Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSL - tp - modem SPEEDSTREAM 4100

11 Mar 2006 14:25 48835 21
  • Poziom 11  
    witam! wczoraj dostalem od tpsa modem od tpsa ktory ma wbudowy router do zarzadzania przez http lecz nie dostalem ani hasla ani loginu od TPSA... standardowe hasla nie pasuja...

modem to SPEEDSTREAM 4100

czy mozna przywrocic mu jakos ustawienia fabryczne? [/u]
  • Poziom 2  
    Mozna przytrzymac reset z tylu obudowy prze 4 sek i sie resetuje w przypadku przytrzymania dluzej wraca do ustawien przed nacisnieciem reseteu

domyslnie modem jest na ip 192.168.253.253 - w dialogu dostep przez przegladarke lub upnp
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Już było o tym kilka razy na forum - tepsa nie daje haseł do modemów dostępowych w usłudze DSL. Ne resetuj też modemu gdyż będziesz musiał dzwonić na partyline aby ponownie wysłali konfigurację do Twojego modemu.
  • Poziom 11  
    no wlasnie problem jest w tym ze chyba nie wyslali... internetu nie mam i nie moge skonfigurowac...

lampka internet sie nie swieci...
    natomiast

POWER, ETHERNET, DSL -> te 3 pierwsze tak... INTERNET - NIe ;( nie wiem co mam robic ;/ jak skonfigurowac ten zaswiniony modem :P

moze ktos mial pdobny problem?

mozna sie zalogowac na niego jakos? bo nie znam przeciez hasla ;/
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Zadzwoń pod nr 0 800 120 811, sam nic nie zdziałasz.
  • Poziom 11  
    dzwonilem i.. nic :cry:

udalo mi sie zalgoowac na router :D
    gdy naciskam connect wyskakuje:

the local connection is still busy, please wait a few seconds before attempting to connect

:cry::cry:

a gdy sprawdzam test to wyskakuje

PPP Authentication Test authentication with ISP FAIL'

czyli zle haslo i uzytkownik do DSL ale skad mam je wziac?! te loginy i hasla? ;/

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

mam jeszcze jedno pytanko czy moglbys podac mi po prostu jak skonfigurowac ten modem? gdzie mu wpisac te dane ktore dali mi na kartce? ;> bylbym wdzieczny bo skoro sie do niego zalogowalem moze uda mi sie go skonfigurowac?

Dodano po 2 [godziny] 48 [minuty]:

mi od samego poczatku nie swiecila sie lampka INTERNET :[
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jeśli lampka internet sie nie świeci to ich wina dzwoń do polpaka niech cos z tym zrobią, tam są kumaci ludzie . Tam nc w modemie nie musisz konfigurowac, żaden login i hasło nie są tobie potrzebne wpina i ma działać.
    Musisz tylko ustawic na karcie sieciowej co łączysz z DSL'em adres ip, maske, dnsy i brame. Dane sa własnie na tej kartce co dostałes od TPSA.
    Na modem sie nie zalogujesz bo hasło ma tylko TPSA i nie udostępi Ci go choc bys na głowie stanoł. Jeśli chodzi o reste to tylko wyjąc wtyczke z kontaktu na chwile,po właczeniu modem sam pobierze ustawiena z centrali.
  • Poziom 11  
    ale ja mam haslo na ten router :D:D
    i gdy sie na niego zaloguje to on nie jest w ogole w sieci tzn. nie ma internetu nie ma go w "swiecie" ;/ ;/ ;/ wydaje mi sie ze na nim jest zle skonfigurowane polaczenie itp...
    a lampka internet sie nie swieci wiec co mam zrobic ?:P dzwonilem a u nich co drugi mowi cos zupelnie innego
  • Poziom 21  
    W ogóle zastanawiam sie po co kombinujesz?? Pierwsze uruchomienie netu należy do TP ( a włąsciwie do firmy którą podnajmują) tyle ze oni nie chcą sie do tego przyznać - bo tak jest łatwiej-- sprzedać abonentowi usługę i urządzenia, wziąść niezłą premie za wykonanie planu, a abonent niech sie martwi co dalej -- zgroza.
    Muszą przyjść do ciebie ze swoim laptopem uruchomić i pokazać że jest OK!! -- reszta czyli ustawienie swojego kompa nalezy do ciebie ( oni tez to mogą zrobić ale za jakąś tam opłatą)
    pozdr.
  • Poziom 11  
    no tak ale skoro mi modem nie smiga to chyba nic nie zdzialaja dopoki tpsa go nie skonfiguruje?;]

