Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP, Deskjet, 840C, Co ona ma wspólnego z HP 895Cse?

10 Mar 2006 18:51 1566 8
  • Poziom 10  
    Witam.

Od niedawna wystąpił u mnie problem z drukowaniem, a mianowicie podczas drukowania zatrzymuje się karetka z kartrigami, papier i zaczynają mrugać wszystkie lampki kontrolne.

W pierwszym etapie wyczyściłem dokładnie wszystkie elementy mechaniczne ale to niestety nie pomogło.

Następnie postanowiłem spróbować naprawy w miejscu do tego celu stworzonym i tutaj nastąpiło moje wielkie zdziwienie:

Mimo, że posiadam drukarkę od nowości(orginalna i z gwarancją) i nigdy w niej nie dokonywałem żadnych napraw i nic w niej nie wymieniałem serwis stwierdził, że ingerowałem w elektronikę, a konkretnie, że moja drukarka jest miksem 840C i 895Cse i że oni nic nie mogą zrobić w tej sytuacji.

Faktycznie Windows XP wykrywa ją i instaluje jako 895Cse(przed awarią zawsze rozpoznawał ją prawidłowo). Jednak bez różnicy czy zainstaluję ją jako 840c czy jako 895C, czy w systemie Windows 98 czy Xp symptomy sa takie same.

Może ktoś miał podobny problem i może podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami na ten temat.
  • Poziom 16  
    Czy to był serwis autoryzowany czy tak zwani fachowcy.Podejrzewam że wymienili Ci elektronikę.Sam naprawiam drukarki od paru lat i nie jest możliwe żeby drukarka zmieniła sobie model.
  • Poziom 10  
    Nie autoryzowany. Ale Xpek już przed serwisem mi pokazywał ją jako 895c.

Dodano po 4 [minuty]:

Może sam problem nie jest spowodowany tym, że system ją widzi jako inną drukarkę. Trzeba by sie było zastanowić dlaczego w połowie strony wszystko staje i mrugają wszystkie lampki kontrolne (bardzo szybko).
  • Poziom 16  
    A czyściłeś encoder (foliowy pasek z kreskami)jesli jest brudny to najlepiej peczyscić spirytusem
  • Poziom 10  
    Generalnie to wyczyściłem wszystko co sie da(kartrige, styki, miejsce gdzie parkuje karetka), ale taśmy nie odpinałem i jej nie czysciłem.
  • Poziom 10  
    Niestety nie pomogło czyszczenie enkodera.

Dzięki za sugestie i czekam w dalszym siągu na jakieś konkretne opinie na ten temat.
  • Poziom 16  
    moze wymiana tuszy pomoże ????
    nic nie pisałes czy uzywasz oryginalnych czy zamienników
  • Poziom 10  
    marioq4 napisał:
    Czy to był serwis autoryzowany czy tak zwani fachowcy.Podejrzewam że wymienili Ci elektronikę.Sam naprawiam drukarki od paru lat i nie jest możliwe żeby drukarka zmieniła sobie model.

Wg mnie jest możliwe. U mnie w HP 840C jest taki sam problem. Drukarka zaczęła być rozpoznawana jako 895C (czy 895cxi) po napełnieniu kartridża czarnego- nie wiem czy mogło to mieć jakiś wpływ czy było jedynie nieszczęśłiwym zbiegiem okoliczności. Mój egzemplarz nigdy nie był serwisowany. Kiedyś słyszałem, że to bardzo częsta przypadłość tego modelu.
    Przestałem się tym przejmować- drukuję jedynie w czerni. Zauważyłem tylko, że drukarka zaczęła szybciej drukować- do tego stopnia, że w trybie szybkim tekst jest zawsze przesunięty- tak jakby dysze w głowicy nie nadążały aplikować tuszu za szybciej przesuwającym się papierem i wózkiem.
    Oczywiście bezskutecznie próbowałem różnych sterowników, ustawień, nawet systemów operacyjnych.
  • Poziom 10  
    Witam i przepraszam, że nie ustosunkowałem sie wcześniej do Państwa wypowiedzi. Moje kartridże są ogrinalne (ale napełniane przeze mnie, zresztą nie pierwszy raz), ale rzeczywiście problem wystąpił po ostatnim napełnieniu czarnego kartridża. Muszę podkreślić, że wymieniałem ten napełnieny kartridż na orginalne(puste lecz nigdy nie napełniane) i problem się w ten sposób nie rozwiązał. Nie sprawdzałem tylko kolorowego wkładu ale jego ostatnio nie napełniałem. Muszę jeszcze wspomnieć, że rozmawiałem online na czacie HP z serwisantem i nie udzielił mi wskazówek, które by ten problem rozwiązały.

Podsumowując kupiłem sobie nową drukarkę canona ale przez sentyment do mojej HP 840C chętnie wysłucham i zastosuję się do Państwa rad i wskazówek i gdyby to pomogło to jeszcze by się coś podrukowało.

Pozdrawiam i dziękuję za opinie.

P.S. Nawiązując do wypowiedzi michalch25 być może właśnie dlatego, że drukarka wykonuje zadanie szybciej u mnie coś z czymś nie współgra i przez to właśnie się wszystko zatrzymuje i mrugają lampki kontrolne. U mnie niestety ale nie chce drukować nawet na czarno.