Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris nie zapala. Rozrusznik kręci. Czujnik uderzeniowy.

polmarki 11 Mar 2006 14:34 25357 7
    polmarki
    Level 12  
    Kupiłem toyotę Yaris po wypadku rok2002 pojemności silnika 988cm3. Samochód nie zapala , rozrusznik kręci nie słychać pompy paliwa. czy ten samochód ma czujnik uderzeniowy jeśli tak to gdzie ? lub gdzie indziej szukać przyczyny
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    kordel
    Level 25  
    Po wypadku? To za malo powiedziane. Moze jakas ciezarowka caly tyl sciela i nie ma wogole ani pompy ani baku... A tak na serio to najlepiej zrobisz jak podlaczysz autko do kompa. Mozesz jeszcze podlaczyc pompe na krotko i sprawdzic czy zapali. A info na temat czujnika uderzeniowego (jak jest) znajdziesz w instrukcji obslugi.

Pozdro.
  • Relpol przekaźniki
    bohun555
    User under supervision
    A jak się zachowuje immo?
    bandi21
    Level 30  
    Tam nie ma wyłącznika uderzeniowego.Sprawdż czy pompa ma zasilanie a jeśli nie ma to szukaj dlaczego nie ma(bezpiecznik,przekażnik itd).Nie każdy ma kompa Kordel aby to sprawdzić a naprawić trzeba.W tym samochodzie zdarza się że coś się zawiesza w komputerze silnika,miałem to nie raz ale pomaga odłączenie wtyków od komputera i ponowne podłączenie.Najwiekszy problem w tym że w polsce serwisy montują komputer w blaszanej puszce którą trzeba zdiąć.
    polmarki
    Level 12  
    Yaris to wersja japońska. Dioda od imobilaizera mróga po przekręceniu kluczyka gaśnie. Sprawdziłem bezpieczniki i przekażniki wszystko OK nic nie pali przekaźników. Samochód został mocno uszkodzony w tył i może coś stało się z pompą paliwa. Do pompy wchodzi kilka przewodów na których powinno być napięcie zasilania tak żeby nie trzeba było wykręcać pompy paliwa
    polmarki
    Level 12  
    jutro sprawdzę czy jet napięcie na przewodach
    kordel
    Level 25  
    Wiem o tym, ze nie kazdy ma komputer. Jesli to tylko kwestia pompki to dobrze, ale w takich nowych samochodach czesto nie oplaca sie majsterkowanie metoda prob i bledow. Wystarczy troche pomyslec i mozna zeskanowac samochod w jakims warsztacie za gora 50zl. Mniejsza z tym. Przeciez auto nie pali to do warsztatu nie pojedzie.

Kolego polmarki, domowym sposobem mozna zrobic to tak: odkrec przewod paliwowy przy silniku, uposc z niego banzyne i przykrec go spowrotem, jezeli po ponownej probie odpalenia odkrecisz przewod i badzie paliwo lecialo pod cisnieniem to znaczy, ze pompk jest ok.