zaraz mnie cos trafi !!!!!!!!!! nie sweieci sie lampka internet! co to kur** dali mi nieskonfigurowany modem czy jak?!
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    To nie jest hasło do rutera, to jest hasełko aby wejsc na ich śmieszną strone (http://www.internetdsl.pl/) i tam sobie zmienić paramtry usługi. Nigdy tam nie wchodziłem bo za NAT'em nie mozna.
  • Poziom 11  
    dzieki a co z tym ze mi modem sie nie laczy z internetem?;>

co z tymi smiesznymi ipkami ktore mi dali? skoro modem ma wewnetrzne ip... jak mam z nim sie polaczyc wpisujac te zewnetrzne ip ?!

zazrezerwowany adsres sieci 83.14.215.168
    zazrezerwowany dla modemu 83.14.215.169
    adres dostepowy dla abonenta : 83.14.215.170
    zarezerwowany rozgloszeniowy sieci 83.14.215.171

co z nimi?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    adres dostepowy dla abonenta -> Twój adres IP
    zazrezerwowany dla modemu -> brama domyślna
    maska sieci to 255.255.255.252
    zaś serwery DNS to 194.204.152.34 i 194.204.159.1

Takie dane należy wpisać w konfiguracji połączenia sieciowego.
  • Poziom 11  
    ale najgorsze jest to ze modem nie pobiera od nich danych.. co teraz? :cry:
  • Poziom 1  
    1. Dzwonisz na 9330
    2. Słuchasz i wciskasz 3-2-3 (chyba)
    3. Zgłaszasz problem z usługą DSL - brak połączenia
    4. Uzbrajasz się w cierpliwość i czekasz.. jeśli naprawią to sami oddzwonią aby potwierdzić rozwiązanie problemu.
    5. Nic nie kombinujesz w międzyczasie z modemem. Ma być uruchomiony i podpięty do linii tel. przez cały czas.

Moim zdaniem modem jaki masz nie został przypisany jeszcze do ich systemu. Za wszelkie próby ingerencji z Twojej strony w modem (resetowanie, zgadywanie haseł) tp może wyciągnąć konsekwencje. Nie jest on Twoją własnością.. wszystko co się z nim zatem dzieje może być przez techników z tp monitorowane zdalnie.
  • Poziom 10  
    a jak się zalogowałeś do routera? bo ja ma jego z dialogu i coś nie moge...
  • Poziom 10  
    Witam. Mi tez wlasnie mrygala lampka internet. Nic z tym nie zrobisz. Jedynie co mozna to dzwonic na 9330. Mryganie lampki internet moze byc spowodowane tym ze TP S.A. podpiela cie pod zly albo spalony port.
  • Poziom 1  
    siema.posiadam modem SPEEDSTREAM 4100 i mam takie pytanko czy da sie podlaczyc drugi komputer pod ten modem?jak tak to co trzeba miec?prosze wytlumaczcie mi to...
  • Poziom 9  
    witam ja mam taki problem mam modem speedstram 4100 router dir 100 i dap 1160 i problem jest w tym ze wszytskie kontrolki sie pala czyli power, ethernet, dsl, internet, active mryga gdy konfiguruje router i wchodze na 192.168.0.1 jest napisane internet online to powinnien net chodzic a nie ma co to moze byc ??
  • Moderator - Sieci, Internet
    Uwaga, strzelam - coś nie tak skonfigurowane - mam rację ?

A tak na serio - przeczytaj jeszcze raz co napisaleś i odpowiedz sobie na pytanie - jak na podstawie czegoś takiego można Ci pomóc i napisać coś bardziej konstruktywnego ?

Moderowany przez Gusioo:

Zgadza się, dlatego nie ma co ciągnąć wątku, który jest z 2006 roku.