Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary alarm Cassini - problemy z obwodem odłączania zapłonu.

nygma 06 Mar 2006 20:43 1917 2
  • #1 06 Mar 2006 20:43
    nygma
    Poziom 14  

Niedawno kupiłem samochód, który miał założony alarm Cassini. Samochód jest dość stary, alarm też. Nawet nie wiem co to jest za model. Pasuje trochę do C-420, ale nie do końca. Jest to kopuła, w której jest zintegrowana syrena, a oprócz tego dwie płytki. Pilot na MC14502, piezoelktryczny czujnik ruchu, czujnik do drzwi (na światełko) oraz wyjście na ultradzwiękowy czujnik do kabiny. Kolory kabli, oraz ilość czujników przemawiają za c-420.

Poprzedni właściciel kazał go odłączyć, bo podobnierz zalał go i przestał działać. Wyjąłem drania, rozebrałem i zacząłem badania. Okazało się, co było do przewidzenia, że raczej ciężko coś zalać, bo alarm był wysoko, a wszystko powleczone lakierem. Okazało się natomiast, że to przekaźnik załączający cewkę zapłonową nie ma sterowania. Jednak niezależnie od stanu na przekaźniku nie ma napięcia.

Czy wie ktoś co może być przyczyną? Może się mylę co do modelu, ale podejrzewam, że Cassini stosowało podobne rozwiązania w swoich alarmach z tej epoki. Może wiecie (po opisie) jaki to może być model?

Z góry zaznaczam, że jest to moje pierwsze podejście do alarmu samochodowego, dlaetgo będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, jaka jest metodyka w podejściu do takiego sprzętu.

P.S. Wiem, że to trochę nieodpowiednie miejsce, ale nie chcę otwierać tego samego wątku w dwóch miejscach ... Czy ma ktoś może schemat tego cuda? W sumie schemat nie będzie konieczny jeśli dostanę podpowiedź gdzie szukać. Będę nadal walczył z draństwem, ale mam nadzieję, że ktoś mnie nakieruje na właściwy trop.

0 2
  • #2 06 Mar 2006 21:20
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

tu znajdziesz schemat do tego "antyka" https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1192637#1192637

Czysto sportowo można by powalczyć z jego naprawą, ale moja szczera rada to wytnij "dziada" i zamontuj coś współczesnego.

0
  • #3 06 Mar 2006 21:43
    nygma
    Poziom 14  

Ten link już znalazłem wcześniej, ale jeśli dobrze patrzyłem to tam są tylko instrukcje montażu. W sumie alarm jest prawie działający, tylko ten zapłon. Do 15 letniej fiesty nie warto chyba kupować niczego nowego.

Wszystko poza tym działa, czujnik poruszenia autem, czujnik drzwi. Tylko ten jeden obwód.

0