Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przestrojenie PMR - przesunięcie częstotliwości kanałów np. o połowę jego szer.

gregor_1980 05 Mar 2006 23:44 1416 1
    gregor_1980
    Level 14  
    Dokonywał może ktoś przeróbek radyjek PMR? chodzi mi dokładnie o przesunięcie częstotliwości kanałów np. o połowę jego szerokości czyli np. o 6.25kHz?
    Może się ktoś zapytać po co?
    Ano po to bo rozmawiam sobie przez to radyjko z dziewczyną, no i wcina mi się ktoś w rozmowę i nie bardzo chce przestać, a do tego jeszcze słyszę epitety. Przypuszczam że powinno się to zrobić w na kwarcu syntezera, ale wole zapytać.
    Jestem świadomy tego iż nadając na tak przerobionym sprzęcie będe zakłucał jednocześnie 2 kanały, ale na szczęście tylko tym co mi skutecznie przeszkadzają w rozmowach.
    A teraz apel do tzw. amatorów prawa: wiem że używanie przerobionych sprzętów jest nie legalne, więc darujcie sobie tego typu odpowiedzi.
    sq6ade
    Level 40  
    Dosyć popularne jest podciągnięcie o te 6,25kHz. Wtedy można nawiązać łączność z innymi urządzeniami ,które nie posiadają kroku 6,25kHz.
    Robisz to na kwarcu syntezera - powinien być mały trymerek - uwaga on z reguły bardzo mocno wpływa na częstotliwość. Oczywiście to karygodne i nie wolno tego robić :).