Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektromagnetyczne sprzęgiełko przy sprężarce - Omega B

crsevolution 13 Mar 2006 10:52 1210 5
  • #1 13 Mar 2006 10:52
    crsevolution
    Poziom 16  

Ostatnio zauważyłem, że sprzęgiełko przy pompie sprężarki zaczęło ocierać o koło sprężarki, pojawiły się na tym kole luzy i mam pytanie. Czy mogę to sprzęgiełko wymontować razem z tą osłoną? (klima nienapełniona i tak nie używam na razie) Czy może trzeba wymieniac łożysko na tej sprężarce, a jeśli tak to jak się do tego zabrać, czy trzeba uważać na jakieś uszczelniacze ? A może nie da rady tego wymienić i trzeba się postarać o inną sprężarkę, bo naprawa starej jest niewykonalna ? Omega ma silnik 2.0 16V.

0 5
  • #2 13 Mar 2006 12:03
    mkubol
    Poziom 24  

Jakiej firmy masz sprężarke czy to jest MOTRONK

0
  • #3 13 Mar 2006 12:07
    crsevolution
    Poziom 16  

Sprawdzę i po południu będe wiedział - ale muszę znaleźc nalepkę z firmą czy da się jakoś rozróżnić po budowie ? A jest w ogóle jakas różnica ?

0
  • #5 15 Mar 2006 09:36
    crsevolution
    Poziom 16  

Oj... Żeby było w innym języku to może tak :) Ale dzięki.. A jeszcze inne wyjście wpadło mi do głowy - może po prostu zostawić spręzarke na boku ? Kupić pasek klinowy dla wersji bez klimy i nic nie będzie grechotac a w tym czasie szukac jakiejś okazyjnie taniej sprężarki, ewentualnie wymontować starą i kombinować - tylko czy ułożenie pozostałych mechanizmów podwieszanych jest takie samo jak w wersji z klimą ? Czy ten pasek dla wersji bez klimy będzie do mnie pasował ?

0
  • #6 15 Mar 2006 11:21
    mkubol
    Poziom 24  

powinien pasować reszta sie nie zmienia sprężarka jest albo jej nie ma ale pewnie mósisz ją wymontować.

0