Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w doborze głośnika do tuby

paradoxium 06 Mar 2006 19:12 1071 3
    paradoxium
    Level 12  
    Witam

Jakis czas temu, z braku funduszy, i w sumie tez mocy (tylko radio Blaupunkt KIEL CD32), zakupilem z duzym dystansem "cos" na ksztalt tuby z PPHU Perfect (znana i lubiana firma ;) ). Wiec cos mi tam pykalo w samochodzie. Ostatnio natknalem sie na opisywane na elektrodzie uszkodzone wzmaki Blaupunkta. Po dlugich namyslach wzialem GTA 270, zrobilem i gra :). Dokladniej gralo do dzisiaj, bo oczywiscie kontruktor tej tuby nie przewidzial ze istnieja inne wzmaki niz voice kraft ;). Wiec mam po glosniku, zostalem z obudowa, ktora chcialbym wykorzystac (chyba 27l, z otworem, zrobiona z plyty wiorowej 15mm, dorzucilem tam zwrotnice 150Hz) no i GTA-270. Nie zalezy mi strasznie na parametrach, choc nie chcialbym zeby znowu sie spalilo. Oczywiscie odpadaja takie opcje jak audion czy alphard 120W bo GTA go zje....Chyba max co moge przeznaczyc na to, to ok 100zl.Mysle nad STX GDN 27 150 4 SS. Pytanie tylko czy 150W to jest RMS czy Muzyczna. Lepiej 4 Ohmy czy 8 Ohm, a moze GDN 27 300 4 SS. Czy to z ta "tuba" w ogole bedzie grac?

GTA 270 :

2*95 W RMS
    (Podlaczam oczywiscie na mostku, czyli jakies 180W)
    Polu$
    Level 20  
    Też nie wiedzialem czy te 150W to RMS czy muzyczna, ale już wiem że RMS. Jak do samochodu to 4Ohm. A te 2*95W to też nie precyzyjny opis. Zależy przy jakich zniekształceniach jest ta moc podana. Większośc firm (nawet tych bardziej znanych) produkujących wzmaki podaje moc przy nieakceptowalnych zniekształceniach np. 10%, więc tak naprawde użyteczna moc jest mniejsza. Moim zdaniem STX GDN 27 150 4 SS spokojnie wytrzyma, ale to też zależy na ile jest zestrojona ta tubka.
    paradoxium
    Level 12  
    Drobna korekta....patrzylem na wymiary glosnikow STX, ten ktory wejdzie to GD 22 120 4 w wersji SS. Wiec to bedzie 120W.....chyba poprostu bede musial pilnowac zeby nie przegiać.....

Dokładne info wzmaka ze strony producenta :

2/1-Channel class A/B Amplifier
    Max. Power 2x150 Watts/ 1x400 Watts (4 Ohms), 2x200 Watts (2 Ohms)
    RMS Power 2x70 Watts/ 1x200 Watts (4 Ohms), 2x100 Watts (2 Ohms)
    Frequency response 10 - 26000 Hz
    Signal to noise ratio > 90 dBA
    Distortion factor < 0.04 %
    Input impedance >10 kOhm
    Attenuation factor > 100
    Input sensitivity 0.3 - 8 V
    Stability 2 Ohm (4 Ohm bridged)
    Low-pass filter 50 - 250 Hz (12dB/Oktav)
    High-pass filter 50 - 250 Hz (12dB/Oktav)
    Bass Boost 0 - 12dB at 45 Hz
    Inputs 2x RCA gold plated
    Outputs 2x loud speakers, gold plated
    Line-Out 2x RCA gold plated
    Dimensions (WxHxD in mm) 200 x 49 x 254

Troche sie pomylilem z tym 95 W ;)
    Polu$
    Level 20  
    Hmmmm.... Z tego co widze po parametrach tego wzmaka, to jednak bedziesz musial sie dobrze pilnowac, bo max mocy ten głosnik nie wytrzyma. Z resztą, trudno dostac głośnik o takich gabarytach, który by wytrzymał taką moc.