Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję starego Altusa. Opisowo-zdjęciowa relacja procesu reanimacji.

12 Mar 2006 11:48 1513 2

• Spec od akustyki
    Witam.

Poszukuję starej kolumny altus. Może być bardzo zniszczony. Kolumna jest potrzebna do wykonania obszernej realcji opisowo zdjęciowej procesu regeneracji.

Jakie wymogi musi spełniać?
    1. Po pierwsze posiadac oryginalne głośniki lub chociaz kosze, oczywiscie pianka czy membrana może być uszkodzona (a nawet powinna). Ważne, żeby kosz nie był odkształcony a w szczelinie nie było zanieczyszczeń. Dobrze by było, gdyby cewka nie była uszkodzona.
    2. Głośnik wysokotonowy może być przepalony
    3. Obudowa może być nawet porozklejana. Ważne, żeby nie była zawilgocona.
    4. Zwrotnica oryginalna (może mieć uszkodzenia)
    5. Pierścienie ozdobne, lepiej żeby były.
    6. Maskownica nie jest konieczna. Może być taka z rozdartą tkaniną

Widzę dalej 2 możliwości.

1. Albo ktoś odda swojego altuska dla dobra nauki

2. Jeżeli ktoś zdecyduje się dać swój zestaw (2szt.) to zobowiązuję się wykonać regenerację za koszty części zamiennych. No i zregenerowane oczywiście oddaje właścicielowi.

Czekam na propozycje.

Proszę pisać na PW

Prośba do modów! Nie usuwajcie odpowiedzi. Jak się zapoznam, to sam będę usuwał.
  • Poziom 24  
    chętnie bym pomógł i oddał w dobre ręce do regeneracji moje kolumny ale niestety to tylko zg70c a nie altusy,ale zawsze coś.niskotonowe 25/40,8-zesypana pianka,średniotonowe 12/60,8-to samo i niestety wysokotonowych nie mam bo jeden idiota zanim mi je sprzedał to je gdzieś przesiał.maskownic nie posiadam.
    można też zrobić inaczej-mam w domu altusy110.mogę z nich przełożyć dobre głośniki do tych zg70c i oddać je z uszkodzonymi.wysokotonowe są dobre ale mogę dać do naprawy gdwt9/100,8-takie same tylko większa moc.zwrotnica jest ok. ale wymiana kondów zawsze się przyda.siatki wpożo.delikatnie obite i ryśnięte.wszystkie ozdobne nakładki są.brakuje tylko podstawek.
    jest tylko jeden problem(pisze od razu żeby nie było jakichś ale):mieszkam w okolicach krakowa a przesyłka trochę kosztuje.poza tym niewiem ile by mnie kosztowała ta regeneracja u ciebie bo ostatnio naprawde cienko z kasą.
  • Poziom 11  
    mam 2 altusy 140, ktore skonczylem rozbierac celem regeneracji, w celu odpoczynku otworzylem elektrode i przeczytalem ten temat :)

kolumny niestety za w dosyc dobrym stanie, regenracji wymagaja głownie glosniki srednio i niskotonowe, stan ogolny hm.. nie jest zly, ale jest to ogolnie zaniedbane jest szansa ze jeden gwizdek jest spalony bo nie gral, ale okazalo sie ze kabel sie oderwal,ale jako ze kolumna byla do polowy rozebrana to nie mialem jak sprawdzic, maskownice maja plotno do wymiany pierscienie nie liczac kilku drobnych rys zwiazanych z odkrecainiem srobek, jedna srobke od gwizdka musialem brutalnie uwalic kombinerkami, bo sie jakos tak zakleszczyla ze sie nie dala odkrecic, reszta rzeczyw pelni sprawych, dzialaly zarowno zwrotnice, jak i te pokretla

mozna by bylo zrobic nie tylko fajny kurs naprawy, ale takze jak poprawic jej paramtery, lepiej wytlumic i tym podobne. jak wzmocnienie i uszytwnienie konstrukcji lekie przestrojenie zeby nie dudnily

moge dowiesc i odebrac z poznania osobiscie. aczkolwiek lepiej by bylo jakims kurierem :)

ja mialem wobec nich plany takie, ze oprcz oczywiscie regeneracji glosnikow, wypolerowac pierscienie co bysie ladnie swiecily :) odswierzyc front oraz fornir, wymienic tylne gniazdo podlaczenia przewodow, wprowadzic lepsze uszczelki we wszystkie otwory, zestroic troche nizej przez zastosowanie innych BR i zamontowac nozki

jakby co czekam na wiadomosc :)

----------------------------------------------------------

oczywiscie jeszcze chcialem zmiec kable na troche lepsze

zamieszam flotki niestety z komorkirobione