Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie akumulatorkow alan 42

09 Mar 2006 11:19 4552 8
  • Poziom 9  
    Witam zakupilem do alana 42 akumulatorki 2800mAh NI-MH.Wlozylem do pojemnika do ladowania akumulatorkow(doloczonego z radiem) swieci sie lampka czerwona ,kiedy akumulatorki beda na ladowane? jak lampka zgasnie czy trzeba jakos policzyc na oko ile one sie powinny ladowac.
    Prosze o pomoc dziekuje i pozdrawiam

ps .dane ladowarki:
    input voltage :230vac 50hc
    output voltage 14Vdc
    max charging current 120ma
    Max power consumption 6,2 Watts

*czy da sie jakos przyspieszyc ladowani akumulatorkow jak tak to co trzeba zrobic
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Przy prądzie, który daje twoja ładowarka powinny byc naładowane po około 26-28 godzinach :) Zmień ładowarkę.
    Poza tym one nie mają 2800 :) No mają... nadrukowane ;)

Optymalne ładowanie to T(h)=1/10C+20%
    Akumulatorki o pojemności 2800mAH powinny być ładowane prądem 280mA przez 12 godzin. Oczywiście da się większym prądem krócej, ale to skróci ich żywotność.

Możesz np. zrobić sobie ładowarkę tzw. "szybką" - 550mA przez 5-6 godzin. Musisz pilnować temperatury ogniw, żeby się nie zagotowały.
    Napięcie ładowarki dobierasz do napięcia akumulatorków. Takie ładowania skraca ich żywotność.
    W załączeniu masz krótki pliczek do liczenia czasu ładowania w zależności od pojemności i prądu ładowania.
    Michał
  • Poziom 9  
    To sa te akumulatorki MPOWER 2800.to ile moga miec tak naprawde?
    dziekuje za pliczek:D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A tego nie wie nikt ;)
    Poczytaj sobie tu: http://candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=79302
    i tu: http://www.imaging-resource.com/ACCS/BATTS/BATTS.HTM
    Jest test różnych ogniw.
    Z tego co wyczytałem w wielu miejscach najlepsze ogniwa są robione przez, lub na bazie Sanyo. Realna pojemność to 2500-2600mAh. Wszystko co więcej, to kit :)
    Przeczytaj sobie testy, będziesz wiedział co jest ok, a co nadaje się do kosza.
    Michał
    Update:
    Sanyo wypuściło "SANYO Industrial Grade 2700mAh AA NiMH" :)
    M.

Dodano po 22 [minuty]:

http://batterystore.com/Sanyo/HR3U2700.htm
    Podobają mi się :)
    Michał
    Jak masz tamte, to po co wydawać pieniądze na następne? Sprawdź jak działają. Nie sądzę, zeby były złe. Zrób sobie/kup ładowarkę i będizesz zadowolony.
    Michał
  • Poziom 9  
    ladowareczke sobie dokupie ze bym nie czekal dwa dnia na ladowanie w tym pojemniku na aku od radia;-)
    Szkoda pieniędzy :)
    LM317, rezystor, trafo z mostkiem prostowniczym, kondensator i masz ładowarkę zrobioną :)
    Za grosze. I ładujesz w pakiecie od radia.
    Michał
  • Poziom 9  
    A Mam pytanie czy dal bys rade cos takiego zrobic dla mnie na zamowienie?ile by to kosztowalo? i wyslanie do mnie?
    ps bo ja jestem zielony troszke .Taka szybka ladowareczke okolo 500mA? i czy by sie dalo zeby byla automatyczna -po naladowaniu sie wylanczala?
    pozdrawiam
    moje gg 7114290 (jestem niewidoczny)