Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podrasowanie Migomata. Poprawa właściwości spawalniczych.

ruleczka 11 Mar 2006 18:47 2139 5
 • #1
  ruleczka
  Level 17  
  Witam
  Chcę porawić własciwosci spawalnicze migomata,euromig 1300, turbo, 50A/16,5 V-105 A/19,2 V (MAX 120A/19V). I chce sie poradzić czy dobrze bedzie włożyć do nie baterie kondensatorów od 20000-30000µF. Do tego zastanawia mnie budowa trafa, nie doś że jest ono nawiniete drutem aluminiwowy (uzwojenie wtórne) to na górze trafa stoi mnijsze, wygląda mi to na dławik ale przyczepiony jest do niego termik, do tego jest ono na przewodzie masowy ( a z tego co widziałem schematy i inne migi to dławik motuje sie na +). Czy mogę np przekleić termik na trafo a dławik (jeżeli to jest dławik) przłozyć na + czy to coś zmieni?
  Prosze o podowiedzi lub info na gg:D
 • #2
  turek:
  Welding machines specialist
  Zabezpieczenie termiczne producent z reguły umieszcza na elemencie najbardziej się nagrzewającym więc przen iesienie jego w inne miejsce może spowodować (spowoduje) nieuchronne zniszczenie urządzenia.
  Ponadto z opisu wynika że urządzenie to jest typową (wyżyłowaną do granic możliwości) reklamówką Made in zjednoczona europa. Więc jakikolwiek tunning lub podrasowywanie nic nie da.
  Nieprawdą jest że dławik umieszczamy na plusie lub minusie.
  W półautomacie polskiej produkcji Midimagster można spotkać dławik i na plusie i na minusie.
  Jeżeli dławik jest z odczepami to bezwzglednie umieszczany jest na masie z tego powodu że łatwiej zrobić dwa gniazda masy niz dwa gniazda uchwytu spawalniczego.
  Tak więc myśle że albo przesiądź się z Malucha na coś lepszego --albo pokochaj Malucha
 • #3
  ruleczka
  Level 17  
  him pewnie tak, a jakby przezwoić uzwojenie wtórne na miedz, terafo jest doś sporych rozmiarów, do tego dodac jakis porzadzniejszy wentylator a nie taki malutki, i zastosować baterie kondensatorów, to nic lepiej nie bedzie?
 • #4
  Orochimaru
  Level 31  
  Wzmocnisz jedne komponenty, to popalą się inne.
  Niestety kolega Turek ma rację.
  Musiałbyś przy okazji wymiany transformatora wymienić prostownik, ale wtedy będziesz miał prawie nowy sprzęt, więc nie wiem czy się opłaci.
 • #5
  ruleczka
  Level 17  
  no nie wiem, akurat diody to na allegro można dorwać tanio, a pozatym coś w moich zbiorach by sie znalazło, to tego w tematach Zbudowałem Migomat i tego typ, mają podobne przekroje rdzenia wiec myśle, że własnymi siłami bym ja podrasował :D A za pozadną spawarke trzeba dac ok 3000zł, co mozna by sie nią nacieszyc :D
 • #6
  ruleczka
  Level 17  
  No i podrasowałe furke spawa jak talala, zamiaz rulki teflonowej włożyłem spirale, dołożyłem stycznik, zamiast małego przekażnika który cały czas sie wypalał, dołożyłem dodatkowe trafo do zasilanie elektroniki, i oczywiscie baterię kondesatorów i dodatkowy wentylator. Spawa jak talala całoś wyniosła mnie ok 100zł wiec myśle ze sie opłacało. temat zamykam