Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW 520i - monatż alarmu BASTION

08 Mar 2006 14:00 2675 13
  • Poziom 16  
    Witam, czy może mi ktoś pomóc w montażu alarmu Bastion w aucie BMW 520i . Potrzebuje schemat montażu oraz cenne uwagi co do montażu , typu : w jaki sposób i w którym miejscu zamontowac centralkę alarmu oraz syrenę alarmową i czujniki itp. Posiadam alarm bez schematu :(
    Za zainteresowanie i pomoc z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Schemat centrali juz mam :) tylko brakuje porad fachowych, rok samochodu to 1992 kombi bmw520i
  • Poziom 16  
    A w którym miejscu proponujesz zamontowac centralkę alarmową , skoro dużo podłączeń jest pod tylnym siedzeniem .
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Bardzo dziękuje za rady i pomoc , pozdrawiam:)
  • Poziom 16  
    Mam problem ponieważ przed chwilą patrzałem jakie kable idą do drzwi i stwierdziłem iż nie ma tam takich kolorów jak mi podałeś są następujące:
    3 koło siebie wtyczki które mają po dwa kable :
    wtyczka BIAŁA ma kable brazowy i brązowo+żółty
    wtyczka ŻÓŁTA ma czer+zielo i zielo+nieb+brązow
    wtyczka SZARA ma brąz+pomar i brązo+czerw
    moduł przy zamku ma kośc z 6 kablami 3 grube :
    NIEBIESKI
    CZARNY
    BIAŁY
    i 3 cienkie:
    BIAŁY+ZIELON
    BIAŁY+CZARNY
    CZERWONY+ZIELONY
    To by było na tyle może jakieś sugestie jak rozpozna który to kabel od sterowania zamkiem centralnym mam do dyspozycji miernik .
  • Poziom 16  
    Witam podłączyłem prawie w 75% alarm Bastion do BMW 520i kombi 92r. z pomocą mistrza norberta S.:)
    sterowanie centralnym zamkiem w tym bmw jest poprzez cieńkie kabelki biało-czarny i biało zielony
    stały plus jest na kabelku czerwono zielonym.
    ze względu na to że sterowanie jest poprzez masy trzeba zastosowac przekażniki z diodami na nóżce 85 i 86 w przekażnikach.

Napotkałem na mały problem , a mianowicie nie mogę zamknąc centralnego zamku pilotem od alarmu mogę zaś otwierac pilotem. Przemieniłem przekażniki i to samo jest ( czyli przekażniki są dobre) co może byc tego przyczyną ( z tyłu klapa nie zamyka sie bo samochód jest lekko stukniety i jeszcze nie zamyka sie klapa ).
    Odcięcie zapłonu nie wykożystałem z alarmu chcem zamontowa ukryty wyłącznik jak to zrobic??
    Proszę o rady i pomoc w rozwiązaniu moich w/w problemów . Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    oki ale dopiero w poniedziałek na dzisiaj skonczyłem, dzięki
  • Poziom 16  
    Witam , poradziłem sobie w końcu z tym alarmem i działa superowo . Pozdrawiam