Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Perpetum mobile , no fajnie . Ale co dalej?????

jandrzej36 13 Mar 2006 10:34 34800 118
 • #1
  jandrzej36
  Level 16  
  Wielu ludzi pracuje nad wynalezieniem tego cudownego zródła energii. Ale co będzie jak już je wynajdą? Co ma zrobić taki wynalazca ? Czy ktoś z was się nad tym zastanawiał?
  Dzisiejszy świat opiera swoją energetykę o paliwa kopalne.Co zrobią ludzie związani z energetyką jeżeli dowiedzą sie o takim wynalazku? Jak powinien postapić potencjalny wynalazca? Czy powinien opatentować wynalazek? A może obwieścić go całemu światu bez patentowania? Co się stanie z krajami które do tej pory opierały swoją gospodarke o chandel paliwami? Na jakie neprzyjemności (wręcz ryzyko) narazi się wynalazca?? To tylko nieliczne pytania jakie mnie nurtują . Czy ktoś ma ochotę o tym podyskutować ?

  Zapraszam
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • #2
  kosmita
  VIP Meritorious for electroda.pl
  jandrzej36 wrote:
  Wielu ludzi pracuje nad wynalezieniem tego cudownego zródła energii. Ale co będzie jak już je wynajdą? Co ma zrobić taki wynalazca ? Czy ktoś z was się nad tym zastanawiał?
  Dzisiejszy świat opiera swoją energetykę o paliwa kopalne.Co zrobią ludzie związani z energetyką jeżeli dowiedzą sie o takim wynalazku?


  Pewnie wykupią pod niego prawa do wynalazku (pewnie za niezłą kasę), i zapomną o wynalazku albo odłożą na później, czyli do momentu w którym zabraknie znanych źródeł energii
 • #3
  Rocky Horror
  Level 31  
  Jeżeli komuś uda się wynaleźć perpetuum mobile, dla własnego bezpieczeństwa (mając rzecz jasna świadomość wartości swojego wynalazku) powinien ów - choć zabrzmi to absurdalnie - zachować projekt dla siebie i nie dopuścić do jego rozpowszechnienia. Chyba że takowy wynalazca byłby w stanie się tak zabunkrować, tak schować, aby nikt na tej planecie nie potrafił go znaleźć. Nie trudno chyba się domyślić ile władze wielu państw zrobiły by dla pozyskania (nie koniecznie uczciwą drogą) tak wydajnego źródła energii, a ile władze innych, szczególnie zaopatrujących w energię (czyli wzelakich naftowych królestw) zrobiły by aby perpetuum mobile nigdy nie ujrzało światła dziennego, albowiem niewątpliwie zagroziło by to ich interesom. I tu przychodzi na myśl stara, aczkolwiek przerażająca idea teorii spisku. Nikt z władz nie będzie przejmował się względami moralnymi wobec jakiegoś gościa, gdy w grę będzie wchodził biznes jakiego jeszcze świat nie widział. Oczywiście ludzkość najprawdopodobniej nie dowiedziałaby się niczym. Cała sprawa została by załatwiona szybko i po cichu, a wszelkie przecieki i domniemania - zatuszowane. Pierwsze zastosowanie, perpetuum mobile znalazło by najpewniej w sprzęcie zbrojeniowym, czyniąc z państwa dysponującego taką technologią niezrównaną potęgę na skalę światową.
 • #4
  forestx
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Jedna z takich teorii spisku twierdzi że takich urzadzeń (perpetum mobile) powstało już tysiące, ale wszystko wykupili producenci ropy, węgla lub CIA. Oczywiście zfałszowano także fizykę która obecnie twierdzi (błędnie oczywiście) że nie jest to możliwe. U mnie "wieczny silnik" kręci się juz szósty rok, ma sprawnośc 187,98%, ale prąd i gaz wykorzystuje dla zmylenia przeciwnika.
  Tanio odsprzedam informacje jak na tym temacie zarobić trochę kasy:
  0700 - 999 - 999 (9zł +Vat) - po 17-tej
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • #5
  guciofilucio
  Level 17  
  Wiele wynalazkow jest opisanch w necie i na elektrodzie terz.Kazdy sie wypowiada.Jedni mówią ze to czy tamto niedziała inni ze działa ale k.
  nikomu ale to nikomu niechciało sie zbudowac takiego urządzenia!.Ale do dyskusji szczegulnie pesymistów jest wielu.


