Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hałas lodówki Bosch kgv 3104/03

06 Mar 2006 21:23 3014 5
 • Poziom 2  
  witam, proszę o pomoc, posiadam ją do 1997 r. - agregat lodówki pracuje umiarkowanie głośno jednak problem jest taki, że na koniec gdy się wyłącza jest niesamowity hałas - podobny jak przy odpalaniu motocykla na kopa. Oprócz tego wydaje sie jakby pracowała za długo - długi cykl pracy agregatu. Jak jast przyczyna hałasu - chyba nie zewnetrzna tzn drgania całego agregatu, gdyż próbowałem go odizolować i bez skutku.
  O co chodzi?
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Bez fachowca chłodnika się nie obejdzie.
  Masz zablokowany układ (filtr odwadniacz) lub co bardziej prawdopodobne uszkodzone "zawieszenie" sprężarki wewnątrz obudowy.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Musisz to obejrzeć, może sprężarka tłucze się o coś.
 • Poziom 2  
  jednak to nie jest tłuczenie - zamówiłem chłodnika na jutro 17 00; dam znać co powiedział:arrow:

  Dodano po 2 [minuty]:

  jeszcze może jakieś sugestie??

  Dodano po 1 [minuty]:

  ten problem juz trwa od dawien dawna
 • Specjalista urządzeń chłodniczych
  W paru przypadkach wystarczyło mocniej przykręcić sprężarkę aby była bardziej sztywno przytwierdzona do podstawy.
  Radziłbym spróbować wymienić śruby M6 na takie z dłuższym gwintem niż oryginalne i mocniej dokręcić niż są w tej chwili.
  Jak wspomniałem u mnie kilka razy to pomogło.
 • Poziom 2  
  Dzisiaj był chłodnik, inżynier po fachu - po przeglądzie nie mógł uwierzyć. Nic tylko powiedział - niewywaga wewnętrzna agregatu, Żadna inna przyczyna nie wchodzi w grę. Tylko pozostaje się pogodzić lub wymienić ją na nową - bo już ma swoje lata. Obecnie dla chłodziarek 8-10 lat to pełna amortyzacja. Niestety szkoda mi kasy - w 1997 r dałem 173o zł i miałem zamiar używać ją bez problemów.
  PS Reakcja na hałas speca była warta 30 zł i widziałem, że bardzo się zdziwił jak usłyszał porządne brrrruuurrrmmbbllee.
  Poza tym powiedział to co wiedziałem od czasu zakupu - agregat made in Indinezja, marka BOSCH, ajednak myslałem że ta marka jest OK. Poza tym powiedzał on, że znajomy pracował w fabryce i tam były dwie odrebne linie montażu: na rynek niwmiecki i na rynki wschdnie - co daje dośc do myslenia. Te na rynki wschodnie to szmelc. Cena = jakość. Nie poleca lodówek na "A" tj Amica i Ardo.
  Pozdrawiam, Mariusz.