Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta gazowo-elektryczna AMICA PMG3.1ZR

Kurtion 10 Mar 2006 00:59 8080 9
    Kurtion
    Level 22  
    Mam problem z rozłożeniem kuchenki Amica, czy ma ktos schemat montażowy, nie moge oddzielić dolnej płyty albo ewentualnie zdjąć górnej odkrecone wszystkie palniki, zdjete kurki. Chciałem wymienić włącznik iskrownika, a nie mogę dostać się do środka. Proszę poratujcie mnie. Kuchenka ta ma 3 palniki gazowe, 1 elektryczny i iskrownik, model 2,9 coś tam :)

Pozdrawiam

Kurtion
    vellew
    Level 15  
    witam. kuchnie amica mają górną płytę mocowaną za pomocą wkrętów znajdujących się z boku w czterech narożnikach .mogą być niewidoczne jeśli kuchnia stoi zabudowana meblami,aby je odkręcić wystaw kuchnię z szeregu mebli.powodzenia
    Kurtion
    Level 22  
    OK sprawdze to, ale jesli chodzi o mocowania i wkrety trzymajace kuchenke w 4 narożnikach to je już usunąłem, wyjmowałem nawet kuchnie ponad meble. Zauważyłem że górna płyta jest luźna trzyma ją tylko mocno zagięty rant górnej płyty, przez który nie mogę jej oddzielić. Palniki 3 odkrecone od góry, zauważyłem jednak że płyta górna rusza się tylko góra dół na boki niestety nie i nie mogę jej wysunąć. Przydał by się schemat złożeniowy. Na górze płyty są jeszcze dwa plastykowe uchwyty trzymające kraty nakładane na płytę, może te uchwyty też trzeba zdemontować ? Sprawdzę boczne śrubki.

Pozdrawiam

Kurtion
    Kurtion
    Level 22  
    Niestety z boku sa tylko śruby w jednym narożniku i zapewne mocuja regulatory od palników. Ponawiam prośbe o wyjasnienie demontażu kuchenek amica. Dodam, że jeden palnik jest elektryczny i to może on trzyma i uniemożliwia zdjęcie górnej płyty ? Od spodu odkręciłem śruby. Proszę o pomoc lub najlepiej o schemat montażowy kuchni amica.

Kurtion
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    Kurtion
    Level 22  
    prosiłbym o więcej szczegułow, rozumeim że trzymadło rusztu to elektryczny palnik, jeśli to o to chodzi spod spodu odkręciłem nakrętkę, jeśli się myle to proszę o dalsze wskazówki i o dokłądny opis, nakrętke spod spodu odkręciłem lecz płyta górna się nie wysuwa.

Kurtion
    04john04
    Level 11  
    trzymadło rusztu to dwie czarne kostki umieszczone na tylnej ściance, zdejmij ruszt one zostają. Odkręć je od spodu maja po dwa blachowkręty i górna płyta powinna odejść
    Kurtion
    Level 22  
    Ok dzieki za podpowiedz, dam znac czy sie udało zdemontować płytę.

Kurtion