  Wyobrasmy sobie ze wymyslono auto na wode.Niewielka przerubka silnika spalinowego.Co sie dzieje.Najwiecej traci Panstwo bo beznyza bez podatków
  i akcyzy kosztuje 1 zł (słownie jeden złoty) co sie dzieje dalej niemusze tu pisac.

  Niestety ekonomia i chec zysku hamuje postep !!!

  A juz najbardziej irytuje mnie takie powiedzenie "gdyby to było takie proste to by to juz ktos dawno wymysli" Ale nikt niebierze jeszcze innych czynników pod uwage np koniec zysków wielkich koncernów czy panstw.Ja uwazam ze takich wynalazków jest wiele i działają .Sam zbieram sie do budowy według opisów z netu, niestety sprawy codzienne zabierają mi zbyt wiele czasu.
 • #6
  forestx
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Quote:
  Sam zbieram sie do budowy według opisów z netu
  - brawo Gucio. 100% racji. To jest najważniejszy argument. Najpierw zróbmy perpetum mobile, a potem będziemy się martwić co z nim zrobić :D.

  P.S.
  Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.
 • #7
  Twister0
  Level 13  
  Poleacam książkę - w poszukiwaniu niezkończonej energii. Jest tam jak zasilić sobie dom za darmo. Wystarczy 10km kabla polożyć na ziemi i jednej strony uziemić - prominiowanie kosmiczne wzbudzi w nim prąd i to całkiem spory. Widziałem wersję ze 100m (mój znajomy zrobił) która zasilała radiobudzik (dawała na wyjściu 10W).
 • #8
  forestx
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Quote:
  prominiowanie kosmiczne wzbudzi w nim prąd i to całkiem spory
  - nie, nie, nie. Takie urzadzenie pobiera energię z zewnątrz, czyli nie jest to perpetum mobile (patrz temat). Co do sporości prądu możemy podyskutować (i promieniowania kosmicznego też)
 • #9
  Twister0
  Level 13  
  Wiesz, nie mam na myśli elektrowni. Ale żarówkę by zaświeciło:)
 • #10
  jandrzej36
  Level 16  
  Forestx . Skoro u ciebie już takie urządzenie działa już 6 rok , to może byś podpowiedział jak to zbudować . HE HE He . Ja nikomu nie powiem. Ale też bym sobie chętnie podratował domowy budżet ograniczając wydatki na media.


