Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłaczanie Cdromu do sprzetu HiFI

lerek999 06 Mar 2006 11:54 1038 5
    lerek999
    Level 1  
    Witam

mam w domu dwa używane napędy CDROM,
    chciałbym wykorzystać jeden do podłączenia jednego z nich do starej
    wierzy Samsunga . pomysł na to nadszedł gdy natknąłem sie na
    temat CDROM IN Car http://www.cdincar.prv.pl/
    i na forum jest też opisywany ale do samochodu a ja bym chciał w ten
    sposób podłaczyc w domu.

Mam kilka zasilaczy dwa z mozliwoscia zmiany napiecia od 1,5 V do 12 V
    i drugi typowy do aparatów 3V do 8,3V (2500 mhA ,2100 mhA)
    i tu pytanie który z tych zasilaczy bedzie sie bardziej nadawał gdyz cd
    potrzebuje napiecia 5V i 12 V
    Opcja druga to podpiac zasilanie z wiezy tylko nie wiem gdzie tam sie wkrecic .

moze znajde schemat hifi i podrzuce za chwilke ....
    marcinelektronik
    Level 27  
    Witam.
    Popatrz na cd rom jaki on bierze prąd bo wykopcisz zasilacze, jeśli chcesz go podłączyć do wierzy to właduj do niej transformatorek i wypuść orginalne kabelki jak do cd rom i po kłopocie.
    W sklepie elektronicznym powiedzą ci które trafa ten prąd wytrzymają, ja kiedyś dowiedziałem się ale to bardzo dawno temu że jak dasz za mały prąd na cd rom to i laser nie odczyta płyty, albo raz odczyta a raz nie dotyczy to zwłaszcza 5v. Nie sprawdzałem tego.
    Pozdrawiam.
    Marcin.
    Kry_H
    Level 20  
    Jeżeli masz zasilacz 12V to może dasz radę coś z tego wykombinować.
    Najważniejsze żeby miał on odpowiednią moc. Przeczytaj sobie pobór prądu tego CD na 5V i na 12V i z prawa Ohma oblicz sobie moc. Jeżeli zasilacz ma moc równą lub większą mocy pobieranej przez CD to równolegle w napięcie 12V wstaw stabilizator napięcia 5V i podłącz do CD tak jak powinno być.

Jedna uwaga. Napięcia zasilające użądzenie powinny być dosyć stabilne żeby nie było kłopotu z odtwarzaniem płytek.

Pozdrawiam.
    seven01
    Level 20  
    Koledzy a moze jakas filtracja tego napiecia ?? mielismy juz trafo, stabilizatory, to uważam ze czas na kondensatory :)
    pieter glosnik
    Level 13  
    a może stary tani zasilacz od komputera ci zrobi robote
    tonsil3
    Level 11  
    Witam masz już schemat podłączenia do samochodu wystarczy podłączyć jakiś zasilacz, który będzie miał gdzieś koło 13v no i jakieś 1,5-2A wystarczy od CB radia i będzie chodził bez żadnego problemu lub po prostu prostownik samochodowy tylko Cdrom musi mieć przycisk do dotwarzania

Dodano po 37 [sekundy]:

Witam masz już schemat podłączenia do samochodu wystarczy podłączyć jakiś zasilacz, który będzie miał gdzieś koło 13v no i jakieś 1,5-2A wystarczy od CB radia i będzie chodził bez żadnego problemu lub po prostu prostownik samochodowy tylko Cdrom musi mieć przycisk do dotwarzania