Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słuchawka Siemens Gigaset 2000 C problem z wyswietlaczem

MariuszN 12 Mar 2006 16:06 2001 14
 • #1
  MariuszN
  Level 13  
  Słuchawka Siemens 2000 C na początku nie chciała się włączyć , bezpiecznik był dobry ,płytka pod klawiaturą mocno zabrudzona. Po wyczyszczeniu ruszyła ale głośniczek wydawał jakiś słaby ledwie słyszalny dźwięk ,wyświetlacz martwy.Pomogła przelutowanie wyprowadzeń procesora ,dźwięk jest OK ale wyświetlacz działa tylko w górnej części (widoczne na fotografii).Taśma łącząca z płytką OK.Kiedyś miałem podobny problem z wyświetlaczem podmiana z innej słuchawki nic nie dała.Czy może ktoś wie z jakich wyprowadzeń procesora sterowany jest wyświetlacz? Kiedyś w 2000S udało mi się uzyskać prawidłowe wyświetlanie prze przelutowania procesora ( pomogło prawa strona po przeciwnej jak jest kwarc) Schematu raczej się nie dostanie ,noże ktoś robił podobne doświadczenia.
  Pozdrawiam Mariusz
 • #3
  W.Wojtek
  Phones specialist
  To najczęściej wina złego styku taśmy od wyświetlacza z płytką. Było dużo postów- zgrzewanie przez papierek folie itp.
  Szukaj.Czasami się udaje.
 • #4
  MariuszN
  Level 13  
  Złącze od wyświetlacza przelutowałem procesor też ,wyświetlacz bez zmian jedynie dźwięk z głośniczka jest OK ,logowanie działa.Wyświetlacz jest podłączony lepiej jak 2000S czy 1000 , mniej wyprowadzeń lepsza taśma metalizowana łącząca lutowana .Wyświetlacze w 1000S i 2000S mam opanowane (nagrzewanie lutownicą przez papier) W tym przypadku wydaje mi się , że wyprowadzenie z procesora na wyświetlacz coś jest nie tak albo procek ma uszkodzenie.Taśma ma tylko 7 ścieżek dochodzi do płytki wyświetlacza a sam wyświetlacz jest połączony z płytką kolejną taśma z 5 ścieżek .Tu wszystko wygląda , że jest OK.
 • #5
  max666
  Level 12  
  delikatnie ponaciskaj tasmie, to sie dowiesz czy tasma jest ok.
 • #6
  MariuszN
  Level 13  
  Tak robiłem nic nie dało.W 2000S taka metoda coś daje ,tu jest inaczej wykonane ,pisałem w wcześniej.Miałem podobny problem w innym telefonie ale więcej wyświetlał na wyświetlaczu.Jakim sposobem sprawdzić sam wyświetlacz bo mam wymontowany z innej słuchawki
 • #7
  marisz
  Level 13  
  na 99% padniety wyświetlacz, nic praktycznie nie można zrobić - możesz się upewnić wymieniając na inny (ten wymontowany z drugiej słuchawki, jeśli to taka sama słuchawka oczywiście)
 • #9
  its
  Level 17  
  witam.

  Procesor odpowiada za LCD. Wydaje mi się że górne wyprowadzenia IC są za to odpowiedzialne. Należało by cały przelutować dla pewności!!

  POzdr
 • #10
  walentyy
  Level 17  
  Rozebrałem wyświetlacz w tej słuchawce (2000C), jest w nim taki "kwarcowy" układ scalony, który steruje matrycą (b. dużą ilość wyjść). Podczas wygrzewania tego układu wyświetlacz zaczynał działać OK, ale niestety tylko do momentu kiedy nie ostygł. Po ostygnięciu znowu powstały takie same (lub podobne) ubytki jak na początku.
 • #14
  PICIA
  Level 33  
  walentyy wrote:
  Naprawdę nikt nie miał podobnych doświadczeń z wyświetlaczami od Gigaset'ów?
  Wydaje mi się, że w takim przypadku niema czego szukać w procesorze.

  przelutuj taśmę lutownica poprzez papier powinno dać efekty
 • #15
  walentyy
  Level 17  
  To już robiłem na samym początku. Nawet grzałem złącze wyświetlacza na włączonej słuchawce, niestety nie było żadnej reakcji. Wyświetlacz reagował jedynie na podgrzewanie hotem tego scalaczka wewnątrz wyświetlacza. Ja mam bardzo podobny efekt jak na fotografii w pierwszym poście, tylko u mnie ubytki w wyświetlanych pikselach są w górnej części wyświetlacza.