  Poza tym . Bardziej interesuje mnie wasza opinia na temat sposobów postępowania ewentualnego wynalazcy . Co ma taki jegomość zrobić ? Czy właściwym będzie , na przykład : ogłoszenie wszystkim swojego wynalazku? Jeżeli zrobi inaczej narazi się na wielkie niebezpieczeństwo, sami o tym wspominaliście. Jak dokonać światowego przewrotu w energetyce nie czyniąc zbytnich szkód dla ludzi. A że do takiego przewrotu dojdzie , prędzej lub później , jestem przekonany. W końcu jak długo możemy zatruwać nasze środowisko?
 • #11
  forestx
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Niestety nie moge podać publicznie zasady działania. Mogę na priva podać jak się na takim czymś zarabia. Warunkiem jest podarowanie mi 10 pkt (jak widzicie - taniocha :D).
 • #12
  jandrzej36
  Level 16  
  Forestx . Nie musisz nas instruować jak sie zarabia na ludzkiej naiwności. Ja jednak nie lubię naciągać ludzi. Natomiast temat PPM traktuję bardzo poważnie.
 • #13
  forestx
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Fakt, przepraszam (jak do tej pory 4 osoby nie zrozumiały dowcipu)
  Ja też PPM traktuje bardzo poważnie:
  Quote:
  Perpetuum mobile (z łac. coś wiecznie ruchomego) to hipotetyczna maszyna, która ma wiecznie działać
  - można by się czepić faktu że nie ma tu mowy o energii dostarczanej - czyli jest to coś co po prostu na zaj... zrobione łozyska :D.
  Ale:
  Quote:
  Perpetuum mobile pierwszego rodzaju to maszyna, która wytwarza co najmniej tyle energii, ile sama zużywa. Taką maszyną mógłby być np. silnik spalinowy mający sprawność cieplną powyżej 1. Perpetuum mobile pierwszego rodzaju jest również maszyna, która raz wprawiona w ruch działałaby wiecznie, o ile zostałaby ona umieszczona w idealnej próżni i pozbawiona całkowicie kontaktu z otoczeniem (czyli o ile można byłoby zaniedbać opory ruchu).
  Perpetuum mobile pierwszego rodzaju byłoby sprzeczne z pierwszą zasadą termodynamiki, czyli z zasadą zachowania energii.

  Perpetuum mobile drugiego rodzaju to maszyna, która generuje energię bez wzrostu całkowitej entropii. Taką maszyną byłby np. silnik, który produkowałby energię z wody poprzez zamienianie jej w lód.
  Jego działanie zaprzeczałoby drugiej zasadzie termodynamiki.

  Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Perpetuum_mobile
  Moje poważne traktowanie PPM sprowadza się do stwierdzenia faktu że współczesna nauka przeczy powstaniu PPM. Z drugiej strony sięgając w przeszłość współczesna nauka twierdziła że: ziemia jest płaska, stanowi centrum wszechświata, atom jest niepodzielną cząstką itd.
  Pozdrawiam

  Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

  Idąc dalej tym tropem, pomyślałem sobie tak: no dobra, klasyczna fizyka (Newtonowska) neguje możliwość zbudowania P.M. (czyli odpadają nam ciężarki na kołach, supermagnesy itd.) Ale przecież połowa elementów półprzewodnikowych, których używamy na co dzień działa według zasad, których ta fizyka nie potrafi wytłumaczyć. Trzeba by sięgnąć do fizyki kwantowej (statystycznej). I tak na przykład sprawa antymaterii. Juz dzisiaj w publikacjach można znaleźć potwierdzone doniesienia o powstawaniu antymaterii (w akceleratorach) w wielkościach mierzalnych (ciekawe co chłopaki robią z klauzulą "Top Secret"). I nie wyciągam tych danych z literatury SF, ani książek pana Browna. A to jest tworzenie czegoś z niczego (czyli nasze P.M.). Niektórzy naukowcy uważają (co prawda nieliczni - ale to standard), że po opanowaniu kontrolowanej syntezy termojądrowej taka maszyneria będzie produkowała więcej paliwa termojądrowego niż będzie pobierać <- czy to nie jest P.M.?

