Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat cyfrowy Cannon A510 jako kamerka internetowa

gregor.poz 09 Mar 2006 13:25 3253 16
  • #1 09 Mar 2006 13:25
    gregor.poz
    Poziom 9  

Witam mam pytanie czy ten model aparatu można używać jako kamerki internetowej,jeżeli tak to w jaki sposób to zrobić.Pozdrawiam

• #2 09 Mar 2006 15:32
    wroblewg
    Poziom 21  

Canon A510 jest aparatem cyfrowym, i jako taki przeznaczony jest to robienia fotografii, co jasno dał do zrozumienia producent nie umieszczając w nim tak potrzebnych przecież funkcji, jak wiertarka, łyżka, latarka, czy kamera internetowa. Za to robi bardzo dobre zdjecia w różnych warunkach i przy różnych parametrach.

• #3 09 Mar 2006 16:58
    martinpl
    Poziom 27  

mam taki aparat i stanowczo stwierdzam ze sie nie da :)

ps.chociaz sa magicy co i z SonyEricssona T610 zrobili kamere internetowa :P

• #4 12 Mar 2006 08:40
    wilde_hilde
    Poziom 19  

wroblewg napisał:
    Canon A510 jest aparatem cyfrowym, i jako taki przeznaczony jest to robienia fotografii, co jasno dał do zrozumienia producent nie umieszczając w nim tak potrzebnych przecież funkcji, jak wiertarka, łyżka, latarka, czy kamera internetowa. Za to robi bardzo dobre zdjecia w różnych warunkach i przy różnych parametrach.

Dokładnie

• #6 17 Mar 2006 09:10
    martinpl
    Poziom 27  

Jerzy Kusionowicz - i gdzie tu kamera internetowa? kolega pytal jak zrobic kamere internetowa, a to ze da sie podlaczyc aparat do TV to chyba wlasciciel wie, wiec odkrycia nie dokonales...

• #7 17 Mar 2006 11:25
    wilde_hilde
    Poziom 19  

Jerzy Kusionowicz napisał:
    A ja uważam,że się da zastosować jako kamerę .Da się podłaczyć np. do TV kabelkiem na AV i masz podgląd jak z kamery na telewizorze.

A teraz powiadom nas jakim sposobem bedziesz mial stały podgląd . . .

• #9 17 Mar 2006 17:15
    walas33
    Poziom 10  

A moze mi ktos odpowie czemu podczas krecenia filmu video aparat sie wylacza po jakis 3 minutach czasami nawet po minucie :/ mam karte kingstona 256 mb
    Nie wiem czy trzeba cos w tym aparacie ustawic czy co mam zrobic zebym mogl krecic maksymalnie dlugie filmiki ????

• #10 17 Mar 2006 18:07
    martinpl
    Poziom 27  

walas33 - a masz cos takiego jak instrukcja obslugi? tam jest opisane ze dla filmu o max jakosci jest pewna maksymalna dlugosc ile mozna nagrywac, dla mniejszych rozdzielczosci czas jest ten odpowiedno wiekszy

nie chce mi sie szukac instrukcji, ale napewno jest to tam podane :)

• #11 17 Mar 2006 18:11
    Grabo
    Poziom 16  

Ten aparat posiada ograniczenie, nie da sie nakrecic filmu, np. godzinnego...

• #12 05 Gru 2006 21:52
    jarekzczechó
    Poziom 15  

gregor.poz napisał:
    Witam mam pytanie czy ten model aparatu można używać jako kamerki internetowej,jeżeli tak to w jaki sposób to zrobić.Pozdrawiam

E tam da się można zastosować kartę np telewizyjną lub jakiś program np softcam to drugie rozwiązanie jest chyba lepsze.Ale trochę aparatu szkoda.

