Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

fiat 126p-1992-rozrusznik elektryczny - no satisfaction

aksam2 12 Mar 2006 18:58 2217 12
    aksam2
    Level 2  
    Mam taki problem z rozrusznikiem odebrałem go od mechanika wymienił bendix i cewke , podłączyłem go wczoraj i kręcił a dzisiaj nie chce tylko na pych mianowicie problem wygląda tak - chce zapalić kontrolki przygasają i słychać tylko cichutkie pyk na rozruszniku . Kabel czerwony gruby razem z brązowym są na jednej śrubie , podwójny cienki na samiczcce . Nie wiem co robić dziś zgasł mi na łąkach i wyciągałem go 2 godziny to kawalarz to prsze powiino być z dopiskiem dla cierpliwych i nie przewozić cięzkich młotó) Proszę o pomoc " target="_blank" rel="noopener " data-caption="" title="http:// :)) Proszę o pomoc " class="postlink "> :)) Proszę o pomoc
    ryszardon
    Level 21  
    Nalezy sprawdzić wieniec na kole zamachowym,akumulator masz sprawny,jak kontrolki przygasają to ja mam wątpliwości.Pozdrowienia
    aksam2
    Level 2  
    mam sprawne koło zamachowe i akumulator nowy nie wiem co jest pozdrawiam
    slawekw
    Level 11  
    Ja bym rzucil okiem wlasnie na ten bendix, bo na koncu tego cacka sa takie dwie grube sruby, ktore od srodka robia za styki. i jezeli plaskownik zle bedzie przylegal do tych stkow to bedzie wlasnie slychac takie puk, puk :) nalezy sprawdzic stan tych stykow, czy sa czyste i czy wogole sie zalaczaja.
    PS. na akukulator tez mozna rzucic okiem, tez moze miec wielki wplyw- z braku energii bendix moze nie dopchnac plaskownika do stykow i rozrusznik nie zakreci (odnosnie przygasania kontrolek)
    heniek_z
    Level 17  
    sławekw dowiedz się co to jest bendix
    Albercik 321
    Level 25  
    Witam.Zakladajac,ze tak jak piszesz,kolo zebate nie jest uszkodzone,a akumulator sprawny,to sprubuj zrobic tak:wymontuj rozrusznik z autka i podlacz go bezposrednio pod akumulator.powinien krecic jak zwykly silnik elektryczny.Mozesz tez zrobic tak,ze podczas jak rozrusznik bedzie sie krecil to mozesz go sprobowac przychamowac np.jakims grubszym patykiem.Jak jest sprawny to nie powinien sie zatrzymac.Jezeli nie to sprawa wiadoma.jezeli kreci to musisz sprawdzic tak jak pisze kolega powyzej elektromagnes.Podlacz go tez pod akumulator.Jak zlapie to sprawdz czy i jakie przewodzi napiecie.Moga byc uszkodzone styki albo moze elektromagnes ich nie domykac.
    wojtekryba
    Level 32  
    sprawdż czy dobrze skręciłeś gruby przewód,
    a może zbiegiem okoliczności urwała sie masa silnika
    (przy alternatorze ,pradnicy)
    woooojtek
    Level 19  
    Jeżeli odebrałeś rozrusznik od mechanika to może być źle złożony. Polecam demontaż z samochodu i podpięcie na krótko. Minus na obudowę. Pus na śrubę bliżej rozrusznika. Powinien kręcić się sam wirnik, ale nie trzymaj go tak zbyt długo. Jeżeli hula to główną część masz sprawną. Drugie podpięcie: plusik do styku na cewce elektromagnesu. Powinno wyrzucić bendiks i po zdjęciu napięcia cofnąć zębatkę do położenia spoczynkowego. Trzecia opcja: podpinasz przewód z + do śruby zewnętrznej na elektromagnesie i jednocześnie do wsuwki. Rozrusznik powinien wyrzucić zębatkę i zacząć się obracać. Jeżeli wszystko chodzi to zakładaj do pryszcza.
    wjmarcia
    Level 13  
    Kontrolki przygasają, bo bierze za duży prąd. Sprawdź złącze od stacyjki (w bagażniku ) i masę przy alternatorze, ten szeroki pasek i klemę +.
    aksam2
    Level 2  
    Jak dobrze jest że jesteście wy i żę tacy jak wy istnieją moi kochani przyjaciele )) dziękuje wam za rady , i poświęcenie mi czasu to nie częste w tych głupich czasach a może nie ci których poznałem . Wiem co jest usterką dałem spowrotem papudrakowi żeby sprawdził kręcił ale nie wyrzucał bendixa rozkręcił cewke i działa uzwojenie było ruszane przez poprzednika teraz działa ale nie wiem czy problem sie nie powtórzy Dzięki wszystkim
    bds
    Level 12  
    widze ze nikt nie poruszyl tematow takich jak: zwarcie na stojanie rozrusznika a z prostszych usterek czy rozrusznik ma dobre tulejki , tak czy inaczej trzeba go wymontowac i sprawdzic na stole.