Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bluescreen po wyjęciu kabla zasilania

wiesiek_111 08 Mar 2006 13:07 1022 5
    wiesiek_111
    Level 11  
    Witam , mam taki problem z HP nx8220 - mianowicie w trakcie pracy laptopa przy wyjęciu lub też podłączeniu kabla zasilania następuje restart systemu wraz z pojawieniem się bluescreena. Zdarza się to od samego początku użytkowania ale wczwśniej udało mi się to wyeliminować przez ustawienie w grafice w POWERPLAYU opcji wyłącz. Teraz ta opcja jest wyłączona a restarty znowu. Może ktoś się z tym spotkał i uporał ?
    oleq_30
    Level 30  
    a moze jakis komunikat i kod bledu z blue screnna ?
    wiesiek_111
    Level 11  
    dzieki za zainteresowanie.

Tyle udało mi się odczytać po ponownym zalogowaniu WINXP i opisie raportu błędu :

BCCode : a BCP1 : 00000000 BCP2 : 000000FF BCP3 : 00000000
    BCP4 : 80529B62 OSVer : 5_1_2600 SP : 0_0 Product : 256_1

Nic z tego oczywiście nie rozumię i nie wiem jak się zabrać za szukanie.
    jokrasa
    Level 28  
    Problem jak widać związany jest z błędnym funkcjonowaniem instrumentu zarządzania energią a raczej nieudanej próbie przełączenia się z trybu oszczędnościowego ,,Praca na baterii" na tryb normalny. Sugerowałbym pozmieniać na próbę różne ustawienia w Panelu sterowania/Opcje zasilania.
    A jak problem nadal nie ustępuje to być może nieunikniona reinstalacja systemu.
    wiesiek_111
    Level 11  
    dzięki za podpowiedź, mam tylko istotne pytanie : czy to może być wada sprzętu czy wskazuje na usterkę w systemie ( ustawienia ) ?
    jokrasa
    Level 28  
    Sprawdź też ustawienia w Biosie co do funkcji zarządzania energią (Jakie tam są ustawienia).
    W moim mniemaniu najpierw wykluczamy związek przyczynowy z oprogramowaniem, jak to nic nie daje to można stwierdzić iż problem leży po stronie sprzętu.
    Radziłbym zaktualizować wszystko co jest dostępne na stronie producenta. Od Biosu począwszy na sterownikach skończywszy.

Pozdrawiam.