• #13 05 Gru 2006 23:56
    wroblewg
    Poziom 21  

jarekzczechó zacytuje kolegę wilde_hilde

Cytat:

Ale co tam życzę powodzenia.... oszczędzić 60 złotych na kamerce zarżnąwszy aparat za 600 :)

• #14 06 Gru 2006 09:27
    jarekzczechó
    Poziom 15  

wroblewg napisał:
    jarekzczechó zacytuje kolegę wilde_hilde

Cytat:

Ale co tam życzę powodzenia.... oszczędzić 60 złotych na kamerce zarżnąwszy aparat za 600 :)

Wyraźnie napisałem że mi też szkoda aparatu bo długie korzystanie z kamery napewno ma wpływ na trwałość aparatu ale są ludzie tacy jak ty którzy przeczytają instrukcję i wydaje im się że jak napisano że nie ma funkcji kamery int. to niema i koniec a tak naprawdę nic nie wiedzą a piszą by nabić sobie posty. Napiszę po kolei jak puścić obraz do skypa bo tak właśnie czasem robiłem oczywiście na próbę.W poprzednim poście pisałem o softcam ale do skypa lepiej zastosować inny bo mniej kłopotów z konfiguracją.
    Co potrzebójemy ?
    1Zainstalowane oprogramowanie z płyty canon a w szczególności remoteapture
    2Program VH SCREN CAPTURE DRIVER

Noi lecimy panie "WROBLEWG"
    Podłączamy aparat przez port usb ustawiając przełącznik w pozycję do oglądania zdjęć (ta sama pozycja co do transferu)
    Po kilku sekundach komputer wykrywa aparat i wyświetla okno Camera Window wybieramy pozycję Remote schooting i klikamy na ikonkę aparatu i komputera wybieramy folder najlepiej pulpit a wtedy uruchamia się remotecapturetask i powinniśmy już widzieć na monitorze okienko z wyświetlanym obrazem(o ile włączyliśmy aparat)
    Teraz uruchamiamy program vh screen capture driver i klikamy na region powinny pojawić się czerwone linie pozioma i pionowa.Najeżdzamy przecięciem na wyświetlany obraz i klikamy myszką na prawy górny róg obrazu po czym najeżdzamy na dolny lewy róg i klikamy.Mamy zaznaczone miejsce skąd ma być oraz przesyłany nie wolno przesuwać okna wyświetlanego !
    Teraz włączamy skypa i w ustawieniach video wybieramy camerę vhscrcap dla pewności przetestujmy kamerę i takim sposobem mogą nas ludzie zobaczyć na drugim końcu świata.Jest to sposób awaryjny bo nikt normalny nie kupi aparatu za pareset złotych do takiej zabawy kiedy dobrą kamerkę można mieć za sto zł tym bardziej że aparat się niszczy.
    Mam nadzieję że pomogłem i wszystko wyjaśniłem radzę zamknąć temat bo czuję że pojawi się tu nie jeden mecenas który nie będzie się mógł pogodzić że to działa i zacznie pisać coś by wyszło na jego.

• #15 06 Gru 2006 22:22
    wroblewg
    Poziom 21  

Działać działa - sposób podano już 17 Mar 2006 08:09 tylko ja wrednie ponowie pytanie

Cytat:

Podpowiedź: APO...

• #16 06 Gru 2006 23:24
    Michal1983
    Poziom 9  

WOW ten opis podany przez kolegę jarekzczecho faktycznie działa !!!!!! a ostatnie zdanie jego postu tyczyło się takich ludzi jak ten wyżej.

• #17 07 Gru 2006 10:53
    wroblewg
    Poziom 21  

Michal1983 młody człowieczku - pomijając nic nie wnoszącą do dyskusji treść posta, to zanim zaczniesz obrażać wszystkich wokół mam dla ciebie trudne zadanie (jak widzę) - przeczytaj ze zrozumieniem (trudne, ale ważne) cały wątek i zastanów się czy najpierw wilde_hilde, a potem ja nie staramy się zwrócić uwagi na pewien problem w tym pseudosposobie...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME