Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wykonać zwrotnicę do VIFY D27TG-05-06 ?

gregor1130 12 Mar 2006 12:32 2023 9
  • #1 12 Mar 2006 12:32
    gregor1130
    Poziom 10  

Witam.
    Mam 2 głośniki wysokotonowe VIFA D27TG-05-06 które chcę podłączyć (wymienić stare wysokotonówki na VIFY) do kolumn podłogowych dwódrożnych i z tego powodu prosiłbym osobę która zna się na temacie o zamieszczenie schematu zwrotnicy do tego głośnika który będzie pracowałw kolumnie dwódrożnej. VIFA D27TG-05-06 ma następujące parametry: Impedancja znamionowa 6 ohm, Częstotliwość rezonansowa 1000 Hz. Wystarczy mi schemat części wysokotonowej, część niskotonowa na razie mnie nie interesuje, będę się tym martwił dopiero jak wymienie głośniki basowe, głośnik basowy to 14-tka o impedanci 8 ohm.

0 9
  • #2 15 Mar 2006 11:12
    gregor1130
    Poziom 10  

widzę że skomplikowana sprawa z tą zwrotnicą bo nikt się nie odezwałdo tej proy, a może przynajmniej znacie jakieś strony na których znajdę coś na temat zwrotnic najlepiej do głośników VIFY albo strony ze schematami zwrotnic ?

0
  • #3 15 Mar 2006 18:46
    chudystg
    Poziom 15  

Sprawa nie jest taka prosta jak ci sie wydaje. Kupiles VIFY i chcesz je sprofanowac :) Mozna oczywiscie sprawe bardzo uproscic i zastosowac jeden z bardzo bardzo wielu mozliwych do zastosowania w tym przypadku filtrow, ale na takiej zwrotnicy te VIFY moga juz grac jak NIEVIFY ;). Jesli wczesniej podlaczone byly podobne wysokotonowki lepiej skorzystac z istniejacej juz zwrotnicy, ewentualnie wymienic elementy na lepsze. Do zaprojektowania w miare poprawnej zwrotnicy niezbedne beda pomiary i dlatego nikt nie odpowiedzial. POZDRAWIAM

0
  • #4 15 Mar 2006 20:03
    Gałązeczka
    Poziom 10  

www.janbo.com.pl - wchodzisz i tam sobie wszystko poczytasz a i masz tu jeszcze numer do tego kolesia (22) 7876699, na stronce też masz ten numer, masz tam wszystko co potrzebujesz, do jakiś głośników tylko chcesz, mówisz mu wszystko on Ci doradzi, powie co i jak, możesz wybrać zwrotniczki najlepsze, z wykonaniem akustycznym jak i trochę gorsze. Pozdrawiam

0
  • #5 16 Mar 2006 08:12
    Gałązeczka
    Poziom 10  

Zadzwoń do tego kolesia on się zna na rzeczy więc powinien Ci pomóc

0
  • #6 16 Mar 2006 08:36
    piapia
    Poziom 24  

Projekt zwornicy jest najdrudniejszym elementem budowy kolumn.

Przedweszystkim nie podales jaki jest glosnik mid-basowy.
    Musimy wiedziec jak wygladaja przebiegi fazowe poszczegolnych glosnikow na czestotliowsci ciecia.
    Jezeli nie masz dostepu do urzadzen pomiarowych to najlepiej zrobic taka zwrotnice:

- w torze niskotonowym filtr 1rzedu (na dobrej cewce, nisko rezystancyjnej)

- w torze wysokotonowym filtr 2rzedu.

Jak kolega napisał wyzej, aby nie sprofanować tego głośnika elementy na zwrotnice musza byc dobrej jakosci.
    pozdrawiam

0
  • #7 01 Kwi 2006 22:12
    gregor1130
    Poziom 10  

ma ktoś może schemat zwrotnicy z ESA Ostinato 2000 ?
    chciałbym wykonać zwrotnicę właśnie na podstawie zwrotnicy ESA która ma VIFĘ D27TG

0
  • #9 02 Kwi 2006 17:32
    gregor1130
    Poziom 10  

piórko - dzięki za linki będę robił zwrotnicę z pierwszego linku i ciekawe co z tego wyjdzie

0
  • #10 14 Sie 2006 21:48
    gregor1130
    Poziom 10  

zrobiłem zwrotnicę według projektu esa ostinato i jest dobrze a nawet lepiej niż dobrze, na pewno sporo lepiej niż było z wcześniejszą zwrotnicą czyli mniej ostro, większa gładkość dźwięku, więcej szczegółów ogólnie wyższa jakość dźwięku i to można usłyszćod razu a przy dobrze nagranej muzyce słychać szczególnie wyraźnie róźnicę

0