Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie parametry do prawidlowej geometrii w Samsungu WS 308?

piosurf 12 Mar 2006 14:48 1017 2
  • #1 12 Mar 2006 14:48
    piosurf
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z prawidłowym ustawieniem geometrii w Samsungu WS-32Z308P, bawilem sie troche trybem serwisowym i nic z tego nie wyszlo - ciagle sa jakies znieksztalcenia. Prosze podeslijcie zdjecia tv z menu lub wypiszcie liczba porzadkowa z menu i parametr. Bede bardzo wdzieczny bo nie chce mnie sie pakowac go w karton i wiesc do serwisu.

Dzieki wielkie za wszelkie informacje.

0 2
  • #2 12 Mar 2006 15:25
    DiZMar
    Poziom 43  

Po pierwsze to nic nie napisałeś jakie masz zniekształcenia. Po drugie geometrię ustawia się dla każdego egzemplarza TVt indywidualnie na obrazie kontrolnym (krata, koło, ). i nik Ci nie poda gotowych nastawów. Po trzecie być może masz usterkę i grzebanie w Service Menu Ci nie pomoże. Geometrię ustawia sie po naprawie. W trakcie normalnego użytkowania jest to zbędne. Jeżeli geometria zmieniła się to najpierw trzeba usunąć przyczynę a dopiero później ewentualnie skorygować geometrię.

0
  • #3 13 Mar 2006 12:46
    piosurf
    Poziom 2  

Faktycznie troche malo napisalem o znieksztalceniach, wiec sa one takie: w trybie 4:3 boczne linie obrazu sa zwichrowane, gora zapada sie do srodka (ostatnie 2 cm), w trybie 16:9 z pewnoscia tez to wystepuje (gora na pewno) tylko jest mniej zauwazalne.

Jeszcze tak przy okazji mam pytanie czym sie roznia tryby 16:9, panoramiczny, auto - na wszystkich obraz wyglada tak samo i jest tak samo splaszczony?

0