Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Front panel Medion MS4011

Accura 08 Mar 2006 00:08 32442 23
  • Relpol
  • #2 26 Kwi 2006 21:25
    rrkusz
    Poziom 18  

Biała wtyczka jest do USB oraz do czytnika kart podłanczasz standardowo na płycie głównej tam gdzie masz wyjście na USb

Natomiast mała czarna jest to wejście audio również podłączasz na płycie głównej tam gdzie audio od cd-romu

Pozdrawiam

pozostałych wtyczekj nie rozgryzłem

0
  • Pomocny post
    #3 28 Kwi 2006 12:40
    lukesk
    Poziom 12  

biała i żółta idzie do złącz usb na płycie - jedno to czytnik kart pamięci drugie to 2 gniazda usb na panelu

niebieski to złączka front audio panel

wąska 4 pinowa idzie najlepiej do AUX in o ile jest jeśli nie to do CD in

a ostatnie złącze to fire wire

1
  • #4 29 Kwi 2006 00:00
    pinio6
    Poziom 15  

mam ten sam panel od dziś
    czy jest możliwość podłączenia białego i żółtego jak mam tylko jedno wejście na USB na płycie głównej Gigabyte GA-7N400E
    przy podłączeniu żółtego znalazł mi dyski wymienne ale usb nie działa

0
  • Relpol
  • #5 29 Kwi 2006 00:11
    daniels7
    Poziom 12  

można spróbować przełożyć rzędami kabelki z jednej i drugiej wtyczki ( każda wtyczka to są dwie pary) ale wtedy nie będą chodzić wszystkie czytniki kart.
    Z tego co pamiętam, to nie powinno byc z tym problemu.

0
  • #6 30 Kwi 2006 21:06
    janwoj111
    Poziom 17  

Witam!

Ja posiadam wersję front panela MS4011 z dwoma dodatkowymi
    wejściami Video IN (Composite i S-Video) i ma czarną wtyczkę tego typu jak ta żółta od wejścia CD IN. Przypuszczam, że tą czarną trzeba
    będzie podłączyć gdzieś na płycie graficznej naturalnie o ile takie
    gniazdko będzie istniało. Natomiast gorzej jest z tymi dwiema
    wtyczkami od USB i czytnika kart, bo niestety również mam
    na płycie jedno gniazdo na dwa wejścia USB, natomiast z tyłu
    płyty mam cztery wejścia USB i musiałbym jedną parę przerzucić
    do wtyku front panela.
    Pozdr.
    Janwoj111

0
  • Pomocny post
    #7 03 Maj 2006 22:33
    cyferblat
    Poziom 23  

Poszukaj opisu płyty Medion8080 lub MS7012 Microstar - to jest panel dedykowany do tych płyt . Wszystko działa .

0
  • #8 04 Maj 2006 00:06
    janwoj111
    Poziom 17  

Dzięki za info. Obejrzałem tę płytę z tym, że nie bardzo wiem,
    gdzie w tej sytuacji podłączyć taki mały płaski wtyk 4-ro pinowy
    jak AUX, który jest podłączony do wejść typu VIDEO-IN (chinch)
    oraz S-VHS (okrągłe). W każdym razie na płycie graficznej takiego
    gniazda nie ma, jest jedynie wejście IN typu okrągłego, ale na blaszce
    na której są gniazda do podłączenia monitora analogowego lub cyfrowego DVI.
    Posiadam kartę Leadtek WinFast A250LE Vivo/ 128MB typu
    GeForce Ti4200.
    Pozdr.
    Janwoj111

0
  • #9 04 Maj 2006 00:43
    Accura
    Poziom 22  

Napisałem bo przedstawiciela Mediona w Polsce i odpisali mi że całą rozpiskę kabli oraz sterowników prześlą mi w tym tygodniu. Jak tylko dostanę to zaraz dam znać i wrzucę na forum

Dodano po 3 [minuty]:

Accura napisał:
    Napisałem bo przedstawiciela Mediona w Polsce i odpisali mi że całą rozpiskę kabli oraz sterowników prześlą mi w tym tygodniu. Jak tylko dostanę to zaraz dam znać i wrzucę na forum

Jak będzie rozpiska kabelków to nie będzie problemów aby ten panel przystosować do innych płyt, na razie poczekajcie parę dni, jak tylko dostanę to dam znać

0
  • #10 09 Maj 2006 09:41
    Accura
    Poziom 22  

Niestety nici z rozpiski kabelków, przedstawiciel Mediona napisał że mimo usilnych starań nie jest w stanie mi pomóc. Przysłał mi tylko sterowniki do paneli Mediona ponoć działają z wieloma modelami, musimy radzić sobie sami - nie ma to jak forum elektrody.

