Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka z agregatu chłodniczego po zimie nie chce działać

06 Mar 2006 18:29 1553 5
 • Poziom 18  
  Wymontowałem z pewnego agregatu chłodziczego sprężarkę (1.5 roku temu)Wykonałem z niego pompkę,która działała mi bardzo dobrze.Przed zimą wstawiłem ją do garażu (zimny blaszak) i teraz nie mogę jej uruchomić .Po włączeniu do sieci słychać buczenie po czym(do 10 sekund)odłącza termik.Sprawdziłem kondensator i elektromagnes,który go załącza i też jest sprawny.
  Dodam tylko,że sprężarka została dobrze podgrzana i chyba gęstość oleju jest dobra(jeśli wogóle on tam jest - jak to sprawdzić?)Za wszelką pomoc z góry dziękuję. Szkoda mi jej bo była bardzo dużej wydajności.
  Jeszcze dodam to, iż przy dobijaniu powietrza do hydroforu (przed zimą oczywiście) jednak mocno się grzała.
 • Poziom 23  
  witam po primo wstawic ja na 24 godz do cieplego pomieszczenia nie wiem jak kolega ja podgrzewal jednak przez okres zimy wilgoc zrobi swoje
  podmienic kondensator a olej powinien byc o ile nie bylo widocznych wyciekow jednak najpierw po primo
  pozdrawiam
 • Specjalista urządzeń chłodniczych
  Pewnie się zatarła.
  Pompując powietrze sprężarką chłodniczą należy się z tym liczyć że wilgoć zawarta w powietrzu skrapla się wewnątrz, zwłaszcza gdy sprężarka jest zimna, przy starcie.
  Wszystkei elementy sprężarki są bardzo wrażliwe na korozję i szybko jej ulegają.

  Możesz spróbować włączyć dużo większy kondensator rozruchowy.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Witam.
  Dodam jedynie,żebyś zlał olej przez ssącą rurkę i zalał ok 300 ml. dowolnego o niskiej lepkości.Następnie podłącz i idz na piwo.Jeżeli po powrocie nie będzie pracowała to złom.
  Pozdrawiam
 • Poziom 18  
  Wszystkim serdecznie dziękuję za dorady.Jeszcze coś pokombinuję.Napiszę co narobiłem.Pozdrawiam.
 • Poziom 18  
  Jednak ,,kto pyta - nie błądzi,,
  Kolego awax miałeś całkowitą rację.Zrobiłem tak jak napisałeś - zlałem ze sprężarki stary olej i napełniłem 0.5 litra świeżym - rzadkim (trochę więcej niż proponowałeś,ale starego oleju było właśnie ok.0.3 litra)Zaczekałem ok.15 minut i próbowałem na krótko włączać do sieci - chyba za czwartym razem sprężarka zaczęła działać :D.Jeszcze raz wielkie dzięki!!!.