Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hałas lodówki Bosch kgv 3104/03

sanostol 06 Mar 2006 21:23 2729 5
  • #1 06 Mar 2006 21:23
    sanostol
    Poziom 2  

witam, proszę o pomoc, posiadam ją do 1997 r. - agregat lodówki pracuje umiarkowanie głośno jednak problem jest taki, że na koniec gdy się wyłącza jest niesamowity hałas - podobny jak przy odpalaniu motocykla na kopa. Oprócz tego wydaje sie jakby pracowała za długo - długi cykl pracy agregatu. Jak jast przyczyna hałasu - chyba nie zewnetrzna tzn drgania całego agregatu, gdyż próbowałem go odizolować i bez skutku.
    O co chodzi?

0 5
  • Pomocny post
    #2 06 Mar 2006 21:32
    awax
    Poziom 15  

Bez fachowca chłodnika się nie obejdzie.
    Masz zablokowany układ (filtr odwadniacz) lub co bardziej prawdopodobne uszkodzone "zawieszenie" sprężarki wewnątrz obudowy.

0
  • Pomocny post
    #3 06 Mar 2006 21:36
    zayzayer
    Specjalista AGD

Musisz to obejrzeć, może sprężarka tłucze się o coś.

0
  • #4 06 Mar 2006 21:57
    sanostol
    Poziom 2  

jednak to nie jest tłuczenie - zamówiłem chłodnika na jutro 17 00; dam znać co powiedział:arrow:

Dodano po 2 [minuty]:

jeszcze może jakieś sugestie??

Dodano po 1 [minuty]:

ten problem juz trwa od dawien dawna

0
  • #5 06 Mar 2006 22:06
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

W paru przypadkach wystarczyło mocniej przykręcić sprężarkę aby była bardziej sztywno przytwierdzona do podstawy.
    Radziłbym spróbować wymienić śruby M6 na takie z dłuższym gwintem niż oryginalne i mocniej dokręcić niż są w tej chwili.
    Jak wspomniałem u mnie kilka razy to pomogło.

0
  • #6 07 Mar 2006 21:48
    sanostol
    Poziom 2  

Dzisiaj był chłodnik, inżynier po fachu - po przeglądzie nie mógł uwierzyć. Nic tylko powiedział - niewywaga wewnętrzna agregatu, Żadna inna przyczyna nie wchodzi w grę. Tylko pozostaje się pogodzić lub wymienić ją na nową - bo już ma swoje lata. Obecnie dla chłodziarek 8-10 lat to pełna amortyzacja. Niestety szkoda mi kasy - w 1997 r dałem 173o zł i miałem zamiar używać ją bez problemów.
    PS Reakcja na hałas speca była warta 30 zł i widziałem, że bardzo się zdziwił jak usłyszał porządne brrrruuurrrmmbbllee.
    Poza tym powiedział to co wiedziałem od czasu zakupu - agregat made in Indinezja, marka BOSCH, ajednak myslałem że ta marka jest OK. Poza tym powiedzał on, że znajomy pracował w fabryce i tam były dwie odrebne linie montażu: na rynek niwmiecki i na rynki wschdnie - co daje dośc do myslenia. Te na rynki wschodnie to szmelc. Cena = jakość. Nie poleca lodówek na "A" tj Amica i Ardo.
    Pozdrawiam, Mariusz.

0