Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MTM-y na GDN 13/50/9 + Morel MDT29

borysgo2 04 Lis 2009 20:36 79987 70
    krzysiek191022
    Poziom 10  
    .:Proxy:. - dziękuję za twoją wypowiedź w tym temacie ;-) Miałem wątpliwości jak ten przetwornik poradzi sobie z tym rodzajem muzyki. Rozchwiałeś wszelkie moje wątpliwości, pozwolisz, że gdybym miał jakiekolwiek pytania zgłoszę się do Ciebie na PW ;-)
    devolt
    Poziom 21  
    wasik1989 napisał:

Robiłem dość podobny projekt do kolumn borysa - mój jest deko wyższy i zrobiony z wióru. Komora dla GDNów jednak została bez zmian - i tutaj mogę powiedzieć, że jest ona za duża dla dwóch takich maleństw, przy większej głośności idzie usłyszeć jak głośnik przekracza swój Xmax, i sieje harmonicznymi. W zwrotnicy umieściłem dużo lepsze jakościowo elementy - Cewki taśmowe, rezy millsa, i kondy SRC. Na moje ucho - trzeba przytłumić jeszcze morela, gra zbyt głośno względem 2xGDN. Będe się tym bawił przy okazji ;)

Mam do Ciebie pytanie, jakiej średnicy i długości B-r zastosowałeś? Twoja opinia jest można by powiedzieć "oryginalna" w porównaniu do innych. Każdy pisze o tych głośnikach same superlatywy. A i jeszcze jedno czy zestaw który oferujesz na allegro to ten sam?? Bo tu głośniki są ze srebrnym koszem, a na allegro z czarnym??
    pool123456789
    Poziom 10  
    Możesz powiedzieć mi jakie zwrotnice mam zastosować bo chce zbudować podobny zestaw do twojego i czy jako wysokotonowe moge dać Tonsil GDWK 10/80/T?

Dodano po 5 [godziny] 43 [minuty]:

Moze ktos podac wymiary kolumny chodzi mi o głębokośc
    toopcool
    Poziom 13  
    GDWK 10/80/T to nie ta klasa głośnika,
    W rzeczywistości to TONSIL nie ma głośnika wysokotonowego dorównującego tej 13 GDN 13/50/9.
    Głośnik stosowany w kilku projektach w których wysokotonówka zawsze pozostawiała niedosyt.
    lolo13
    Poziom 10  
    Pool... zapomnij o Tonsilu zamów Morele, ja czekałem 4 tygodnie, ale opłacało się różnica jest i to duża, szkoda niskotonówek bo będą się marnować z wysokotonowymi Tonsilami.

Ps. Moje wymiary kolumny to wysokość 1000, front 220, tył 120, głębokość 340.

https://obrazki.elektroda.pl/4_1280599263.jpg
    maxrider
    Poziom 20  
    Gdzie idzie obecnie zakupić te morele ?
    benek161
    Poziom 21  
    E-bay, part-express, w PL nie do dostania
    kborowiec
    Poziom 18  
    Udało mi się tanio kupić Tonsil Ch@t 100 na tych przetwornikach (w wersji 6 om) i kierując się Waszymi pozytywnymi opiniami postanowiłem je ulepszyć przez wymianę wysokotonówki. Ponieważ w Cz@t-ach wysokotonowym jest GDWK 8/50, a front kolumny jest plastykowy, więc postanowiłem wymienić go na SB26STCN o froncie głośnika jeszcze mniejszym od GDWK8/50. Powstałą szczelinę wypełnię pianką, która ograniczy odbicia od przedniej ścianki.
    Oryginalna zwrotnica Cz@t-a, to jakiś dziwny twór, a kolumny brzmią dość ciemno.
    Po wykonaniu nowych zwrotnic i odpaleniu nie mogłem uwierzyć, że to Tonsil. Separacja i barwa wokali oraz przestrzeń mnie urzekły. Klasę tego dźwięku można docenić nawet słuchając Disco Polo z TV, co wydawało mi się do tej pory niemożliwe.
    Wcześniej była tutaj mowa, że GDN 11/35 ma też dobrą średnicę, jednak mam kolumny na nich w połączeniu z DX25 i nigdy nie zrobiły na mnie aż takiego wrażenia, jak te zmodyfikowane Cz@t-y.
    Strojenie obudów Cz@t-ów zostawiłem na razie bez zmian. Generalnie obudowa jest za mała do tego GDN-a, więc bas jest podbity, ale nie ciągnie się. Jak na monitor jest go aż nadto, choć głęboko nie schodzi.
    Góra z SB26STCN jest z kolei ostra, ale metalowe instrumenty brzmią wiarygodnie, a nie szeleszczą.
    Całość brzmi bardzo energetycznie i wciągająco, choć na dłuższą metę męczy.
    Spróbuję jeszcze zmienić strojenie basu i obniżyć ilość wysokich. No i docelowo zmienię elektrolita w torze wysokotonowego na coś lepszego.
    Po zakończeniu tego doświadczenia, chyba zdecyduję się na zakup Cz@t-ów 130 lub Premium Front do podobnej przeróbki.
    kborowiec
    Poziom 18  
    W ramach testów podłączyłem do Cz@tów Visatona DSM25 i muszę powiedzieć, że taki zestaw gra zdecydowanie lepiej niż z z SB. Ilość szczegółów, stereofonia i ogólna harmonia dźwięku są zdecydowanie lepsze.
    Głośniki zasilane aktywnie przy podziale około 3 kHz.
    Planuję jeszcze spięcie tych GDN-ów z AMT lub wstęgą.
    kborowiec
    Poziom 18  
    W ramach testów podpiąłem Visatona KE25SC. Niby profanacja, ale ładnie taki zestaw gra.
    Podpiąłem też starego samochodowego tytanowego Dexona DT2509 i tutaj zaskoczenie. Ten głośnik nie ma blasku innych wysokotonowych, ale dobrze integruje się z tym Tonsilem. W brzmieniu brak ostrości, głośnika nie słychać tak ewidentnie, jak inne wysokotonówki, ale ogólnie niczego nie brakuje. Tyle tylko, że klimat jakiś taki mroczny.
    I jeszcze jedno połączenie. Tym razem z GDWT 12-19/150. Myślałem, że będzie ostro, a tu niespodzianka. Brzmienie może niespecjalnie rozdzielcze, ale melodyjne i całkiem przyjemne. Domyślam się, że GDWT 9/80/5F mógłby być tu jeszcze lepszy, bo ma równiejszą charakterystykę, a napęd podobny.
    kborowiec
    Poziom 18  
    I na zakończenie moich testów, których wyniki wrzucam tutaj, co mam nadzieję autor tematu mi wybaczy.
    DX25 - ekspansywna i dość szczegółowa góra może się w połączeniu z GDN 13/50/9 podobać,
    GDWK 11/100 - słuchany przed DX-em grał równo, ale szczegółów jednak mu brakowało.
    TW6NG - integracja z GDN-em najlepsza ze wszystkich odsłuchiwanych wysokotonówek, do tego niebywała szybkość, która podkręcała tempo szybkich utworów. Dźwięki skrzypiec, saksofonu czy werbli dostawały dopełnienia w wyższych rejestrach niedostępnych dla kopułek. Niestety detaliczność wyższych dźwięków odstawała od DX-a. TW70 w tym połączeniu spisał się gorzej od TW6NG.