Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z CD-RW LiteON ltr52327S nie nagrywa tylko CD-R

11 Mar 2006 18:17 915 5
  • Poziom 21  
    Witajcie
    Jak ze jest to forum, na ktorym siedzi sporo fachowcow w dziedzinie lektroniki i nie tylko, to moze ktos z was odpowie na moje pytania ;)

Otoz zakupilem uzywany naped LiteON ltr52327S, jednak wbrew temu co mowil sprzedajacy, naped jest niesprawny!!
    Wkurzylem sie troche, bo wmawial mi ze naped jest z lipca zeszlego roku, byl uzywany do pazdziernika i wyciagniety z kompa bo ponoc se DVD nagryware kupil. :/
    No i teraz zostalem na lodzie, bo facet ma to gdzies, oszukal mnie celowo, ale mniejsza z tym, to moj problem ;)

Pytanie, czy da sie cos z ta nagrywarka zrobic...

Jak ja podlaczylem, to czytala w zasadzie tylko niektore plyty, nagrywala cd-rw, jednak nie umiala nagrac cd-r, za kazdym razem blad :/

Teraz rozebralem ja, i przeczyscilem spirytusem laser (soczewke), oraz na mechanizmy nieznacznie kapnalem olejem ;)

No i super, zaczela czytac wszystkie plyty(nawet 800MB, ktorych wczesniej nie widziala) nagrywa CD-RW ultra speed z pelna predkoscia x32, jednak cd-r dalej nie potrafi wypalic poprawnie, zauwazylem ze w pewnym momencie dioda zamiast byc czermowa swieci tak jakby na pomarancz( albo roz, nie wiem) i po chwili wyskakuje blad zapisu :(

Pytanie, czy cos z tym sie da jeszcze zrobic?? Czy to mozliwe zeby nagrywala CD-RW, a CD-R nie??
    Wgrywalem tez kilka roznych firmwarow, zarowno ze strony producenta, jak i ze znanej witryny o nagrywarkach :/

Co jeszcze moge zrobic??

Moze od razu powinienem sobie darowac i wywalic na smietnik, ew. sprzedac jako smieci na allegro??

Mam nadzieje ze ktos odpisze ;)
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Cze!

Nie pomoge ci w samym problemie ale tylko takie info: mam nagrywarke LiteOn (LTR-40125S) i nagrywajac plyte dioda raz swieci na czerwono (nagrywanie) na przemian z pomaranczem (buforowanie albo ogolnie "busy"). Nie ma u ciebie wiec nic dziwnego jesli o to chodzi.

I jeszcze jedno: nie ma mozliwosci zeby nagrywarka dawala rade z CD-RW a nie obslugiwala CD-R :!:

pzdr
  • Poziom 21  
    Tez mnie to powaznie dziwi, wiem doskonale ze CD-RW wymagaja mocniejszego lasera!!!

O ona przy nagrywaniu CD-R w pewnym momencie jakby zwalnia, niby buforuje i nagle cyk, blad :/ a ponoc jest system ochrony zapisu :lol:

Moze ktos bedzie wiedzial co ja boli?? Szukalem pomocy juz chyba wszedzie, i jesli tu nie rozwiaze problemu to nagrywarka na szrot :]

Az w glowie sie nie miesci ze tak smiga, czyta plyty, super wypala CD-RW, a CD-R nie umie :[

Moze jeszcze raz wyczyscic?? Moze te soczewke jakos da sie rozebrac i dokladniej wyszorowac??
    Nie chce jej zchrzanic do konca, bo za glupi cd-rom moze sie komus nawet przydac...

btw. dzieki za szybki odzew ;)
    Na tweak.pl czekalem dobrych pare dni zanim ktokolwiek odpisal, a napisal posta i tyle, cisza ;)
  • Poziom 18  
    Spróbuj rozkręcić napęd i wyczyścić suchym wacikiem oczko lasera (ostrożnie) i podkręcić prąd lasera potencjometrem, który sie znajduje przy laserze (delikatnie około 5-10 stopni) teraz nie pamietam w która strone.
  • Poziom 21  
    Myslisz ze skoro daje rade z czytanie i nagrywaniem CD-RW to podkrecenie lasera cos da?? :)

Ja czyscilem oczko spirytusem... moze hardcore, ale polepszylo :D
  • Użytkownik usunął konto