  Jedna z najlepszych definicji wynalazcy:
  Wszyscy wiedzą że coś jest niemożliwe tylko nie on.
 • #14
  jandrzej36
  Level 16  
  Moim zdaniem . Perpetum mobile pierwszego stopnia , jest już znane od dawna . Zresztą żyroskopowe akumulatory już istnieją i wykożystują właśnie zasadę takiej maszyny.Ale jeżeli się z nich nie będzie pobierało energii to będą sie krecić w nieskończoność. Gożej jest z PPM drugiego stopnia. Jak narazie nie sopotkałem w necie żadnego wiarygodnego opisu przedstawiającego taką maszynę. I własnie to mnie ciekawi. Czy organizacje dostarczające ludziom energii i paliw są na tyle skuteczne ? A może faktycznie jeszcze nikt czegoś takiego nie wynalazł? Dodam tu że wszystkie jakie znalazłem w necie uważam za mistifikację bądź , poprostu oszustwo.
 • #15
  _jta_
  Electronics specialist
  Zapewniam, że fizyka nie ma problemów z wytłumaczeniem działania elementów
  półprzewodnikowych, powstawania antymaterii, "produkcji" paliwa termojądrowego
  (piszę w cudzysłowie, bo chodzi o to, żeby energii wystarczyło na wyodrębnienie
  z otoczenia tych izotopów, które nadają się na paliwo - deuteru i trytu).
 • #16
  maziu
  Level 18  
  Perpetum mobile ?? heh fajny był odcinek "Kiepskich" :) temat który w niektórych wykonaniach bywa śmieszny i zarazem porusza fantazje ... Niestety są w śród nas naiwniacy którzy głęboko wierzą w powstanie tego cuda :p
 • #17
  forestx
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Jak zwykle moje mętne dywagacje wywołały rozsądny odzew. Jta - mam na myśli to że "klasyczna" (newtonowska) fizyka nie potrafi opisać tych zjawisk (np spróbuj "klasycznie" wytłumaczyć przejście przez barierę potencjału) Fizyka relatywistyczna tłumaczy świetnie. Być może niepotrzebnie rozdzielam fizykę na dwie części, ale dla mnie ten podział jest wyraźny. Sorki z off.
 • #18
  jandrzej36
  Level 16  
  Panowie. Przepraszam, ale ośmielę się zauważyć, że odeszliśmy znowu od tematu. Temat perpetum mobile jest niewątpliwie ciekawym tematem. Ale przecież samo urządzenie nie jest tematem tego wątku(trochę się zamotałem) :D . W moim poście zadałem kilka istotnych pytań. I na nie chciałbym uzyskać odpowiedź. Przyjmijmy, narazie że ktoś z nas wynalazł coś takiego. Maszynę, która wytwarza moment obrotowy, nie pobierając energii z zewnątrz. Nie istotne jak jest zbudowana taka maszyna. Ale przyjmijmy, że znalazł, odkrył, umie to zrobić i już!!! :!: Co ma dalej z tym zrobić?? Jak narazie to tylko Rocki Horror odpowiedział rzeczowo na pytanie. Niestety jego odpowiedź budzi grozę i trwogę. Czy istotnie nasz świat jest taki podły, że ludzie, którzy próbują ulepszyć ten świat, ułatwić egzystencję człowieka?. Muszą się chować w obawie przed reakcją na swój wynalazek? A poza tym czy w takim razie perpetum mobile było by cudownym wynalazkiem, czy przekleństwem tego świata? OOOo sorki . Guciofilucio jeszcze mądrze odpowiedział a ja głupi o nim zapomniałem. A tak na marginesie : Ma może ktoś z was do sprzedania jakąś tanią upadającą elektrownię?? Zamontujemy tam kilka generatorów napędzanych PPM . Rozpalimy w kominie ognisko dla niepoznaki . I będziemy trzepać kasiorę z darmowego (dla nas )prądu.:D
 • #19
  _jta_
  Electronics specialist
  Może zacytuję zdanie z książki AKW (prof. Andrzeja Kajetana Wróblewskiego) "Prawda i mity w fizyce":
  Quote:
  Poważne badania UFO są też znacznie utrudnione przez to, że relacje o tych
  zjawiskach występują nie tylko na ogromnym tle zjawisk znanych, lecz źle
  interpretowanych przez obserwatorów, ale także na tle zmyśleń, oszustw i maniactwa".


  Ten sam problem, co przy badaniu UFO, występuje i w dziedzinie "free energy".

  Gdyby ktoś wynalazł źródło darmowej energii, nie ma szans przebić się przez tło
  oszustw i mylnych interpretacji, których również na Elektrodzie jest duża ilość.

