Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sound blaster live! 5.1 digital (wersja oem) - uszkodzona?

10 Mar 2006 18:06 1179 7
  • Poziom 22  
    witam!

niedawno czyli przez jakies 2 miesiace gora 3 korzystam z sluchawek i mam w opcjach karty ustawione na sluchawki i nawet nie wiem ze mi sie karta uszkodzila a moze glosniki (creative inspire p5800)
    wczesniej byl taki problem ze karta (nie wiem czemu) automatycznie podglasniala sygnal lub go sciszala a jak sie walnelo w pilota od glosnikow to glosnosc sie albo obnizala albo sciszala
    ale glosniki byly dobre po podlaczajac je do wiezy tak sie nie dzialo tylko wlasnie nie wiem co z tym pilotem ze jak sie wniego walnie to czemu to na karte oddzialuje

oczywiscie to sciszanie lub podglasnianie dzialo sie nagle i szybko i od momentu przekrecenia potencjometru (podkrecenia glosnosci) aby glosnosc sie "ustabilizowala i zeby sie tak nie dizalo trzeba bylo czkeac z 5 minut ale zauwazylem ze teraz sie juz tak nie dzieje
    ale dzisiaj chcialem cos posluchac na glosnikach i zmieniam w opcjach na 5.1
    a tu patrze nie gra mi parwy tylny glosnik
    klikam na test
    jakas babka gada:
    fornt left
    center
    fornt right
    rear left
    i tu psikus :D
    zamiast prawego tylnego gra mi subwoofer :D
    :(
    tylko nie wiem czemu
    wlasnie tu jest problem
    probowalem jakos cos pozmieniac czyscic wtyczki albo cos ale dalej to samo
    wtyczki na 100 % dobrze wsadzone
    pomozcie
    karta moze sie uszkodzila?
    pomoocyyy!!!
  • Spec od komputerów
    Wygląda na to że źle styka w gnieździe.Popsikaj w gniazda Kontaktem lub czymś podobnym,wtykiem kilka razy i powinno "zaskoczyć".
  • Poziom 22  
    to czemu jezeli wg ciebie nie ma styku w gniezdzie gra sub zamiast prawej-tylenj satelity?
  • Spec od GSM
    Ja bym raczej psiknął nie w gniazda, tylko potencjometry w tym śmiesznym pilocie przeczyścił.
  • Poziom 22  
    a co to jest ten kontakt? bo cos nie "kontaktuje" :D
  • Poziom 17  
    Jezykiem dla mało wtajemniczonych kontakt to jest taki płyn w sprayu który się psika miejsca styków np w gniazdkach jack i pewniejszym staje się kontakt w takim gniazdku. oczywiście można tego używać jeszcze przy wielu innych elementach.
  • Spec od komputerów
    Nie wiem czy wiesz że gniazda w SB mają wiecej styków niz zwykłe gniazda słuchawkowe.I dlatego właśnie może grać sub a nie inny.
  • Poziom 22  
    sound blastery maja w gniezdzie tyle sao stykow tylo wiecej gniazd
    dlatego potrzebuja 3 kable stereo do pdlaczenia glosnikow:
    zielony: przednie satelity
    czarny: sub i centralna satelita
    pomaranczowy: tylne
    w glosnikach 7.1 sa 4 kable
    spruboje cos jeszcze porobic z tymy wtykami i moze zadziala sie zobaczy :)
    ale narazie jest niewesolo :(:(:(