Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa słuchawek. Nie grają na jedno ucho.

05 Mar 2006 21:06 5666 2
  • Poziom 2  
    Po pierwsze nie wiem czy dobry dział itd ale potrzebuje pomocy i trafiłem wkońcu tutaj mam nadzieje na odrobine współczucia i zrozumienia. Ostatnio postanowiłem naprawić moje słuchawki nie grały na jedno ucho.
    Sprawa wygląda tak: w kablu do słuchawek idą 3 kable. Kabel koloru brązowego,niebieskiego,czerwonego. Na każdej słuchawce są dwa miejsca gdzie można przylutować kabelki. Koło 1 magnesiku przylutowałem niebieski kabelek, w miejsce obok przylutowałem brązowy, w to samo miejsce przylutował trzeba dalszą część brązowego kabla która szła do drugiego głośniczka. Czerwony kabel jest takim niebieskim kablem ale do głośnika drugiego jest w pewnym miejscu zlutowany i zaklejony taśmą. Wszystko niby działa ale są problemy, słuchawki grają moim zdaniem dość cicho, momentami jak sie coś ruszy to gra prawy głośniej a potem znów ciszej oba. Pozatym jak daje powiedzmy żeby leciał tylko z lewego leci bardzo cicho a jak daje center/prawy to leci z obu tak samo (normalnie). Ktoś wie na czym może polegać problem? Moge tutaj wrzucić schemat jak są te kable ale na pewno każdy widział takie słuchawki nie raz. Pozdro

przestawiając kabel brązowy który wychodzi z głośnika 1 do 2 zauważyłem że jak sie dobrze ustawi to gra tylko ten 2 dobrze(głośno) , a jak jakos inaczej to grają 2 cicho :/
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 17  
    Możliwe, że któryś kabelek jest uszkodzony wewnętrznie, czego z zewnątrz nie widać, albo jest źle zlutowany.
  • Poziom 2  
    hmm, czyli mam np. odciąć kawałek kabelka i na nowo przylutować? Czy popróbować jeszcze zlutować jeszcze raz? Jak w jedeno miejsce lutuje 2 kable żeby obwód był zamknięty to one mogą sie stykać nie stykać czy niewiadomo co ?:D Ustawiając kableke bardziej "pionowo" łapie dzwięk w lewym głośniku wtedy on jest głośny i wyraźny :/

Czy może być za dużo cyny że impuls elektr. bedzie w jakiś sposób słabszy? stopie troche cyny zobacze co jest pod nią bo ostatnio tylko te kabelki dolutowałem do tego co tam było.
    Bardzo przykładowy schemat:
    http://img369.imageshack.us/img369/6649/beztytuu0ik.jpg
    [/url]

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

już mam jest błąd w moim schemacie, brązowy ma nie być z brązowym a z niebieskim z lutowym dziwne to.