka wogule ciężko coś z tego VOICE KRAFTa wyciągnąć (nie dajcie się zwariować )

po za tym kto ze skutera robi tubę basową chyba żeby zasilić ten głośnik to musiałeś za sobą kabel ciągnąć hehehhe

dobra na razie szkoda słów

A kto powiedzial ze ten plastik to jest radiator?? Nie wiem co musiales robic z tym glosnikiem ze ci sie stopil u mnie gra ponad rok i nie raz dostal tak ze zacharczal i jakos gra do tej pory bardzo dobrze...ja kupilem ten glosnik, bo do mojego pokoju, ktory ma kilka m2 bylo to w zuplenosci wystarczajaco.

a z ta tuba to nie rozumiem?? gdzie ty u mnie w bzyku widziaels jakakolwiek tube??:D a glosnik zasialem wzmacniaczem ok 100wat i b. dobrze to gralo.
    Eliminator
    Level 24  
    Moim zdaniem najwazniejsze ze Ci sie podoba i spełnia twoje wymagania. Szkoda tylko ze troszke nie starannie jest oklejona skrzynka ale reszta ok :)

Pozdrawiam
    madmax126
    Level 13  
    Po pierwsze nie stopił mi sie plastik tylko sie połamał podczas transportu kupiłem dwie sztuki tego badziewia i do tej pory żałuje

i jak kolega wyżej powiedział jak ci sie podoba to świetnie ale ja chce tylko przestrzec wszystkich tych którm sie ten szit jakoś spodoba niech tego nie kupują

Proponuje ci kupić 30 centymetrowego STX zobaczysz na czym polega różnica

a w tym bzyku to jak byś dał głąsnik z 16cm to by lepiej napewno grało niż na tym co miałeś 100w ze skótera dobre chyba se skuter kupie bez kitu
    Eliminator
    Level 24  
    A własnie :P Ostatio widziałem ten film co puszczasz w skuterze techniawke :) moi koledzy wychodzili z podziwu jak im to pokazałem. :)
    michał vip
    Level 12  
    Ne bed sie czepial bo to Twoja pierwsza konstrukcja ale z obiciem mogles bardziej sie postarac, a co do skuterka tez bede musial sobie cos takiego skombinowac:D
    JElo_masta
    Level 14  
    Albo mi się wydaje, albo i nie, konstrukcja samego głośnika jest straszliwie podobna do DIBEJSI. Nie prawdaż?(jak zrobie zdjecie to pokaże). Ogólnie Fajnie ci to wyszło ale obicie skrzyni Mogło by być lepsze. I dobry ten pomysł ze skuterkiem. Ale i tak wole samochód. Pozdro
    Hubertum
    Level 13  
    No tak jedziesz i słuchasz muzyki i nie będziesz słyszał jak ci sie będzie koło odkręcało, raz sie żyje.
    wasilijew0
    Level 10  
    Ile cie kosztowało wszystko ??
    PZ IX
    Level 34  
    Przecież te badziewka robi tylko kilka chińskich firm. To więc nie ma co się dziwić, że są bliźniaki.
    Co do suba - włóż tam STX-a. Ale ogólnie konstrukcja spoko, moja pierwsza byla o wiele gorsza :P . Ocena - 4/6 (głównie za pomysł).
    Martinesss
    Level 12  
    Hubertum wrote:
    No tak jedziesz i słuchasz muzyki i nie będziesz słyszał jak ci sie będzie koło odkręcało, raz sie żyje.

Nie rozumiem?? podczas jazdy malo tego sluchalem raczej tylko na postoju...a o kolo to ja sie nie martwie bo znam maszyne rozkrecalem ja nie raz i wsio jest ok...zreszta mam tak glosny tlumik ze i tak za duzo to nie slysze co dzieje sie za mną :P

wasilijew0 wrote:
    Ile cie kosztowało wszystko ??

Wszystko tzn. co?? Sprecyzuj swoja wypowiedz.

Pozdrawiam
    Marcin
    wasilijew0
    Level 10  
    Chodzi mo o ogólny koszt głośników napisz ile kosztowały cie same głsniki pudło itp.
    Martinesss
    Level 12  
    wasilijew0 wrote:
    Chodzi mo o ogólny koszt głośników napisz ile kosztowały cie same głsniki pudło itp.

glosniki to tak: gwizdki 4 szt dalem ok 20 zl 3droznego mialem w garazu a niskotonowy jw jest napisane ok 80 pln....a pudlo nie wiem bo deski tez mialem ;] tylko za kabel zaplacilem ok 2zl ;]
    miszal
    Level 19  
    eheh fajny pomysl z naglosnieniem skuterka ;)
    djdinitro
    Level 26  
    No niewyrobie nagłosnienie skutera to juz Pimp ale czad zawsze myslałem o czyms takim ale tam miejsca na głosnik niema? w sumie w fotelu i pod nogami?ja rewela niema co!