Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym sie sugerowac przy kupnie koncowki mocy estradowej

12 Mar 2006 21:15 1353 8
  • Poziom 10  
    Napewno na firma , na co patrzec na jakie parametry Yamaha , Qsc- Audio , Crown, Dynacord ogólnie co powinna miec dobra koncowka , napewno kazda bedzie innaczej brzmiec , yamaha mieko , matowo ,Dynacord bardziej przejzyscie itd , prosił bym o jakies wskazowki , chodzi o moc 2 x 400 Wat , czy zna ktos koncowki (Tabco - mackie )

http://musiccenter.pl/?mod=item&g1=3&g2=20&g3=&id=2020

Co mozna wywnioskowac z opisu przedstawionej koncowki Tabco - mackie
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 40  
    wzmacniacz jak wzmacniacz, dobrze jakby mial crossover, i mozliwa prace na 2omach na kanal, musi miec limitery mocy. Jesli nie musi to byc taniocha w stylu hollywoow czy DAP to pomysl o polskim ADS-ie. 5lat gwarancji o czyms swiadczy a serwis pogwarancyjny bedziesz mial nawet po 20latach. Firmowe czy bez firmowe koncowki mocy po gwarancji sa w zasadzie nie do naprawienia. A zdazylo mi sie ze kupilismy powermikser beringera w ktorym od nowosci nie gral jeden kanal i serwis nie potrafil go zreperowac.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 14  
    Wszystko zależy od ceny, jeżeli chcesz kupić coś taniego to nie wymagaj wielkich rzeczy ale jeśli chcesz wydać troche kasy to jak najdardziej dynakord. Kiedy grałem w zespole mieliśmy dynakorda 2*500W (modelu nie pamiętam) świetnie i przejżyście grał i nie był awaryjny. Jeśli nie masz tyle kasy to końcówki np: ADS,HendBox są całkiem przyzwoite. Jak słusznie zauwarzył kolega Irek2 Beringer to jedno z najgorszych rozwiązań, moi koledzy z dawnego zespołu to mają i też nażekają.
    Pozdrowionka
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Niedawno dowiedziałem się od kolegów ze znajomego zaspołu, że nagłaśniają się właśnie końcówką HENDBOX co ciekawe muwią że za tę cene to nic innego by nie chcieli. Ale ich końcówka ma troche wyższą moc, jakieś 2*1000W albo więcej dokładnie nie wiem ale są zachwyceni.
    Pozdrowionka
  • Spec Elektroakustyka
    Zerknij na to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/kb.php?mode=article&k=46 .
    Ja dodam od siebie że bardzo ważnym parametrem przy zakupie końcówki jest szybkość narastania - wiele ludzi o tym zapomina.
    I jeszcze jedno przytoczony w w/w artykule przykład relacji waga-moc wzmacniacza nie odnosi się naturalnie do wzmacniaczy z zasilaczami impulsowymi (autor zapomniał to podkreślić).
  • Poziom 1  
    Mam do wymiany końcówkę mocy przy amplitunerze SA-HE 90 czy to sie opłaca?? ile by wyniósł koszt ?? :)

Dodano po 1 [minuty]:

amplituner Panasonic'a co Wy na to opłaca sie ?? ;] ile by to kosztowało
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Akustyka