Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung 21" kineskop

06 Mar 2006 09:48 1118 8
  • Poziom 11  
    otoz mam problem z tv samsung 21" z telegazeta i plskim menu (sprzet tani z dolnej półki raczej) sprzet ma 7 lat od jakiegos czasu traci kontrast kolor bialy przechodzi w jaksrawa zielen i żółć. ocena speca to ze pada kineskop i zaproponował "przestrzelenie kineskopu" czy ktos mógłby mi opisac na czym to polega i co to da ? a moze powodem klopotów jest coś innego ?
  • Poziom 17  
    Teorii "przestrzelenia" to nawet nie pamiętam,w dawniejszych czasach dużo było na ten temat.Ale praktycznie chodzi o wymuszenie przepływu prądu między siatką pierwszą a katodą od działa z gorszą emisją.Normalnie podczas pracy taki prąd nie płynie bo na siatce jest względem katod duże ujemne napięcie.Zrobienie na CHWILĘ rzeczy odwrotnej najlepiej jeszcze przy podwyższonym żarzeniu potrafi znacznie uaktywnić taką kiepską katodę.Samsungi tak mają,aktywowanie(przestrzelenie) w nich pomaga ale na jak długo trudno wyrokować.Niektóre kineskopy "bledną" z powrotem po tygodniu a inne chodzą latami.
  • Poziom 11  
    model tv to CK-20S20BT; 80 Wats CK501F5X/XEO
    w zakladzie po dwóch dniach oddali mi zreperowany tv ale własnie kolory mniej wiecej wróciły do normy z tym, że zamiast czarnego ekranu jest ciemna zieleń widać to szczególnie przy wyłączaniu i do tego na zieleni widać białe cieńkie pasy szerokości ok 2cm podłużne, oraz przy wyłączaniu pojawia sie po środku kineskopu kwadrat jasny cos jakby błysk. Serwisanci powiedzieli że wymienili jakieś kondensatory. chciałbym się poradzic czy faktycznie tv został naprawiony ( zieleń nie przeszkadza ale denerwuje;-)), no i czy taki objaw błysku przy wyłaczaniu nie oznacza ze coś tylko popodkręcali i to wcale długo nie pochodzi ? do tego skasowali mnie na 90 zł.
  • Poziom 24  
    Jeżeli przy tym naprawili TXT o suma wydaje się niezbyt wygórowana.
  • Poziom 11  
    nie bardzo sie znam ale co to jest TXT ?
  • Poziom 11  
    z telegazeta było i jest wszystko w pożądku
  • Poziom 11  
    podaj symbol kineskopu i dzwon 607997907