Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czas na fornirowanie! Czy trzeba wyszlifować fornir przed lakierowaniem?

ATPAW 10 Mar 2006 09:09 3213 3
    ATPAW
    Level 20  
    Witam !

Zakupiłem fornir orzech amerykański w cenie 38PLN/m^2. I zaczołem już nim oklejać suba.
    Wybrałem metodę wikol na gorąco(żelazko). Niby metoda nieznajdująca tutaj na forum zbyt wielkiego poparcia, ale po wczorajszych próbach wychodzi świetnie. Kładę go na płytę MDF z zaszpachlowanymi otworami po wkrętach, Użyłem szpachli z naturalnym drewnem na wodzie. Super się obrabia i co ważne wikol się trzyma.

Ale teraz mam pytanie, fornir po klejeniu ma nierówności , nie wynikają one ze złego sklejenia co poprostu różnej faktóry płatów forniru . Czy po klejeniu, przed lakierowaniem , należy sam fornir wyszifować np. papierem ściernym 220 . ?

Pozdrawiam, i czekam na dalsze propozycje , gdyż jestem w tym zielony
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    olador
    Level 35  
    witam
    obowiązkowo ,przed lakierowaniem należy powierzchnię przeszlifować
    drobnym papierem ściernym /220/.
    ATPAW
    Level 20  
    mam jeszcze jedno pytanie.
    Wybrałem ten fornir ze względu na ładne słoje, ale kolor Mi się niepodoba.
    Co mam zrobić , czy jest możliowośc rozjaśnienia , czy tylko można nadawać już tylko ciemniejsze barwy . A i własnie: Mam pokryć najpierw bejcą , czy może używać kolorowych lakierów . Myślałem o lakierze matowym do parkietów np. Domalux. ?
    lukaszluk
    Level 15  
    Cześć.
    Jeżeli chcesz rozjaśnić to nie wiem czy się da bo jak nałożysz bejcę jasną a jak masz już ten fornir ciemny to i tak się przyciemni.
    A jeżeli chcesz pomalować tym lakierem to on w sobie zawiera już bejcę takiego koloru jakiego se wybierzesz - lakierobejca