Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mds442 wyłączanie mechanizmu kasety.

09 Mar 2006 13:55 1982 11
  • Poziom 24  
    naprawiam właśnie taki deck.wymieniłem paski, silnik napędzajacy play,głowicę,główny elektrolit 2200µF/40V ale została jeszze jedna rzecz.po długim przestoju kaseta chodzi miodzio ale jak sprzet urzywa sie ok.10min. to zaczynają się kłopoty.konkretnie wyłącza się elektromagnes odpowiedzialny za dopchnięcie głowicy np.włącze play po 5 sec. wyłączy się samo bo zanika napięcie na elektromagnesie.przewijanie też się wyłącza.siedze nad tym już pare dni i nic.

z góry dzięki za pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    spr sterowanie elektromagnesu moze byc tranzystor sterujacy padniety.
  • Pomocny post

Poziom 26  
    tam w dekach jest uklad co sprawdza krecenie sie kółka co zwija taśmę tą w kasecie , jak tasma sie konczy to kołko staje i elektromagnes po kilku sekundach ma puscic.
    pomiar obrotów na kółku jest zazwyczaj optoelektrroniczny czasem wystarczy wyczyścić transoptor lub te odbijające lustereczka na zębatce co napędza kółko. w starszych modelach pomiar obrotów był na kontaktronie i kręcącym się magnesiku szukaj tutaj bo raczej tutaj lezy przyczyna , omówiony przeze mnie układ nazywa się autostop.
  • Poziom 24  
    bd136 są dobre.czas wyłączania zawsze jest taki sam.jak elektro działa dobrze to napięcie na nim wynosi 6-7V.gdy zaczyna szwankować to spada do 5 a nawet 4V.:?:

Dodano po 16 [minuty]:

w tym decku to będzie chyba na kontaktronie.jest taki 4 nóżkowy element przykręcany pionowo zaraz obok kółka co zwija kasetę.jego oznaczenie to MH3SS2.
  • Pomocny post
    Spec od sprzętu Unitra
    Ten element o ktorym piszesz to jest czujnik zwany HALOTRONEM i jego musisz wymienic,tylko nie wiem gdzie go kupic.Jesli NIE zalezy Ci na auto-stopie to odlacz ten czujnik zaizoluj przewody i na baze tranzystora T209 podaj mase przez rezystor 1K.

Dodano po 2 [minuty]:

SORRY nie mase a 5V

• Poziom 26  
    na poczatek moze lepiej sprawdzic czy hallotron posiada zasilanie i czy wychodzi z niego modulowany przebieg napiecia o niskiej czestotliwosci zaleznej od obrotów kółka.
  • Poziom 24  
    panowie usterke zlikfidowana.powodem wyłączania się mechanizmu był hallootron ale dlatego że pasek napędu licznika był zły oraz mechanizm niedochodził równomiernie.zcisnąłem sprężyne i po sprawie.dzięki za odpowiedzi.pozdrawiam.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Ha!Nie wiem PANIE KOLEGO co moze miec wspolnego z tą usterką pasek od licznika!Ale sprężynki mogą!
  • Poziom 16  
    Info dla: marian1981.02
    Pasek od licznika w tym modelu magnetofonu odgrywa przy tej usterce kluczową rolę, gdyż napędza kółko z magnesem, którego obrót powoduje zmianę pola magnet. wykrywaną przez halotron. W przypadku braku impulsów z halotronu spowodowanego zerwaniem lub zbytnim rozciągnięciem paska zaczyna działać układ auto-stopu. I pojawia się opisana w temacie usterka.
  • Poziom 24  
    dokładnie o to chodzi.jak zacząłem wymieniać głowicę to odkryłem że kaseta chodzi poprawnie parę minut i potem się wyłancza.to wszystko wina tego paska i starej sprężyny.wymieniłem głównego elektrolita w zasilaniu,głowicę,paski,silnik napędzający taśmę,żarówki na niebieskie ledy superjasne,wyczyściłem wszystkie przyciski od miękkiej mechaniki i deck pracuje ładnie.ma tylko czasami problemy z uciągiem taśmy przy przewijaniu ale tego niedarady zrobić.
  • Poziom 16  
    Przeczyść gumową rolkę od przewijania i sprzęgła,przesmaruj osie
    sprzęgieł zeby wszystko lekko chodziło i MUSI przewijać.
  • Poziom 24  
    spróbujemy zobaczymy.dziękuje wszystkim za odpowiedzi.jak założe niebieskie ledy do reszty segmentów(wzmak,korektor,tuner)to powinno ładnie wyglądać.nara.pozdro.