1
  • #11 09 Maj 2006 15:19
    cyferblat
    Poziom 23  

Zrób zdjęcie tej płyty i zamieść

1
  • Pomocny post
    #13 10 Maj 2006 07:34
    cyferblat
    Poziom 23  

To nie jest płyta pod ten panel . Te panele są dedykowane do ściśle określonej płyty - albo do MD8080 lub jej klonów albo do MD 5000 lub jej klonów . Z panela wychodzi chyba z osiem złącz, jeżeli nie masz ich na
    płycie to nic z tego nie będzie . Do płyty MD8080 są jeszcze sterowniki do tego panela . Mysisz kupić inną płytę albo inny panel . Zobacz zdjęcia płyt MD8080 zobaczysz gdzie są te złącza .

0
  • #14 10 Maj 2006 10:45
    Accura
    Poziom 22  

Faktycznie są to płyty pod ten panel, myślałem że moją uda się jakoś zaadoptować.

0
  • #15 12 Maj 2006 09:00
    ropa_2
    Poziom 2  

Witam...mam problem z tym panelem. Nie dzialaja mi czytniki kart pamieci i wejscie mikrofonowe. Myslalem ze jest uszkodzony panel.Mieszkam niedaleko sprzedawcy...na probe wziolem dwa inne i mam tak samo jak z pierwszym panelem.Podlaczalem do pł.gł. Asus P4P800-X. Byc moze nie bedzie dzialac na tej płycie. Czy te sterowniki moga pomóc?

0
  • #16 12 Maj 2006 23:54
    Accura
    Poziom 22  

Jeżeli kogoś to zainteresuje to mogę podać namiar na firmę która ma płyty główne pod panele Mediona a cena to niecałe 70 PLN.
    Oto spesyfikacja jednej z nich:

CPU
    • Wspiera Intel® Pentium® 4
    • FSB dla 400/533 MHz (100/133 MHz QDR)
    • Częstotliwość rdzenia od 1.3 GHz do 2.8 GHz i wyższa

Chipset
    • SiS® 648 (839 pin BGA)
    - Obsługuje procesory Intel Pentium 4
    - Obsługuje 64-bitowe kontrolery pamięci DDR 333+ /DDR 333/ DDR 226
    - Obsługuje interfejs AGP 8X/4X przy 0.8v lub 4x przy 1.5v
    - Obsługa dwukierunkowej 16-bitowej szyny danych z 1GHz przepustowością MuTIOL
    • SiS® 963 (371 pin BGA)
    - Wspiera Dual-IDE ATA 66/100/133
    - Zintegrowany kontroler audio z interfejsem AC'97
    - Interfejs SIO z małą ilością pinów
    - Zaawansowane zarządzanie mocą i zgodność z PC2001
    FSB • FSB @ 400/533 MHz (100/133 MHz QDR

Pamięć Główna
    • Wspiera dwa banki pamięcki używające dwóch DDR DIMM184-pinowych, niebuforowanych. • Wspiera do 2GB pamięci bez EEC
    • Wspiera DDR200/266/333/400 MHz i wyższe
    Sloty
    • Jeden slot uniwersalny 8x/4x AGP.
    • Trzy 32-bitowe sloty master PCI v.2.2
    Wbudowane IDE
    • Podwójny kontroler IDE zintegrowany z SiS® 963.
    • Obsługuje działanie P/O, Bus Master, Ultra DMA66/100/133.
    • Może przyjąć podłączenie do czterech urządzeń IDE.

Audio
    • Kontroler AC97 link zintegrowany z SiS® 963.
    • 6-kanałowy programowy codec audio RealTek ALC650.
    - Zgodność z AC'97 v2.2.
    - Dorównuje wymaganiom wydajności audio PC2001.
    - Może obsługiwać SPDIF Out tylko przez S-Bracket.

Sieć
    • Broadcom 4401
    - Zintegrowany 10/100 Ethernet MAC i PHY w jednym układzie scalonym.
    - Obsługuje działąnie auto-negotiation 10Mb/s i 100Mb/s.
    - Zgodność ze standardami PCI v2.2, mini PCI 1.0 i LAN on Motherboard (LOM).
    • Broadcom 5702
    - Zintegrowane przekaźniki Gigabit Ethernet MAC i PHY, auto-negotiation.
    - Obsługuje zastosowanie jednoportowego 10MB/s, 100MB/s i 1000MB/s BAST-T.
    - Zgodność ze standardami PCI v2.2, mini PCI 1.0 i LAN on Motherboard (LOM).

Urządzenia peryferyjne:
    - 1 port FDD obsługjje 2 napędy z 360K, 720K, 1.2M, 1.44M i 2.88 megabajtami.
    - 2 porty seryjne (COM A + COM B).
    - 1 port szeregowy SPP/EPP/ECP mode.
    - 6 USB (Rear x 4/ Front x 2).
    - 1 IrDA.
    - 1 RJ-45 LAN jack.
    - 1 audio port.
    - 1 gniazdo Bluetooth
    - 1 gniazdo S-Bracket™ .
    - 1 gniazdo D-Bracket™

BIOS
    • 2MB AMI BIOS z PnP, ACPI, SMBIOS 2.3, Green i Boot Block
    • Zapewnia DMI2.0, WfM2.0, WOR i SMBus dla zarządzania systemem.

Wymiary
    • 30.5 cm(Dł.) x 22.0 cm(Szer.) ATX Form Factor

Cena netto: 64 zł

0
  • #17 13 Maj 2006 00:30
    ropa_2
    Poziom 2  

Dziekuje bardzo ...nie bede zmienial plyty gl po to aby mi dzialal Panel.......poza tym ta plytka nie jest zbyt wypasiona ......ale dzieki za namiary

0
  • Pomocny post
    #18 17 Cze 2006 22:12
    Platon
    Spec od komputerów

Bez problemu działa na:
    1. Asus A7V (KT133)
    2. Epox 8RDA+ (nForce2)
    3. Soltek KT400 (KT400)

-Niebieskie złącze Audio (stereo, i mikrofon), w tym panelu jest calkiem standardowe i stosowane w wielu plytach glownych.
    -Złącze USB: do wyjsc na froncie (białe), i do czytnika (żółte), tez jest standardowe, z grzebieniem 2x5 i kluczem na koncu. Pasuje tez do grzebienia usb 2x4.
    -Złacze AUX-in (minijack i cinch) jest standardowe, pasujace do typowych gniazdek wejsciowych na karcie dzwiękowej (takich jak cd-in).
    - Złącze firewire - nie sprawdzałem. Moj epox ma inne wyprowadzenia na plycie, a sameog FW nie potrzebuje.
    - Złącze VideoIn (mozna uzyc tez jak out) - do karty graficznej lub tunera TV:
    Composite: brązowy, masa - czarny
    S-video: (3) luminacja -czerowny; (4) chrominacja - biały; (2, 1) masa - czarny

Jeszcze nie sprawdzilem:
    - czytnik podlaczony jest podwója wtyczka USB - czy wykorzystywane sa obie, czy nie. Jezeli nie, to do czego wykorzystana jest druga?
    - wyprowadzenia Smart Card na złaczu 2x4
    - Złącze 1x6 J1 Smart (zdaje sie taka nazwa)
    - Złącze na dolnej plytce, podobne to takiego, ktorym podłaczone jest USB do gornej plytki z czytnikiem. Nie jest to drugie zlacze USB z żółtej wtyczki

0
  • #19 18 Cze 2006 01:59
    Accura
    Poziom 22  

Platon udzielił mi najwięcej informacji odnośnie wyprowadzeń tego panelu, jutro bedę się bawił zgodnie z jego instrukcjami. O wynikach dam znać na forum.

0
  • #20 22 Cze 2006 21:58
    ugione
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Ja także od kilku dni zmagam się z tym czytnikiem i mam kilka wątpliwości - może ktoś udzieli mi jakiś wskazówek.

