Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diody Schottke`ego. Czy mogę połączyć diody równolegle? Zasilacz zadziała?

Marcinkow1 09 Mar 2006 19:30 1674 2
  • #1 09 Mar 2006 19:30
    Marcinkow1
    Poziom 16  

Witam!
    W zasilaczu komputerowym zostały uszkodzone 2 diody (w jednej obudowie) SBL3040. I mam pytanie: Posiadam 2 sztuki S20C40C O max obciążeniu 20A (SBL -30A). Czy jeżeli połączę te diody równolegle zasilacz będzie działał bez problemu? Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam!

0 2
  • Pomocny post
    #2 09 Mar 2006 22:42
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

jeśli dana linia w tym zasilaczu nie jest obciążana na maxa to może i jedna S20C40C sobie poradzi ...
    łączenie równoległe nie jest zbyt szczęśliwym wyjściem z uwagi na możliwe różnice w napięciu przewodzenia (Uf) obu diod i nierównomierne rozłożenie płynącego prądu; lepszym rozwiązaniem (choć trudniejszym 'mechanicznie') może być połączenie anod jednej S20C40C i 'utworzenie' pierwszej właściwej diody oraz odpowiednio połączenie anod kolejnej S20C40C i 'utworzenie' drugiej diody, następnie zestawienie z obu - duodiody 2x 20A.
    W tym drugim przypadku występuje równoległe łączenie diod ale za to na jednej strukturze, silnie sprzężonych termicznie.

0
  • #3 10 Mar 2006 16:21
    Marcinkow1
    Poziom 16  

Witam!
    Dzięki za odpowiedź... Jednak znalazłem diody 30A i je wstawiłem. Zasilacz jak narazie działa.
    Pozdrawiam.

0