Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tranzystor mosfet. Szukam noty z charakterystyka tranzystora. KP913A.

szerloc1 10 Mar 2006 19:29 2651 9
    szerloc1
    Level 18  
    panowie zalatwilem sobie kilka szt mosfetow KP913A ale nie chcaj palic jakiejs szt przy eksperyntowaniu przy odpalaniu z tego powodu szukam jakiejs noty z harakterystyka tego tranzystora moze ktos z was posiada kataloki z dawnego ZSRR i mugl by zrobic foto albo moze wiek ktos gdzie cos takiego znajde
    Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy! {h]
    szerloc1
    Level 18  
    odrazu przepraszam jak zwykle za te bledy widze ze nikt nie ma nic na temat kp913 a moze odpalal ktos kp920a ? i mam jakis dana na temet tego tranzystora
    Eryk1000
    Level 17  
    Ja mar zamiar odpalić KP920A. Jak narazie robie przygotowania. Co do danych jest ich mało w sumie wogóle niema :| . ACHOJ
    szerloc1
    Level 18  
    a ja wlasnie zabieram sie za odpalanie narazie KP907 bo nigdy nie odpalalem mosfetow i stwierdzilem ze najpierw lepiej zrobic na czyms malym i na czyms co moze sie spalic bo takiego 100W to troche szkoda chociaz pewnie tak bedzie ze jedna szt spale ale to w imie nauki pozdrawiam
    Eryk1000
    Level 17  
    Jak wolisz ale uważam że można odpalić zarówno tranzystor dużej mocy jak i małej tylko trzeba wszystko wykonać starannie i dokładnie przedewszystkim zadbać o warunki i poprawną jego prace...
    dipol
    Level 34  
    zawsze zaczynamy od b/dobrego zasilacza z szybkim bezpiecznikem elektronicznym,jak narazie to się sprawdza i tranzystory sa w doskonałym stanie, zasilacz ma szybko zareagować na nasze błędy
    Olek II
    Moderator
    W którymś to chyba "Świecie radio", była opisana pała na 2 takich KP, albo w elektroniku nie pamietam były tam dane katalogowe. jak znajdę chwilkę to przeglądnę roczniki.
    szerloc1
    Level 18  
    moze nie ma zadnej roznicy przy odpalaniu ale ja z mosfetami nigdy nie mialem nic do czynienia dlatego wolalem zabrac sie za cos malego i jak narazie jedna sztuka poleciala a druga dziala ale jak narazie tak sobie a pierwsza spalilem iz do konca nie bylem pewnien jaki to kanal a chodzilo o KP907 I UWAGA JESLI CHCE CIE TO ODPALAC TO TEN TRANZYSTOR JEST Z KANALEM N A NIE TAK JAK CZASAMI SIE SPOTYLALO Z OPISAMI ZE KANAL P WIEC WSYKO JASNE KANAL N jak juz skoncze zabawe z nim i jesli go nie spale zamieszcze schemat tutaj pozdrawiam
    szerloc1
    Level 18  
    jak napisalem ze schemat zamieszcze to zameszczam teraz pere wskazowek moc jaka wychodzi z tego tranzystora przy 100mhz to ok 12W sterowanie to ok1W pelne otwarcie bramki to napiecie 8V max zasialna jakie testowalem to 32v ale przy 30V wszysko jest idealnie jesli ktos by chcial to zrobic to proponuje aby zaczol od napiecia 24v i napiecie bramki prawe zerowe pozdrawiam i zycze milej zabawy