  Więc "free energy" zwolennikom sugerowałbym przede wszystkim demaskowanie
  oszustw, i znajdowanie prawdziwej interpretacji spostrzeżeń zjawisk, które bywają
  traktowane jako jej odkrycie, a naprawdę są innymi, dobrze znanymi zjawiskami.

  Wtedy wynalazca "free energy", jeśli taki się pojawi, będzie mógł do was dotrzeć.


  Co do kupowania elektrowni, to byłoby to dzielenie skóry na żywym niedźwiedziu...
 • #20
  jandrzej36
  Level 16  
  _jta_ Przecież są już opatentowane silniki których budowa opiera się o magnesy stałe. Kupimy sobie kilka sztuk, jakąś podupadłą elektrownię . Zmontujemy kilka generatorów i wio. Kasiora sypie się dzwiami i oknami. Przejżyj patenty w UPRP. są tak conajmniej 3 modele takiego silnika. A pro po , Czy ktoś wie jak skontaktowac się z włascicielami patentów?? Chciałbym aby mi zrobił kilka sztuk swojego wynalazku.
 • #21
  forestx
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Podejrzewam ża autor (podobnie jak ja) skonstruował perpetum mobile i teraz nie za bardzo wie co z tym fantem zrobić. Trzymanie w piwnicy na własny użytek jest mało satysfakcjonujące (także finansowo). Osobiście brakuje mi finansów aby na własną rękę zbudować wersję komercyjną. Próbowałem rzecz opatentować i sprzedać (oczywiście celem zamknięcia w porzadnej szafie pancernej), ale spotykałem sie z charakterystycznym pukaniem w czoło albo propozycje finansowe były nieciekawe. W pewnym momencie nawet myslałem o poswięceniu mojego talentu i pomysłowości dla ludzkości - chciałem ogłosić sprawę publicznie za darmo (anonimowo oczywiście), ale wtedy miliony ludzi (górnictwo, energetyka, chłopaki od ropy itd) pozostałyby bez pracy, więc mój "gest" spowodowałby niewyobrażalna wręcz katastrofę ekonomiczną. Na szczęście powstał ten wątek i może wreszcie się dowiem co z moim P.M. zrobić.

  P.S.
  Przepraszam za żartobliwy ton wypowiedzi.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Quote:
  Chciałbym aby mi zrobił kilka sztuk swojego wynalazku.
  - jeśli znasz "patent" to możesz sobie sam zrobić. W czym problem?
 • #22
  jandrzej36
  Level 16  
  "ale wtedy miliony ludzi (górnictwo, energetyka, chłopaki od ropy itd) pozostałyby bez pracy"  A co cię obchodzą ci ludzie ?? czy oni sie kiedyś o ciebie martwili? Dali ci kiedyś choćby litr ropy za darmo? jak długo jeszcze będą bogacić sie naszym kosztem. ja chce z tym skończyć . Chcę sobie zbudować samochód na PPM. ogrzewanie itd. itp. Po cholerę im mam płacić?
 • #23
  _jta_
  Electronics specialist
  Co do działania tych silników w sensie wytwarzania "free energy" mam uwagę, że jest na forum Elektrody
  temat "Free Energy - moze to w koncu zweryfikowac?" https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic384883.html
  i jak na razie nie pojawiło się tam ani jedno doniesienie potwierdzające skonstruowanie takiego silnika.

  Co do kontaktu z właścicielami patentów: zazwyczaj w opisie patentu jest adres tego, kto go zgłosił.

