Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizja satelitarna - poziomy sygnału

franz007 12 Mar 2006 08:42 1089 5
 • #1
  franz007
  Level 10  
  mam antene sat z zezem na niej 2xquatro lnb nastepnie multiswicha 8x8.
  Na jednym programie mam sygnal 80% na drugim 40 na tym samym satelicie. Moze mi ktos wyjasni dlaczego sie tak dzieje i jak ten problem rozwiazac.Dzieki za pomoc.
 • Helpful post
  #2
  Jap
  Level 28  
  A jak z polaryzacją? czy np na kanale gdzie masz 80% jest polaryzacja np H a na40% jest V? może trzeba troszkę konwertery przekręcić w osi (kiedyś też miałem podddobny problem). Ale może być tu także taka sytuacja, że program 80% jest nadawany z "silnego" transportdera a ten 40% ze "słabego" - starej generacji - np Hotbird 1, 2.... wtedy pozostaje tylko większa czasza (bo konwertery mają dziś bardzo zbliżone parametry). Moim skromnym zdaniem czasza 90 cm jest najlepsza - rozsądne wymiary i brak kłopotu w trakcie śnieżyc i ulewnych deszczów - mam okazję porównać 90 z 60tką - bo mam 2 zestawy sat.
 • #3
  franz007
  Level 10  
  Problemem nie jest wielkosc czaszy bo ta ma 120cm ale sproboje troche pokrecic konwertorami moze to rozwiaze problem.
 • #4
  Preskaler
  Level 39  
  Może zanim zaczniesz kręcić to ustal i nam podaj na jakich programach tak się dzije? Poprostu podaj spis programów ze słabymi wskazaniami i spis kanałów ze wskazaniami wysokimi. Nie muszą to być wszystkie programy. Wystarczy kilka dla przykładu.
 • #5
  franz007
  Level 10  
  Preskaler daj mi twoje namiary albo skontaktuj sie ze mna mnie w najbliszym tygodniu nie ma w domupo tym czasie podejmne kontakt ponownie ifranz007(malpa)interia.pl
 • #6
  Preskaler
  Level 39  
  Pod każdym moim postem widnieją z lewej strony (na dole) trzy przyciski. wystarczy tylko kliknąć ten z napisem "pw" (prywatna wiadomość) i kontakt gotowy!