Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5102-TE - nie działa stereo

BARNI_GDYNIA 08 Mar 2006 23:42 3105 9
  • #1 08 Mar 2006 23:42
    BARNI_GDYNIA
    Poziom 19  

witam otóz mam radmora jak w temacie i problem jest następujący że nie działa mi w nim stereo , radmora przestroiłem sam i pojawił sie taki problem , lampka od stereo wogule sie nie świecie i też nie jest słyszalny sam efekt stereo po przełaczeniu pokrętła z MONO na STEREO poprostu nic sie nie dzieje , nie działają mi również ledy od "detektora" wogule sie nie palą ale radio odbiera normalnie bezproblemowo wszystkie stacje radiowe , bardzo prosze o pomoc , być może ktoś spotkał sie juz z takim problemem ja niestety spotykam sie z nim pierwszy raz pozdrawiam :)

0 9
  • #2 08 Mar 2006 23:52
    h jaworski
    Specjalista AGD

aby działało stereo musi byc odpowiedni poziom sygnału z anteny wskaznik detektora musi tez być dobry pokazywac "0" większość problemów ze stereo w radmorze (przy sprawnym radiu przed przestrojeniem )wynika ze złego zestrojenia głowicy co jak by się niektórym nie wydawało wcale takie proste nie jest czyli aby było stereo musi być odpowiedni poziom sygnału na wskażniku i detektor musi wskazywać "0"
    nie ma "0" detektora = nie ma stereo i nie ma odpowiedniego sygnały = też nie ma stereo

0
  • #3 09 Mar 2006 16:37
    BARNI_GDYNIA
    Poziom 19  

problem jest w tym ze w tym radmorku sa ledy a nie wskaznik i zadna sie nie pali wydaje mi sie ze przed przestrojeniem juz nie działały , z całkowitą starannościa zawsze przestrajam te radio odbiorniki bo to juz muj nie pierwszy egzemplarz i zawsze wykonywałem te samą czynnośc i zawsze było wszystko OK

0
  • #4 09 Mar 2006 17:08
    h jaworski
    Specjalista AGD

czy ledy czy wskazniki musza działać a w tym problem że jak nie działają to niewidomo jaki masz poziom sygnału bo jak za słaby to sie stereo nie właczy a jak nie ma "0" dostrojenia też się nie włączy może sprubował bym jak dygląda sprawa tranzystora t301 on odpowiada też za zaskok stereo i chyba do niego idą sygnały z pociomu i z "0" a więc zwarł bym kolektor z emiterem i sprawdził bym a jak nie to wymontował bym albo odłączył kolektor i też bym sprawdził jeżeli w krórymś przypadku stereo się zapala to sprawdził bym jednak zestrojenie samej głowicy zrobiłem juz kilka tysięcy tech głowic i raczej nie ma z nimi problemów ale zdarzają się bardzo troudne przypadki które bardzo ostro stroją i jak się nie ma skaznika poziomu to bardzo cięszko je zestroić czasami można sie sugerować poziomem napiecia na złączu 1 wyjsciowej z płyty PPCZ im wyższe nakiecie tym wiekszy poziom sygnału ale niestety nie wiem ile ono tam powinno wynosić

0
  • #5 20 Kwi 2006 17:41
    BARNI_GDYNIA
    Poziom 19  

witam :) włąsnie siedze nad tym radmorkiem z nudów i z chwili wolnego czasu i zrobiłęm tak jak polecił kolega zeby zewrzec kolektor z emiterem i lampka stereo sie pali a kiedy lekko zaczniemy dostrajac dana stacje radiową to słyszalny jest tez efekt stereo , niestety nie mam miernika czestotliwosci :( jest jakis sposób zeby to jakos zestroic w miare dokłądnie? i jeszcze jedno pytanie gdy mam właczone FM STEREO to powinny sie palic jakie kolwiek diody od "sygnału" ?

0
  • #6 21 Kwi 2006 12:57
    h jaworski
    Specjalista AGD

aby zapaliło się stereo musi palić się wskaznik "0" detektora i poziom sygnału powinien mieć odpowiedni poziom poziom sygnału za mały poziom to nie ma stereo trzeba dobrze zestroić głowicę aby uzyskać odpowiedni poziom sygnału wtedy czasami jest porblem z zestrojeniem głowicy bu niektóre strasznie ostro stroją jak nie pamieć nie myli to dla dobrego zaskoku muszą się palić 2 diody od sygnału przy mniejszym sygnale nie ma stereo

0
  • #7 21 Kwi 2006 20:24
    BARNI_GDYNIA
    Poziom 19  

w tej chwili mam trzy radmory na biurku i kazdy ma tę samą usterke... jeden jest na nieorginalnej głowicy tylko na jakimś kicie do samodzielnego montarzu ale radio działa. Niestety z "prawidłowym " odczytem ze wskaznika "0" i "sygnał" bedzie i chyba moge powiedzieć ze już jest problem bo potencjometry odpowiedzialne za siłę świecenia tych wskaźników były ruszane więc odczyt jest fałszywy, więc wychodzi an to że najpierw musiałbym naprawić funkcje stereo a dopiero pouźniej regulować. Mam na szczęście schemat do tego amplitunera serwisowy i jest tam w nim jak wczoraj czytałem dokładnie opisane co i jak trzeba stroić jeżeli chodzi o włąsnie jakieś wskaźniki , prądy spoczynkowe końcówek mocy i tym podobne. W chwili wolnego czasu jak coś ruszy to dam znać :) pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie :)

0
  • #9 24 Kwi 2006 10:27
    h jaworski
    Specjalista AGD

kolego BARNI_GDYNIA najpierw musisz naprawić wskażniki a pużniej stereo bo te stereo jest prawdopodobnie dobre tylko jest za mały sygnał pisałem kilka razy ZA MAŁY SYGNASŁ TO NIE MA STEREO bo jest blokowane tranzystorem t301 i wymiana stereodekodera w tym przypadko nic nie da

0
  • #10 13 Wrz 2006 23:31
    BARNI_GDYNIA
    Poziom 19  

Problem był w kilku miejscach.. Zła antena , źle zestrojone wskaźniki. PO odpowiednim zestrojeniu wskaźników zestroiłem dobrze głowice UKF i w ten sposób osiągnełem sukces :)

0
  Szukaj w 5mln produktów