Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pamiec Grafiki Wspoldzielna z Ramem a Wbudowana w Karte Graf

ACDMEN 05 Mar 2006 23:43 1056 4
Computer Controls
    ACDMEN
    Level 13  
    Potrzebuje laptopa do pracy na programow graficznych takich jak ARCHICAD i AUTOCAD jaka jest roznica w pamieci karty graficznej wbudowanej w karte graficzna i przydzielanej z ramu? Mam do wyboru:
    1.Akcelerator grafiki Intel® Graphics Media Accelerator 900 z 128 MB wspólnej pamięci systemowej
    2. nVidia® GeForce™ FX Go5200 z 32mb wlasnej pamieci

W obydwu laptopach mam zamiar miec 2048 MB RAMu czy ta wspoldzielna pamiec kozystajaca z ramu jest duzo wolniejsza od tej zintegrowanej z karta? Doradzice co wybrac do programow CADowych?
  • Computer Controls
    Arus.
    Level 13  
    tak, ram komputera jest dużo wolniejszy niż ram karty graficznej. Nie wiem natomiast czy ma to wpływ na programy typu cad, tzn czy pamięć jest wykorzystywana tam w takim stopniu. No i 128 wolniejszej, czy 32 szybszej? Może jakaś aplikacja testowa na obu laptopach? Najlepiej coś związanego z CADem.
  • Computer Controls
    ACDMEN
    Level 13  
    Najgorsze ze nie mam dostepu do tych laptopow jeden do zakupu w Krakowie drugi w Wroclawiu stad pytam na forum......Oba laptopy ze sklepow allegro...
    Platon
    Level 42  
    Co robisz w tym CAD'ie? Sam autocad w 2D nie wymaga szybkosci od karty graficznej. Do renderingu 3D tez uzywa sie procesora, a ew zdolnosci karty graifcznej do podgladu sceny - ale to raczej w innych programach do renderingu. Sprecyzuj do czego uzywasz tego softu.
    Pamiec na karcie 32MB jest o tyle lepsza, ze masz do dyspozycji całe 2GB RAM. Karta z pamiecia zintegrowana zjada ci pamiec operacyjna.
    A generalnie do jakiegkolwiek 3D lepsze bedzie IMO FX5200.
    Rudolf_
    Level 24  
    ...a ja powiem tak. Wolisz jak ktoś miesza Ci w zupie gdy ją jesz, czy wolisz mieć swój talerz?
    Właśnie tak się sprawa przedstawia. Współdzielona grafika zawsze będzie działała wolniej od specjalizownaych odrębnych układów graficznych posiadających swoją pamięć. Niezależnie czy to 2D czy 3D, ale zawsze będzie to odczuwalne.

zerknij na stronę
    http://www.mobilityguru.com/2004/02/03/late_christmas_present/page9.html
    oraz na www.tomshardware.pl
    a dowiesz się więcej