Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka z agregatu chłodniczego po zimie nie chce działać

5bkera 06 Mar 2006 18:29 1307 5
  • #1 06 Mar 2006 18:29
    5bkera
    Poziom 18  

Wymontowałem z pewnego agregatu chłodziczego sprężarkę (1.5 roku temu)Wykonałem z niego pompkę,która działała mi bardzo dobrze.Przed zimą wstawiłem ją do garażu (zimny blaszak) i teraz nie mogę jej uruchomić .Po włączeniu do sieci słychać buczenie po czym(do 10 sekund)odłącza termik.Sprawdziłem kondensator i elektromagnes,który go załącza i też jest sprawny.
    Dodam tylko,że sprężarka została dobrze podgrzana i chyba gęstość oleju jest dobra(jeśli wogóle on tam jest - jak to sprawdzić?)Za wszelką pomoc z góry dziękuję. Szkoda mi jej bo była bardzo dużej wydajności.
    Jeszcze dodam to, iż przy dobijaniu powietrza do hydroforu (przed zimą oczywiście) jednak mocno się grzała.

• #2 06 Mar 2006 19:23
    huk90
    Poziom 23  

witam po primo wstawic ja na 24 godz do cieplego pomieszczenia nie wiem jak kolega ja podgrzewal jednak przez okres zimy wilgoc zrobi swoje
    podmienic kondensator a olej powinien byc o ile nie bylo widocznych wyciekow jednak najpierw po primo
    pozdrawiam

• #3 06 Mar 2006 19:24
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Pewnie się zatarła.
    Pompując powietrze sprężarką chłodniczą należy się z tym liczyć że wilgoć zawarta w powietrzu skrapla się wewnątrz, zwłaszcza gdy sprężarka jest zimna, przy starcie.
    Wszystkei elementy sprężarki są bardzo wrażliwe na korozję i szybko jej ulegają.

Możesz spróbować włączyć dużo większy kondensator rozruchowy.

• Pomocny post
    #4 06 Mar 2006 21:27
    awax
    Poziom 15  

Witam.
    Dodam jedynie,żebyś zlał olej przez ssącą rurkę i zalał ok 300 ml. dowolnego o niskiej lepkości.Następnie podłącz i idz na piwo.Jeżeli po powrocie nie będzie pracowała to złom.
    Pozdrawiam

• #5 07 Mar 2006 10:15
    5bkera
    Poziom 18  

Wszystkim serdecznie dziękuję za dorady.Jeszcze coś pokombinuję.Napiszę co narobiłem.Pozdrawiam.

• #6 07 Mar 2006 16:15
    5bkera
    Poziom 18  

Jednak ,,kto pyta - nie błądzi,,
    Kolego awax miałeś całkowitą rację.Zrobiłem tak jak napisałeś - zlałem ze sprężarki stary olej i napełniłem 0.5 litra świeżym - rzadkim (trochę więcej niż proponowałeś,ale starego oleju było właśnie ok.0.3 litra)Zaczekałem ok.15 minut i próbowałem na krótko włączać do sieci - chyba za czwartym razem sprężarka zaczęła działać :D.Jeszcze raz wielkie dzięki!!!.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME