Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

stacyjka skoda felicja pic-up

rj166 11 Mar 2006 20:51 5843 10
 • #1
  rj166
  Level 15  
  mój kochany samochodzik odstawił przed chwilą numer-kluczyki do stacyjki, przekręcam w prawo jest włączony zapłon i niemam możliwości przekręcić na rozruch mechaniczna blokada, wielokrotne próby i nic. wiadomo na krótko odpaliłem. moje pytanie do kolegów czy ta stacyjka jest naprawialna,ile kosztuje nowa, czy pasuje stacjka od fawority(może być tańsza) gdzie kupić tanio pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!
 • #2
  cobraa
  Level 27  
  da sie ja regenerowac sa do kupienia wsady i kostka
 • #3
  piter_ok1
  Level 18  
  Do faworitki kosztuje około 100-120zł pasuje ale jak masz immo to klucze będą bez transponderów, do feli 100 droższa. Ostatnio klient chciał tanio i zażyczył sobie żebym założył z fawority a transponder z kluczyka przykleił na stałe do cewki czytnika żeby dało sie jeździć. Też sposób.
 • #4
  stefano11
  Level 21  
  jeśli zapala się ykrzyknik jak prubujesz zakręcic to przełuz na przewody na kostce stacyjki zamień biały z zuóym
 • #5
  rj166
  Level 15  
  to jest wersja pick-up z 97 goła bez immob. czyli moge montować od fawority?
 • #6
  stefano11
  Level 21  
  W 97 było juz immo chyba że masz z począdku roku a jeśłi nie masz to mozesz założyć bez immo od feli koszt taki sam jak do faworyty
 • #8
  rj166
  Level 15  
  dzięki panowie. z problem poradziłem sobie, zmieniłem tylko kostke za 35zł. faktycznie mam w Feli immo.(nwet nie wiedziałem). mam pewne spostrzeżenia- do naprawy odłączyłem kleme akumulatora około 2godz.
  po uruchomieniu to nie jest ten sam samochód różnice
  1- przedtem kręciłem rozrusznikiem na benzynie około 4s(nie ważne ciepły czy zimny) teraz tyk i już pali
  2-przedtem zimny silnik brak obrotów wolnych na gazie(gasł) teraz są
  3-silnik stał się żwawy(jakby ubyło mu 200tys)
  w jednym z postów czytałem że odłączenie klemy nie powoduje kasowania błędów-JAK TO JEST czy wytłumaczyć te zjawiska. jeszcze jedno mam silnik 1,3MPI 261tys przebiegu
 • #9
  stefano11
  Level 21  
  W starszych autach było inne oprogramowanie w sterowniku i jak odłaczyłeś na tak długi okres zasilanie dla sterownika to powruci do ustawień fabrycznych.
  Czasami jak sie jeździ na gazie i jest częcty objaw taki jak u ciebe przed odłączeniem akumulatora robi sie reset na przekaźniku dla zerowania sterownika silnika po przekręceniu stacyjki.
  Działa to na takiej zasadzie gdy wyłączysz stacyjke zanika zasilanie na sterowniku i powraca do ustawień fabrycznych
 • #10
  rj166
  Level 15  
  witam z tego co pisze kolega STEFANO wnioskuje że wskazane byłoby od czasu do czasu odłączać kleme. czy istnieje jakieś ryzyko uszkodzeń sterowników przy takiej czynności? (jestem zwykłym mechanikiem sprzętu agd dlatego zadaje dziwne pytania)
 • #11
  stefano11
  Level 21  
  Nie nic się nie bedzie działo niepożądanego ale jak będziesz odłaczał kleme to wtedy jak bedziesz widział że coś się dzieje z twoim autem traci moc i cała reszta