  Może przy okazji podam linki do paru pokrewnych tematów:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic365174.html "Darmowa Energia, Free Energy-Generator Searl'a"
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic454644.html "Lutec 1000 - free energy? A może kolejna ściema"
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic320141.html "Magnetyczny silnik"
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic390671.html "silnik magnetyczny-Free Energy"
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic407182.html "Zimna Fuzja-Free energy ???"
 • #24
  forestx
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Quote:
  A co cię obchodzą ci ludzie
  - Tak się składa że troszeczkę mam pojęcie o gospodarce, finansach i pojęciu bezrobocia (pracuje w JST). Wyobraź sobie że powstaje urządzenie które da się zrobić z gwoździa i zapałek i daje prąd za darmo. W Polsce milion ludzi idzie na zieloną trawkę. Nawet jeśli ty nie należysz do tych zwolnionych to czy twoja sytuacja się polepszy? Wątpię. Przecież z rynku zniknie milion ewentualnych klientów (z powodu braku pieniędzy) twoich usług (niezależnie co robisz-produkujesz). A co będzie kiedy zaczną od zwalniania elektromonterów?
 • #25
  _jta_
  Electronics specialist
  Myślę, że prąd za darmo rozkręciłby gospodarkę, i raczej zaczęłoby brakować pracowników, nie miejsc pracy.

  Inna sprawa, że milion ludzi (pi razy oko) musiałoby się przekwalifikować. Elektromonterzy pewnie mogliby
  nadal robić coś podobnego - przecież do tego darmowego prądu trzeba by robić instalacje, więcej niż dotąd.

  Pewnie najbardziej odczuliby to górnicy - wielu przekwalifikowałoby się na kustoszy muzeów, które
  urządzono by w kopalniach, i zamiast kopać węgiel oprowadzaliby turystów po zabytkowej kopalni.
 • #26
  forestx
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Quote:
  prąd za darmo rozkręciłby gospodarkę
  - na dłuższą metę -- może. Ale kto pierwszy wpadnie w panikę (i najwiecej na tym straci)? Państwo. Gwaran ci tuje że urzędasy (ze mną włącznie) na pewno wymyśli by adekwatny podatek od takiego "wynalazku" (w tej czy innej formie). Rozwój "gospodarki" nie polega na obniżaniu cen-kosztów (to jest efekt wtórny), ale na zwiększaniu przepływy środków (także pieniężnych) - tak mnie w szkole przynajmniej uczyli. Trudno mówić o zwiększeniu jeśli coś (energia to spory procent obrotu krajowego) jest "za darmo".
 • #27
  _jta_
  Electronics specialist
  No, to takie uczenie w szkole powoduje, że nasza gospodarka kuleje.

  Fakt jest taki, że wielkość obrotu przy stałych cenach jest wskaźnikiem funkcjonowania
  gospodarki; ale obniżenie cen powoduje wzrost obrotu mierzonego ilością towarów,
  i przez to rozwój gospodarki, przy spadku wielkości obrotu wyrażonego w pieniądzu.

  A pomyśleć, że mieliśmy w Polsce dobrego speca od ekonomii - Mikołaja Kopernika.
  Poziom jego prac z ekonomii do dziś przewyższa to, czego się uczy w szkołach...
 • #28
  forestx
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Hrrrr, jak to zwykle u mnie nastapił brak koordynacji pomiędzy pisaniem i myśleniem ("Chodzi o to aby język giętki ... ") (albo brak myślenia przed wypiciem kawy) co kochany Jta po raz kolejny musiał sprostować (masz jeszcze do mnie cierpliwość?). Myślę że pozostanę przy stwierdzeniu: opublikowanie P.M. do powszechnego użytku spowoduje bardzo poważne konsekwencje gospodarcze wg mnie nie do końca pozytywne (zwłaszcza na poczatku). Jeszcze gorszym wariantem byłby monopol jednej firmy. W sumie jak dla mnie okazuje się że problem nie jest tak błachy jakby się na początku wydawało. Może jednak lepiej zostawie moje P.M. w piwnicy.
 • #29
  sneak
  Level 17  
  Ja też myślę jak zrobić urz. free energy. Albo coś ze spinerów magnet. (silnik) albo prądnica
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic423637-0-asc-0.html
  luknijcie na mój post o free energy. Efekt telekinetyczny "łamie zas. termodynamiki" a może to my ją złamaliśmy, definiując zasadę??

  http://antichrist.bz.tc/telekinesis_pl.htm <- str. Pająka o telekinezie i free enegry.

