Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kino domowe HCM Model HTS-01

10 Mar 2006 00:00 2551 1
  • Level 11  
    Witam !

Mam pewien problem z kinem domowym Firmy HCM Model HTS-01.
    Pewnego dnia oglądałem sobie film, wyłączyłem odtwarzacz i za parę min znowu włączyłem.
    Po włożeniu płyty DVD wyświetla się napis ze płytki nie ma w środku o_O Próbowałem z innymi płytami DVD i rezultat był taki sam. Działają jedynie płyty VCD. Czy ktoś z was może wie co może być tego przyczyną ?

Proszę o odpowiedz ;)
  • Level 14  
    ja miałem to z kinem hts-02 z kolei...

u mnie na szczęście było na gwarancji, a zajrzeć samemu do środka mogłem (nie chciałem czekać aż serwis naprawi, chyba, że sam nie dam rady)...

był prawdopodobnie u mnie laser źle ustawiony już od nowości i szybko padł. Próbowałem sam go kalibrować na chybił trafił (częstotliwość/siła i kąt bodajże... prócz normalnej 'mocy' miał na PRku jakąś drugą regulację)

w efekcie coś zaczął czytać ale dłuuuugo mielił, a ustawiony był już skrajnie...

trafił się mi po prostu jakiś felerny laser w nim, mimo, iż nie no-name a Sony czy jakiś taki niby markowy (głowica cała).

Jednak profilaktycznie wolałem stracić te 3 tygodnie i posłać do serwisu, a stamtąd wróciło kino z nowym laserem o ile pamiętam całym (głowicą)...

lepiej, byś miał na gwarancji jeszcze... kosztuje trochę taka głowica, a jak trafiła Ci się też lipna to...