Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 19 wskaźnik temperatury

broda1301 06 Mar 2006 03:57 2199 2
  • #1 06 Mar 2006 03:57
    broda1301
    Poziom 14  

Witam

Mam problem ze wskaźnikiem temperatury płynu w Renault 19 diesel. Wskaźnik nie pokazuje, a na pewno jest sprawny. Problem jest w podłączeniu w komorze silnika znalazłem wtyczkę (kabel fioletowy i biały) nie podłączoną. Gdy na fioletowy kabel podaje masę wskaźnik się podnosi. Gdzie podłączyć tę wtyczkę? Gdzie w tym silniku znajduje się czujnik temperatury płynu. W głowicy znalazłem tylko jedno pinowy czujnik od kontrolki przegrzania silnika.

Drugie moje pytanie jest w związku z wymianą zegarów na zegary z obrotomierzem i wskaźnikiem poziomu oleju. Co mnie czeka czy będę tylko musiał podłączyć obrotomierz i wskaźnik poziomu oleju czy czekają mnie jeszcze inne niespodzianki. Prosił bym o rozwinięcie tego tematu bo na pewno ktoś już przekładał zegary.

Proszę o pomoc.

0 2
  • #2 06 Mar 2006 09:27
    CAMARENA
    Poziom 23  

zobacz w okolicy termostatu

1
  • #3 06 Mar 2006 10:33
    broda1301
    Poziom 14  

Niestety poza czujnikiem jedno pinowym w głowicy nie ma innych. Od wentylatorów czujnik jest na dole chłodnicy. Jest jeszcze czujnik dwupinowy ale on jest na wężu który idzie ze zbiorniczka wyrównawczego i doprowadza płyn do układu.

0