Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta gazowo-elektryczna AMICA PMG3.1ZR

Kurtion 10 Mar 2006 00:59 8290 9
 • #1
  Kurtion
  Level 22  
  Mam problem z rozłożeniem kuchenki Amica, czy ma ktos schemat montażowy, nie moge oddzielić dolnej płyty albo ewentualnie zdjąć górnej odkrecone wszystkie palniki, zdjete kurki. Chciałem wymienić włącznik iskrownika, a nie mogę dostać się do środka. Proszę poratujcie mnie. Kuchenka ta ma 3 palniki gazowe, 1 elektryczny i iskrownik, model 2,9 coś tam :)

  Pozdrawiam

  Kurtion
 • #2
  vellew
  Level 15  
  witam. kuchnie amica mają górną płytę mocowaną za pomocą wkrętów znajdujących się z boku w czterech narożnikach .mogą być niewidoczne jeśli kuchnia stoi zabudowana meblami,aby je odkręcić wystaw kuchnię z szeregu mebli.powodzenia
 • #3
  Kurtion
  Level 22  
  OK sprawdze to, ale jesli chodzi o mocowania i wkrety trzymajace kuchenke w 4 narożnikach to je już usunąłem, wyjmowałem nawet kuchnie ponad meble. Zauważyłem że górna płyta jest luźna trzyma ją tylko mocno zagięty rant górnej płyty, przez który nie mogę jej oddzielić. Palniki 3 odkrecone od góry, zauważyłem jednak że płyta górna rusza się tylko góra dół na boki niestety nie i nie mogę jej wysunąć. Przydał by się schemat złożeniowy. Na górze płyty są jeszcze dwa plastykowe uchwyty trzymające kraty nakładane na płytę, może te uchwyty też trzeba zdemontować ? Sprawdzę boczne śrubki.

  Pozdrawiam

  Kurtion
 • #4
  Kurtion
  Level 22  
  Niestety z boku sa tylko śruby w jednym narożniku i zapewne mocuja regulatory od palników. Ponawiam prośbe o wyjasnienie demontażu kuchenek amica. Dodam, że jeden palnik jest elektryczny i to może on trzyma i uniemożliwia zdjęcie górnej płyty ? Od spodu odkręciłem śruby. Proszę o pomoc lub najlepiej o schemat montażowy kuchni amica.

  Kurtion
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  Kurtion
  Level 22  
  prosiłbym o więcej szczegułow, rozumeim że trzymadło rusztu to elektryczny palnik, jeśli to o to chodzi spod spodu odkręciłem nakrętkę, jeśli się myle to proszę o dalsze wskazówki i o dokłądny opis, nakrętke spod spodu odkręciłem lecz płyta górna się nie wysuwa.

  Kurtion
 • #9
  04john04
  Level 11  
  trzymadło rusztu to dwie czarne kostki umieszczone na tylnej ściance, zdejmij ruszt one zostają. Odkręć je od spodu maja po dwa blachowkręty i górna płyta powinna odejść
 • #10
  Kurtion
  Level 22  
  Ok dzieki za podpowiedz, dam znac czy sie udało zdemontować płytę.

  Kurtion