Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

trzeszczący dzwięk z kompa

andrekk25 10 Mar 2006 01:36 1193 11
  • #1 10 Mar 2006 01:36
    andrekk25
    Poziom 16  

Witam.Mam taki problem. Gdy wlanczam komputer to cały czas mam trzaski i szum w głośnikach. Któregoś dnia mój komp zaczoł sie co chwile restartowac bez przerwy, oddałem kompa informatykowi który naprawił usterke (bez otwierania komputera) poustawiał coś i nie wiem co.Od tamtej pory gdy wlanczam głośniki strasznie trzeszczy i szumi.Szum sie nasila jesli npprzeciągam okienko po pulpicie lub gdy uruchamiam jakąś aplikacje. Co może być przyczyną? Dodam ze plyta główna to asrock P4I45D

Moderowany przez jankolo:

Czy przycisku PISOWNIA kolega nie widzi?

0 11
  • #2 10 Mar 2006 01:50
    gosp
    Spec od drukarek

Witam.
    1.Podmień zasilacz na inny - on moze być przyczyną zakłóceń.(układ kabli wewnątrz obudowy też czasem nie jest bez znaczenia)
    2.Usuń (jeśli jest) kabel audio łączący CD z kartą dźwiękową na płycie głównej.
    To co mi na szybko wpadło do głowy.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 10 Mar 2006 02:23
    andrekk25
    Poziom 16  

Tak myslisz? Ale to sie stalo po tym restartowaniu wczesniej tego nie bylo. Napewno to jutro sprawdze

0
  • #4 10 Mar 2006 06:41
    pawee
    Poziom 11  

wywal sterownik od karty muzycznej, zrestartuj komuter i zainstaluj go ponownie ...
    kiedys godzine czasu zmarnowalem zeby te usterke usunac ;)
    pozdrawiam

0
  • #5 10 Mar 2006 07:55
    andrekk25
    Poziom 16  

Nic nie daje wydaje mi sie ze bedzie to uszkodzona płyta główna bo karta telewizyjna też nie działa prawidłowo.Gdy wlanczam karte tv na obrazie cały czas mrugają paski poziome.Więc podejżewam płyte główną. Ale prosze o podpowiedzi może akurat ktoś wpadnie na ciekawy pomysł.Pozdrawiam

0
  • #6 10 Mar 2006 11:37
    gosp
    Spec od drukarek

To co napisałeś zmienia postać rzeczy i coś mi się wydaje kolego andrekk25 że czeka Cię ściągnięcie wszelkich możliwych uaktualnień do swojego sprzętu i ponowna instalacja systemu,
    rada - zanim wgrasz jakieś "cudowne" kodeki sparawdź sprzęt (tunerTV i dźwiękówkę)- tylko z tym co konieczne i dostarczone przez producentów sprzętu. Bardzo ważny też jest aktualny DirectX.

P.S.- co do płyty głównej to możesz zobaczyć czy przypadkiem nie spuchły na niej kondensatorki, ewentualnie zrobić pomiary napięć (ostrożnie) - ale jak już wspomniałem problem raczej dotyczy softu.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 10 Mar 2006 12:40
    andrekk25
    Poziom 16  

Czyli to wczesniejsze samoczynne restartowanie sie komputera mogło tez byc spowodowane sterownikami? Kiedyś mialem cos takiego ze samoczynnie mi sie odinstalowywały sterowniki karty graficznej i tak kilka razy dopiero zainstalowanie ich w trybie awaryjnym odniosło skutek. System zmieniałem dwa dni temu z xp profesionala na xp home więc wszystkie sterowniki na nowo instalowałem directa z płytki producenta. juz nawet karte graficzną przekładałem w inny slot i dalej bez zmian. Ale dzięki za porade spróbuje wszystkich sposobów po kolei no i zobaczymy.Jesli nie pomoze no to cóż czeka mnie serwis

0
  • #8 10 Mar 2006 14:35
    misk
    Poziom 15  

A jaką kartę graficzną ma kolega że przekładał w inny slot?

BTW 5 lat temu na poczciwym celeronie 400, rivie tnt 64, oraz na SB Live 1024 mialem identyczny problem... ktory zwalczylem zmieniajac sprzet. To się nazywało fachowo "wejscie sygnalu z karty graficznej na karte muzyczna" Znalazlem to kiedys w FAQ winampa. Być może to jest wina plyty głównej.

0
  • #9 10 Mar 2006 17:08
    andrekk25
    Poziom 16  

Nie przekładałem graficznej tylko telewizyjną przepraszam za pomyłke.Pomyliłem sie!!! Teraz szukam wszystkich sterowników aktualnych pod xp home posprawdzam wszystko zainstaluje na nowo sterowniki (nowe) i zobaczymy co dalej.

0
  • #10 12 Mar 2006 07:49
    andrekk25
    Poziom 16  

Znalazłem usterke (dzięki wam panowie) Wszystkie opisane przypadki miały wpływ na tą moją usterke, ale główną przyczyną są sterowniki!Nie jest to wszystko zgrane do porządku i dlatego działało bez problemu tylko do czasu oczywiscie w miare urzytkowania kompa pewne skłądniki systemu jak i sterowniki ulegają awari zmianie itp.Teraz tylko musze poszukac odpowiednie i będzie gitara ale tym już sie zajme sam.DZIEKI PANOWIE ZA POMOC POZDRAWIAM

0
  • #11 12 Mar 2006 10:24
    comp252
    Poziom 14  

Widziałem i słyszałem o takich przypatkach i główną przyczyną była płyta główna i po wysłaniu do serwisu jak najbardziej naprawiali kontroler audio. Często to występowało w ASUS-sie A7V600-X.
    No chyba, że masz dzwiękówkę na PCI.

0
  • #12 12 Mar 2006 13:12
    andrekk25
    Poziom 16  

Karta muzyczna jest zintegrowana z płytą główną.Więc z tego co piszesz może się też okazac ze te nowo zainstalowane sterowniki też wyeliminują moją usterke na jakiś czas? Zobaczymy najwyżej oddam do serwisu no ale u mnie ten serwis to tak nie bardzo tam walą stare czesci nieswiadomym ludziom.Ostatnio znajoma kupila u nich kompa i sie okazalo ze fachowcy podali na procesor złe napięcie no i po 30 minutach pracy procek był zjarany!Więc mam obawy

0