Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELEMIS WESTA TC405 ZANIKAJĄCY OBRAZ

11 Mar 2006 09:45 2487 13
  • Poziom 2  
    KOLEDZY! Problem jest taki: po włączeniu telewizora kilka sekund wszystko jest w pożądku ale po tych kilku sekundach obraz zanika i telewizor snieży i traci głos. po przełączeniu na inny program sytuacja się powtaża i tak w kółko. telewizor posiada eurozłącze na którym chodzi bez zażutu. błagam o pomoc to jeszcze dobry telewizor.pozdrawiam.
    Moderowany przez kosmita:

Nie pisz tematu WIELKIMI literami -> regulamin
    Wpis dokonany w dniu: 2006-03-11 o godzinie: 09:58

• Poziom 18  
    Kondziolki tylko i wyłącznie. Sprawdź ukł. w.cz i p.cz. Masz oscyloskop??
  • Poziom 36  
    Do kontroli wszystkie napiecia zasilajace,stabilnosc 33V-warikap!,bardzo podejzany filtr AFC lub pik zamontowany wewnatrz,sprobuj minimalnie dostroic rdzeniem,jesli nie pomoze to trzeba wymienic i zestroic,pik ok.80 pf.Powodzenia.
  • Poziom 22  
    Witam.
    Sprecyzuj, czy się odstraja od stacji, czy stoi w miejscu tylko coraz bardziej śnieży. Pomierz napięcia na głowicy-ARW, Uvaric.
  • Poziom 43  
    Oj bo przeniosę do poczatkujących!
    Tak jak napisał kol. stanislaw piechucki
    Usterka typowa.
    Podstrojenie wystarcza na ok. 1 rok.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    To może być spowodowane usterką któregoś BC-aków na module sterowania . Chodzi o przełączanie pasm głowicy!
  • Poziom 15  
    Witam.Podobne zjawisko może występować gdy w module zdalnego sterowania uszkodzony będzie tranzystor o ile dobrze pamiętam BF199 lub któryś zkondensatorów w jego obwodzie ,tam jest robione napięcie do głowicy.
  • Poziom 43  
    andrzej drozdowski napisał:
    Witam.Podobne zjawisko może występować gdy w module zdalnego sterowania uszkodzony będzie tranzystor o ile dobrze pamiętam BF199 ...

BF199 nie ma w module sterowania Westa405. Jak napisałem jednoznaczna usterka w ARCz (filtr ARCz, coś po drodze lub w scalak p.cz., bardzo rzadko procesor) Jezeli po przełączeniu kkanałów wraca na chwilę dobrze to odczepic się o zasilania warikapów i głowicy i sterowania głowicą. Obwód ARCz do naprawy.
  • Poziom 2  
    witam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie. pojawiła się prośba o doprecyzowanie.przedstawię dwa przypadkii
    1.gdy stacje tv są ustawione i zapisane w pamięci-obraz pojawia się na kilka sekund i powoli zaczyna śnieżyć i zanika głos aż do momentu gdy na obrazie jest tylko śnieg (OSD działa). po przełączeniu na inny program sytuacja się powtarza. wygląda na to że się odstraja ale programy pozostają w pamięci.CIEKAWE od połowy listopada do połowy grudnia nie był wlączany i o dziwo przez cały tydzień działał bez zażuty po czym padł na dobre.
    2.w czasie programowania stacji-gdy znajdzie stację tv powinien czekać w tym miejscu aż wprowadzę ją do pamięci lub każę szukać dalej a on chwilkę ją trzyma i zaczyna szukać dalej i tak w nieskończoność.
    w okolicach września gdy pojawiły się pierwsze objawy toważyszył im brak możliwości przełączania programów blakowała się klawiaturka przy telewizorze.
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Pkt.2 potwierdza moją diagnozę czyli odstrojenie (bo chyba nie całkowite uszkodzenie ) obwodu ARCz. Aby zatrzymać strojenie kliknij klawisz dokładnego strojenia + lub - gdy zwolni i nimi dokładnie dostrój. Konieczne przeregulowanie rdzeniem (ale bardzo delikatnie) L152 lub L152. Pokręć w jędna stronę o 1/4-1/2 obrotu i przełączaj programy. Jeżeli lepiej to dalej a jeżeli gorzej to kręć w drugą stronę. Może być konieczna wymiana kondensatorów C167-68pF lub C168-100pF.
  • Poziom 2  
    kolego DizMar twoja djagnoza się sprawdziła.wymieniłem c167 i c168, TDA2541 i zaczołem kręcić L152 i cholernie ciężko to ustawić. jak jeden program jest ok to drugi do bani. gdy się wydaje że dwa programy są w pożądku to po pół godziny znikają a do tego obraz jast gorszy choć nie ma tragedii. nie wiem czy jest sens grzebać w tym module. lepiaj będzie chyba wstawić nowy. wiesz może gdzie można taki kupić?pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Potwierdzam diagnożę Diz Mar, ale potrzeba dużo cierpliwości żeby ustawić jak najbardziej obtymalnie ten filterek,należy bardzo naprawdę ruchami dokonywać regulacji i po każdym trąceniu przywoływać pilotem jakiś jeden obrany wcześniej program i sprawdzać do bulu czy sie TV nie odstraja.
    Powodzenia
  • Poziom 14  
    T10 BC238 w OZS2040, od tego trzeba było zacząć,teraz jak rozstroiłeś filtr to to życzę dużo cierpliwości i postępuj tak jak napisał zebro ,ale tranzystor wymień.
  • Poziom 2  
    dzięki wszystkim za rady. wymieniłem cały moduł pcz i wszystko gra. zamykam temat.