Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volkswagen. Radio wypięte z zasilania. Jak je teraz rozkodować?

waldus1984 07 Mar 2006 17:04 1902 6
    waldus1984
    Level 18  
    Mam fabrycznie montowane radio od volkswagena Bory. Radio to zostało wypięte z zasilania i nie wiem jak je teraz rozkodować. Proszę mi poradzić w jaki sposób się to robi.Radio to nie jest kradzione jest moją własnością.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    SlaweK
    Level 43  
    Trzeba poszukać specjalisty w temacie kodów do radii. My nie zajmujemy się tutaj taką pomocą https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic100873.html
    VW około roku 2000 wprowadził tzw komfortowe kodowanie i jeśli to radio je ma (a my jasnowidzami nie jesteśmy i nie wiemy jaki to model nawet) to po kilku przekręceniach kluczyka powinno samo zaskoczyć jakby kodu nie miało.
    Jeśli masz papiery od radia i auta to powinna być w nich kartka z kodem i instrukcja obsługi radia.

SławeK
    waldus1984
    Level 18  
    Własnie problem tkwi w tym że ta kartka z kodem zagineła i dlatego próbuje to jakos zrobić aby to radio działało.
    SlaweK
    Level 43  
    Jeśli nie jesteś zaawansowanym elektronikiem znającym systmy mikroprocesorowe a raczej nie jesteś sądząc po pytaniu to pozostaje Ci zmienić "jakoś zrobić" na "jakoś załatwić".
    A tak przy okazji, jaki to model radia dokładnie. Nie tylko napis Alpha czy Beta2,3,4,5 bo takie radia montowali fabrycznie rożnych producentów jak Blaupunkt, Grundig, Philips, Hitachi, Panasonic....

SławeK
    TYTUS...
    Level 32  
    To bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu tego nie zrobisz. Zgłoś nie się do jakiegoś dobrego specjalisty a nie pożałujesz
    waldus1984
    Level 18  
    Zajmuje się naprawa sprzętu RTV. Z rozkodowywaniem nie miałem do czynienia dlatego pytam o to jak to zrobić.Proszę o poradę.

Dodano po 1 [minuty]:

Typ podam jutro bo auto z radiem stoi w garażu.
    Romkol
    Level 11  
    Komfortowe kodowanie VW wystepowało też w 1999 roku. W samochodzie, w którym oryginalnie zamontowano właśnie te radio, odkoduje się ono samo pojakims czasie. Chyba ze sprzet nie jest oryginalny - wtedy trzeba miec kod.