Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Siemens podłączenie do sieci

Tazzzz 09 Mar 2006 14:23 3000 3
    Tazzzz
    Level 10  
    Kupiłem z Niemiec używaną kuchenkę Siemensa (ok. 3 letnią jak sądzę), nie wiem jaki to model, chciałem ją podłączyć pod zwykłą instalację 230 V, ale nie wiem czy ona nie jest na siłę. Zamieszczam dość nie wyraźne zdjęcie schematu, może ktoś potrafi na tej podstawie rozwiązać problem podłączenia. Dodatkowo kabel, który wychodzi z kuchenki kończy się pięcioma różnymi żyłami bez żadnej wtyczki.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Molejnic

Level 20  
    Witam
    Po pierwsze masz problem i jeszcze żądasz za otwarcie Twoich plików punkty - tak się raczej nie robi.
    Jeżeli nie wiesz jak to zrobić poproś jakiegoś elektryka. Wedłu schematu możesz kuchenkę podłączyć pod sieć pięcio przewodową(trójfazową), pod dwie fazy lub pod jedną fazę(230V). Z tej kartki wynika, że urządzenie ma ponad 10kW (9,3 poszczególne płytki grzewcze i 2,8 piekarnik) i instalacja na 230 może tego nie wytrzymać( raczej będzie ciężko) a napewno nie uciągną tego zwykła gniazda na 230. Możesz to połączyć na stałe co bym zalecał. Jeżeli masz różne kolory na tym przewodzie to (a myśle, że tak jest bo Niemcy o to dbają) zółto zielony podłącz pod uziemienie, niebieski pod przewód neutralny (zero) a te trzy pozostałe pod fazę (L). Jeżeli masz instalację w domu dwu przewodową to skręć żółto zielony z niebieskim i podłąćż to pod 0. Zakładam oczywiście, że umiesz posługiwać się wskaźnikiem neonowym.
    Zachowaj względy bezpieczństwa - wyłącz napięcie podczas prac.
    Pozdrawiam
    Mam nadzieję, że Ci się uda i nie zrobisz sobie krzywdy
    grzesiwek
    Level 13  
    dla takiej kuchenki to najlepiej zrobić osobne zasilanie i podłączyć w obwód 3-fazowy
    Tazzzz
    Level 10  
    Dzięki wielkie :-), przepraszam za te punkty przy załącznikach - nie wiedziałem szczerze mówiąc, że w ogóle coś takiego jest :-/