Ogólnie Audio jak i IN i OUT działa bez problemu (używam płyty GA-K8NE).
    Po podłączeniu obu gniazd USB - sytem sam wykrył czytnik i zainstalował bez problemu - i tu pojawił się pierwszy problem z czytnikiem.
    Karty CF działają szybko i bez problemu natomiast po włożeniu karty SD z mojego Ipaqa nic się niedzieje - nawet dioda nieświeci.
    I w związku z tym niewiem czy to wina czytnika czy podłączenia.
    W systemie wykrywa wszystkie cztery rodzaje czytników więc podłączenie jest raczej prawidłowe.
    Oba porty USB na panelu działają bardzo dobrze i bez problemów.
    Podłączyłem także Video IN (Composite i S-Video) do mojegop Tunera TV ASUS TV-FM 7134 - miał na płytce piny Front Vid - drogą dedukcji udało mi się to podłączyć i działają rewelacyjnie

FireWire niemam.

Wciąż też niewiem do czego to czarne gniazdo na dolnej płytce (4 żyły) oraz rządek pinów na górnej płytce

Może ktoś miał podobne doświadczenie z samym czytnikiem kart i doradzi mi dlaczego SD niechce czytać?

0
  • #21 25 Cze 2006 16:59
    Gelip
    Poziom 28  

Ja właśnie mam podobny problem ale odwrotnie. Czyta mi SD a nie chce CF ?? Tylko że gdy włoże kartę CF to Dioda się zaświeca na czytniku, ikona dysku wymiennego też się robi aktywna (zainstalowałem sterowniki Medion Flash XL 2.0 które w oknie Mój komputer wyświetlają ikony kart i etykiety zamiast Dysk wymienny i do tego są czarobiałe gdy karta nie włożona i kolorowe gdy włożona). Po kliknięciu na ikonę karty CF pojawia się komunikat że dysk jest nie sforatowany i pyta czy formatować? Po kliknięciu na Tak pojawia się okno Formatowania ale w polu Pojemność pojawia się tylko liczba 9 TB i nie da się zmienić tej opcji ani innej - okno Formatowanie zawiesza się.

0
  • #22 09 Lip 2006 22:01
    darek-stasiak
    Poziom 24  

Zamierzam też kupić taki panel,ale...mam na płycie głównej tylko jedno złącza CD-IN Connector,AUX-IN Connector,Front USB2.0 Connector (żółte) oraz złącze INFO_LINK Connector(czarne) podobne do USB.Płyta Gigabyte GA-7N400L.Czy będzie chodzić USB+ czytnik kart?-bo na tym mi szczególnie zależy?

0
  • #23 09 Lip 2006 22:13
    Gelip
    Poziom 28  

Nie wiem o co chodzi z tymi panelami. Próbowałem różnych kombinacji i podłączać parami kable od USB i Czytnika i jakbym niepodłączył to zawsze działa mi tylko jedno USB i czytnik kart SD. (musiałem skombinować 4 pinowe wtyczki i poprzekładać odpowiednio kabeli bo do mojej płyty głównej nie pasowały wtyczki). Więc albo czytnik jest uszkodzony albo wymaga podłączenia jeszcze pozostałych wtyczek. Do tego dodam że mam obudowe Codegen i czytnik nie pasuje do kieszeni 5,25' . Dopiero po spiłowaniu odgiętych języczków jakoś go wmontowałem ale nie wygląda to najlepiej. Mimo tego korzystam bez problemu z czytnika SD który jest mi najbardziej potrzebny.

0
  • #24 29 Lip 2006 13:07
    ugione
    Poziom 10  

Cały czytnik kart jest podłączony przez żółtą wtyczke (jedno USB idzie do czytnika a drugie ma wyjście w panelu na płytce drukowanej - 4-pinowe czarne gniazdo na dolnej płytce).
    Pozatym jeżeli czyta SD a nieczyta CF to jest to wina tylko i wyłącznie samego czytnika (u mnie czytał CF a nieczytał SD i po rozebraniu czytnika zauważyłem ze w slocie SD jeden pin niestykał tak jak powinien (masa) - dogiołem odpowiednio i wszystko zaczeło działać prawidłowo).

Cała biała wtyczka idzie do gniazd USB na panelu z przodu - więc jeżeli jedna działa a druga nie działa to znaczy że któraś para przewodów albo niełączy albo jest źle podłączone.

0
  Szukaj w 5mln produktów