  Ja myślę o grzłce telekinet. Nie wiem kiedy będęmiałczasze wytoczone.

  Co mogę poradzić jak już ktoś zbuduje jakieś cudo niech opisze w necie jak to zrobić (anonimowo) oraz może zrobić mały warsztat w garażu itp. produkować takie cudo i sprzedawć w lokalnym rynku (jak np ruscy sprzedają chińskie podróby ;)

  Niech nie próbuje tego opatentowć albo ukryć, bo nigdy Polska nie uwolni się od Rosji i jej ropy, gazu. Jesli komuś by udało się wbić z np grzłką na rynek ogólny no to gratulacje. Ale trzeba być ostrożnym i powinno się moralnie dać ludziom możliwość budowania we włąsnym zakresie.

  No bo czy lepiej jest samemu robić prąd czy podkradać z liczników a i tak b. wiele osób to robi bo nie ma pieniędzy aby płącić za rachunki.

  Jeśli mi by się udało to opiszę to na elektrodzie. Ze sprzedaży czystego zysku np 3000 zł na miecha wystarczy by zyć jak człowiek :)

  Dodano po 16 [minuty]:

  do forestx:

  nigdy nie zostawiaj swego PM w piwnicy. Pomyśl o Łągiewce i jego zderzaku. Co by było gdyby nigdy go "nie wynalazł" Takto jesli uzbiera fundusze to może otworzy firmę montującą zderzaki.
  Ludzie powini się dzielić wiedzą. Inaczej nigdy do niczego nie dojdziemy!!!

  "Dobrze" że płacisz za energię. Jesli chcesz się uniezależnić to najpierw złoż rezygnację i podanie o odłączenie i zabranie przewodów od elektryczności. Odetnij, odłącz się fizycznie jak i prawnie od dostawców energii. Powiedz że np. chcesz sprzedać dom ( Jesli w nim mieszkasz)
  dopiero później podłącz swe PM :D

  Ja mam domek na wsi. Złożenie rezygnacji i odłączenie prądu od domu było możliwe i po wszystkich formalnościach można by wyciągnąć asa z rękawu ;)
 • #30
  jandrzej36
  Level 16  
  :arrow: Sneak . raczej nie masz racji. Przede wszystkim jeżeli taki ktoś ogłosił by całemu społeczeństwu swój wynalazek . Nie zastrzegając sobie praw do jego własności . Doszło by do tego że jakieś państwo sobie opatentuje jego wynalazek. Tak że w efekcie to wynalazca próbując produkować nie mając praw do wynalazku byłby przestępcą . Czy to nie chore?

  Ale ja sobie tak myślę że i z tym dało by się coś zrobić .Najlepiej jest chyba , opatentować wynalazek ale udostępnić informacje o nim całemu światu i pozwolić na produkowanie w ograniczonym narazie zakresie( w celu złagodzenia skutków gospodarczych)za niewielką opłatą . Przecież wynalazcy też sie coś należy za wieloletnie badania. AAAA zresztą już sam nie wiem. :| :?:


  :arrow: Forestx przecież państwo które miało by taki wynalazek mogło by się stać światowym dostarczycielem energii elektrycznej. Wszyscy górnicy przeszli by do sektora energetycznego. Poza tym ogromne wpływy z udzielonych licencji. Jak myślisz nie zwiększyło by to napływu gotówki? Darmowa energia ! a więc i tańsza produkcja żywności. większy eksport i znowu większe wpływy. Zdrowszy klimat a wiec więcej turystów.Przykładów jest wiele .