Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar CZN 346 powoduje wywalanie bezpieczników.

11 Mar 2006 21:46 3631 7
  • Poziom 1  
    Od około 3 miesięcy powoduje wywalanie bezpieczników US równocześnie w domu i przy liczniku, czasem tylko w domu. Inne odbiorniki wykluczyłem. Wymienili sprężarkę i dalej to samo. Nie jest to zwarcie ciągłe, bo USy dają sie włączyć a po 15, 30 minutach znów wali.
    Czasami jest spokój kilka dni lub tygodni. Mam podejrzenie że jest to zależne od ustzwienia termostatu. Był pomiar izolacji lodówki i jest dobra.Serwisowcy uważają że wszystko jest w porządku i ze na pewno dąże do wymiany urządzenia, a ja zacznę chyba wierzyć w duchy??
    Jestem starszej daty elektykiem z wykształcenia, wiem jak jest z prądem ale na lodówkach, szczególnie tych nowych sie nie znam. Może ktoś miał podobny problem. P.S. Wykluczam wadę instalacji domowej i oddziaływanie innych odbiorników, a to najczęście dzieje sie w nocy kiedy podłączona jest tylko lodówka
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...
  • Moderator Elektrotechnika
    Być może woda przy rozmrażaniu dostaje sie na złącza i powoduje zadziaanie bezpiecznika.Natychmiast po wyłączeniu bezpiecznika postaraj się dokładnie ją obejrzeć.
  • Poziom 12  
    wywal uziemienie z gniazdka zasilajacego
  • Moderator Elektrotechnika
    wapniak napisał:
    wywal uziemienie z gniazdka zasilajacego

Zastanów się jakich rad udzielasz.Zabezpieczenie,jeśli wyrzuca tzn.że jest coś,co zagraża bezpieczeństwu,należy szukać przyczyny,a nie pozbawiać sie ochrony.Mam nadzieję,że nie jestes elektrykiem i niemasz z prądem do czynienia(bo strach pomyśleć,co czeka ludzi pozostawionych pod opieką takiego elektryka)
  • Poziom 10  
    Kto to każe uziemnienie wywalić:|
  • Poziom 11  
    Witaj,
    Proponuje sprawdzic przewod zasilajacy czy nie jest uszkodzony, przetarty badz przygnieciony.Drugim krokiem jest odlaczenie przewodu czarnego ktory w wiazka idzie do komory chlodziarki i podlaczenie wyrobu.Prosze o informacje cos ie dzieje.
  • Poziom 9  
    hehe :) Panowie nie kłuccie się bo nie ma o co :)

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU , bo juz blisko.