Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka płyt VW. Po wyszukaniu płyty mechanizm milknie.

unipolarny 06 Mar 2006 18:48 3722 7
  • #1 06 Mar 2006 18:48
    unipolarny
    Poziom 9  

Mam problem z zmieniarką VW. Po włożeniu kasety z płytami słychać jak mechanizm szuka płyty po wyszukaniu mechanizm milknie, na wyświetlaczu pisze No Disc. Próbowałem czyścić laser środkiem IPA ale to nie pomogło.

0 7
  • #2 09 Mar 2006 20:16
    Romkol
    Poziom 11  

U mnie tak czasami się dzieje jesli wczesniej zmieniarka była odłaczona. Ale po wyjęciu i powtórnym włożeniu magazynka wszytko wracało do normy...

0
  • #3 09 Mar 2006 20:35
    maxmax77
    Poziom 23  

witam .miałem taki przypadek ale umnie przerwał się kabel od data out i od clock.pozdrawiam

0
  • #4 13 Mar 2006 00:25
    WojRz
    Poziom 13  

A może płyty były włozone nie w tą strone co powinny. Z reguły płyty wkłada się nosnikiem do góry - odwrotnie niż w innym sprzęcie. Pozdrawiam

0
  • #5 12 Sty 2008 00:28
    ziller
    Poziom 9  

Witam,
    Mam również problem z tą standardową 6-płytową zmieniarką w passacie 04.
    U mnie wszystko ładnie czyta tylko kiedy zmieniarka jest zamontowana do góry nogami. Niestety w tej pozycji płyty przeskakują na nierównościach i na dobrą sprawę muzyki z CD nie da się słuchać.

Kiedy zmieniarka jest zamontowana jak należy to na ekranie z przodu mam "No disc" na wszystkich sześciu pozycjach.

Zdjąłem ze zmieniarki obudowę i przyglądałem się co się dzieje.
    Kiedy jest do góry nogami jest OK

W pozycji normalnej zmieniarka nie wyciąga płyt z kasety (oczywiście płyty są wsadzone prawidłowo !!!)

W zmieniarce za wyciąganie płyt odpowiada mechanizm złożony z dwóch plastikowych białych łapek. U mnie one nie chcą "wjeżdżać" w magazynek. Nie wiem co mam zrobić, tym bardziej, że do góry nogami wjeżdżają między płyty i wyciągają je z magazynku bez problemu

Jak to cholerstwo naprawić?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
    Ziller

0
  • #6 12 Sty 2008 13:29
    Nawigator
    Poziom 33  

Może jakieś sprężynki się osłabiły?
    Eksperymenty lepiej jednak przeprowadzić na innych sprężynkach żeby było jak wrócić do oryginału.
    Pzdr. N.

0
  • #7 12 Sty 2008 21:50
    djlj24
    Spec od car audio

Mi wygląda to na brak jednego elementu w mechaniźnie. Miałem taki przypadek w zmieniaczu od Audi - spadł biały plastik od tyłu i nie ładowało płyt - skutek, komunikat o braku płyt.

0
  • #8 14 Lip 2009 06:08
    jacekmiloch82
    Poziom 2  

Mam do Ciebie pytanie co do tego plastiku umnie pokazuje tak samo no disc i po rozkreceniu jest luzem jakiś biały plastik wygłada jak byłby montowany na rolce z przodu ale nie jestem pewien . Nic w związku z tym nie działa .

0
  Szukaj w 5mln produktów