Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 2100 - wylacza komputer przy wlaczeniu

Poliken 05 Mar 2006 20:41 1973 8
  • #1 05 Mar 2006 20:41
    Poliken
    Poziom 14  

Zdarza sie, ze gdy wlacze drukarke w tym samym momencie resetuje mi sie komputer.

Podejrzewam, iz powodem restartu jest spadek napiecia w sieci spowdowany zwarciem na 230V. Drukarka podlaczona jest przez printserver, wiec wply sygnalu przez LPT mozna wykluczyc.

Co zrobic, zeby sie tak nie dzialo, oprocz zakupu upsa:P

Czy ktos mial moze podobne problemy?

0 8
  • #2 05 Mar 2006 20:54
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

To mało prawdopodobne aby "zwarcie" powodowało reset komputera. Właśnie winny moim zdaniem jest print serwer. Możesz też mieć uszkodzony port LPT , ale to już mniej prawdopodobne. Print serwery mogą powodować takie zachowanie. Często wieszały się komputery u mojego klienta który ma Di-350 z print serwerem a po wymianie print serwera na D-LINKa jak rąsią odjął - spox zupełny. Spróbuj zacząć od tej strony. Poza tym jak drukarka powoduje zwarcie to zwykle korki lecą a nie komp się resetuje :-)

C.

0
  • #3 05 Mar 2006 21:07
    Poliken
    Poziom 14  

Printserwer stanowi calosc z Routerem i jest to: Dlink DI-707P. Podlaczne sa do niego dwa komputery i przy wlaczeniu drukarki resetuje sie jeden - stojący bliżej. Przy poprzedniej drukrce - atramentowej - nie bylo problemow.

Jak narazie zaktualizuje sterowniki plyty glownej i Lana i zobaczymy.

0
  • #4 05 Mar 2006 22:01
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

A nie masz tego wszystkiego podłączonego do jakiegoś UPSE (chodzi mi o drukarkę i komputer)?

0
  • #5 05 Mar 2006 22:57
    Poliken
    Poziom 14  

Podlaczone wszystko bylo do listwy.
    Odlaczylem LPT, przy trecim wlaczeniu drukarki nastapil reset kompa:(
    Zajrzalem do drukarki z ciekawosci:) nic niepokojacego nie bylo - tylko patrzylem.

Podlaczylem ponownie, tyleze nie do listwy do rogaleziacza przy tym samym gniazdku, niestety podlaczona jest bez zerowania:( czy to bardzo zle? Cztery razy ja wlaczylem i bylo OK.

0
  • #6 06 Mar 2006 09:00
    kosmita

No to postaw przed komputerem UPS, prawdopodobnie sieć energetyczna u Ciebie jest kiepskiej jakości, skoro właączenie drukarki powoduje resety... Na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze kondensatory na płycie głównej komputera, skoro jest tak wrażliwy na wachnięcia napięcia (no chyba że obudowa ma zasilacz codegena), to jest ryzyko że są spuchnięte.

0
  • #7 06 Mar 2006 09:47
    gosp
    Spec od drukarek

Poliken napisał:

Podlaczylem ponownie, tyleze nie do listwy do rogaleziacza przy tym samym gniazdku, niestety podlaczona jest bez zerowania:( czy to bardzo zle? Cztery razy ja wlaczylem i bylo OK.

Oj bardzo ŹLE - jak nie masz uziemienia w gnieździe, to na masie urządzeń może pojawiać się napięcie nawet powyżej 100V - połącz urządzenia nawet drutem z kaloryferem - jeśli masz metalową instalację i nie podłączaj żadnych kabli sygnałowych na gorąco.
    Poza tym warto sprawdzić jak spada napięcie po włączeniu drukarki, - możesz podłączyć przez upsa kompa by sprawdzić czy zapiszczy przy włączaniu drukarki
    Pozdrawiam.

0
  • #8 06 Mar 2006 09:50
    kosmita

Albo miernik w gniazdko który łapie najniższą wartość..

0
  • #9 06 Mar 2006 19:47
    Poliken
    Poziom 14  

gosp napisał:
    Oj bardzo ŹLE - jak nie masz uziemienia w gnieździe, to na masie urządzeń

Zakupilem rozgaleziacz z zerowniem. Drukarka podlaczona jest przed listwa i narazie jest OK.

Co do zasilacza, to nie jest to na pewano pechowy Codegen 300W, niestety nie pamietam co tam siedzi.

Potestuje wyzej wymieniony sposob podlaczenia i zobacze co z tego wyjdzie.

0